Pimafucort krém v těhotenství. Je bezpečný?

senja
26. říj 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, zda nekdo z vas pouziva/pouzival mast Pimafucort v tehotenstvi? Mne moje kozni (vcelku schopna) zjistila plisnovou infekci na obliceji, a tak predepsala Pimafucort. Pak jsem za ni dorazila, ze jsem tehotna, a ona mi poradila, at si to mazu jen ob den, ze hormonu je tam malo. Jake zkusenosti s tim mate vy? Diky za nazory 😉

pajmis
26. říj 2008

ahojky, tak já sem pimafucort brala tak od 2. měsíce, protože sem měla nějaký ekzém na lýtku... a mě moje Dr. řekla, že mám mazat 2 dny, pak týden pokoj...pak zase 2 dny a pak týden pokoj... no a že se před porodem mám jen dojít ukázat... ale už to mám dobré a už tam nepůjdu ... 😝 nechce se mi, bývá tam moc lidí 😠 jinak, neměl by být problém... je pravda, že v takové intenzitě jak sem to brala ty 2 dny, pak týden pauza... tak se mi to hojilo hrozně pomalu... a ted mám z toho na lýtku takovou malou jizvu, ale v létě se to opálí na sluníčku, to neřeším 🙂

senja
autor
26. říj 2008

Moc diky, take to asi tak udelam. A jak dlouho jsi ho dohromady uzivala? Ty 2 dny jsi to mazala 1x nebo 2x denne?

sirinka
26. říj 2008

mne ho dala dr. v tehu, mala som sa mazat max 5 dni, velmi tenku vrstvu na postihnute miesto...tiez som to mala na ekzem.

pajmis
26. říj 2008

senja - já sem mazala ráno a večer... používala sem ho od dubna až myslím do konce června... no vím, že dlouho... a pomohlo mi, když sem si to místo namazala, dala na něj kousek sáčku a převázala obvazem... to mi doporučila Dr. že se to jakoby udusí, či co a rychleji se to hojí... je pravda, že to za ten den bylo lepší...ale jak sem vynechala zase týden tak se to zhoršovalo... ale už tam nemám nic, jen tu jizvičku, ale to je možná z toho, že sem si to hodně škrábala...

sirinka
26. říj 2008

pajmis teda...s tym sackom sa to kedysi robilo, ale najnovsie vyskumy jasne dokazuju, ze koza na regeneraciu potrebuje vzduch...niekde dokonca ani operacne rany neprekryvaju...
inac raz, ked som lezala na koznom, tam bol chalan, co si takto mazal a sackoval ruky aj nohy a prisiel komplet o kozu...
sacok urcite nie a najlepsie ani ziadne obvazy.

pajmis
27. říj 2008

sirinka - aha, ale mě to poradila Dr. 😖 tak možná proto mi tam zůstala jizva... takový flek jako by vybělený... a já myslela, že to bylo tím, že sem to občas škrábala... ale možná z toho sáčku 😒 toš co už nadělám 🙂 ale dík, už to nebudu zkoušet 😉

sirinka
28. říj 2008

pajmis 😉 aj ta jazva sa mozno casom zahoji, ja som mala velke rany na tvari, do ekzemu sa dostal zlaty stafylokok a uplne mi to vyzralo, tiez som mala niekolko rokov take jazvy, cervene miesta, potom zbeleli a teraz nie je nic vidno....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru