Pití alkoholu v ještě nezjištěném těhotenství. Riziko?

alverde
30. dub 2008

Všude se říká a na internetu píše, jak může alkohol i v malé dávce vážně poškodit plod. Ale co když žena ještě ani trochu netuší, že je těhotná a pije alkohol v nemalé míře?Co si o tom myslíte? Opily jste se někdy a za pár dní zjistily, že jste těhotné? Je riziko poškození plodu velké? Docela mi to nahání strach.

krista
30. dub 2008

Alverde někde jsem četla že do 8tt nemá na miminko vliv co matka pije, jestli kouří ap. Vím o holce co se na začátku těhu - nevěděla o tom, doslova ožrala jako prase a má zdravýho kluka 🙂 Já jsem přestala pít alkohol už když jsme se snažili 🙂 😉

pattie
30. dub 2008

Taky jsem se docela zpila asi 4 dny před tím, než jsem si dělala test 😉 A výčitky teda rozhodně nemám, mimi je zatím v pořádku! Podívej se na to z druhého pohledu, i alkoholikům a feťákům se rodí zdravé děti, takže si kvůli tomu fakt nedělej hlavu!

lenulin
30. dub 2008

no já jsem si taky dost přihla měla jsem narozeniny tak jsme slavili pila jsem pivo12plzen a pila jsem jak duha bylo velice zvláštní,že jsem vůbec nebyla opilá podezřívala jsem, že mi to snad ředí nebo je to 10 😀 Ale manžel ten pil totéž a byl docela veselý.A taky jsem netušila, že jsem těhotná.A Myslím že ten náš drobeček bude zdraví protože jsem celé tehotenství uplně v pohodě a testy taky.Prý udajně v raném stadiu, těhotenství odbourává alkohol tak nevim.A jje nás víc co jsme to nevěděli a všichni mají zdravé děti.

alverde
autor
30. dub 2008

Uf, uklidňujete mě...naopak jsem četla, že do třech měsíců je pití alkoholu vyloženě riskantní a už jsem četla čím vším může být dítě retardované...bože....já to mám bohužel takto. O mimi se zatím nesnažíme, ale kdyby se stalo, tak co už. Nechala bych si ho a nechtěla bych ho zničit alkoholem. Takže vždy po ovulaci, když je "rozhodnuto" jestli jsem čirou náhodou neotěhotněla, se bojím pít alkohol a čekám na menstruaci.. děsné..a včera jsem více pila a tak zase čekám na menstruaci, která by měla přijít asi za týden....

hankakynclova
30. dub 2008

Alverde ničeho se neboj, do 8tt dítě není s matkou spojeno tolik, takže to vůbec nevadí.Slyšela jsi dobře, že do 3. měsíce je pití riskantní, ale to bys musela prostě "chlastat" každý den několik panáků aby to opravdu následky mělo.I já jsem měla propařený víkend - v pátek jsem šla na diskotéku, kde jsme byli do 5ti hodin do rána a pili jsme fakt hodně a v sobotu jsme jeli na oslavu kámošky narozenin, kde jsme opět pili do 3 hodin do rána a v úterý jsem na testíku objevila // a mimčo je v pořádku (musím to zatukat).Takže se ničeho opravdu neobávej 😉

alverde
autor
30. dub 2008

A tobě Kristo mockrát děkuji za odkazy. Nešlo mi tu nic o tomto
tématu najít!

lisounek
30. dub 2008

ahojky taky se pridavam, otehotnela jsem v prosinci a vubec jsem o tom nevedela a to byli samy pracovni vecirky a tak, takze si clovek taky neco dal - tady vino, tamhle mojito...proste jsem pak cekala ze to dostanu a ono nic...a pak jsem si spocitala, ze kdyz jsem pila, tak jsem musela uz byt tak ve 2 - 3 tt a taky uz se nedalo nic delat...ale presne jak tu pisou holky, tak do nejakeho 8 tt neni dite jeste spojeno s matkou...takze jsme to snad ustali 😀 fakt by to asi muselo byt veliky mnozstvi alkoholu po cele tehu...a prvni trimestr to je jasne, vyviji se nervova soustava a tak, takze tam je malinko risk, ale takhle z pocatku to neee 😉

alverde
autor
30. dub 2008

lisounku taktéž ti děkuji za uklidnění. všem vám tu děkuji.

syrael
30. dub 2008

alverde, to je blbost. V pocatcich je to dost samostatna jednotka. Taky jsem se pekne rozsoupla, jeste nez jsem cokoliv tusila a mam nadherneho zdraveho Kubika. Neboj se, bude to v pohode!!!

kalo
30. dub 2008

Když jsem byla 14 dní těhotná, tak jsem s manželem vypila lahev tequily 😀 Neměla jsem o tom nejmenší tušení!!! Jediné, co bylo zvláštní, že tam byly stoly plné chlebíčků a jídla a já neměla na nic chuť a neměla jsem chuť kouřit...A ejhle!!! 2 týdny po tomto večírku jsem si dělala test..No a máme krásnou zdravou holčičku... 😎

petule.h
30. dub 2008

Ahoj, já se přidám, doufám, že se na mě nesesypete jako supi. U mého prvního těhu jsem si do 3 měsíce nedala skoro nic, pač mě alkohol nechutnal, stejně jako cigarety, občas jsem si dala. po 3 měsíci už to bylo ok a dala jsem si občas pivo, nebo b. víno a taky jsem vykouřila do 3 cigaret denně. Když jsem byla v porodnici poslední měsíc před porodem, řekli mi, že (pač se na to ptají), že do 3 cigaret to nic není a pivo, nebo víno vám doktor doporučí i na tlak...hlavně nepít tvrdej a nevyhulit 10 cigaret a více...tím se nechci nijak obhajovat, ale narodilo se mi zdravé dítě, bez alergií(zatím), te´d čekám druhé a má to ten samí průběh.. zase do 3 měsíce nic moc a okolo 4 měsíce mi zase chutná pivo...né že bych se opíjela, ale vypiju max 2 tělo už mi řekne, že má dost.ani by to nesneslo. Pravda vyčítám si to, ale zase nejsem zastáncem toho, že kouřím, piju a ze dne na den konec - nic.

lenulin
30. dub 2008

No tak já během těhu si taky občas něco dám, ale maximálně 2dcl vína občas a pivko jen si upíjím od manžela po obídku na trávení. 😀 nikdy jsme u nás nikdo nekouřili tak s tímhle potíž nemám 🙂

schiffa
1. kvě 2008

Holky, a plati tohle i o prascich? Ja jsem migrenicka a nekdy do 7.tydne jsem se ladovala brufenem a kodeinem, a pak migreny nahle prestaly. Takze do 8.tydne to ani nevadi nebot mimi je celkem samostatna jednotka? Ja jsem myslela, ze v prvnim trimestru kdy probiha vyvoj tech nejdulezitejsich organu je to nejhorsi, a ze prasky naopak vadi mnohem mene pozdeji, nebot to mimco uz je pak vicemene vyvinute a uz jenom roste.

lenulin
1. kvě 2008

No s těmi léky kdo ví?A neptala ses na to lékaře?připadá mi že ty léky jsou asi horší než že člověk někde jednou ulítl s pitím, protože leky většinou bereme pravidelně.

pattie
2. kvě 2008

schiffa: na ty léky bych se radši zeptala doktora....
Osobně jsem na zač. těhu brala antibiotika (jenže jsem nevěděla, že jsem tehotná...) a doktor říkal, že je to v pořádku, že to nebude mít žádnej vliv.
K tomu alkoholu. Kamarádka počas obou těhotenství kouřila 5 denně a dávala si sem tam pivko a má obě děti tak zdravý, že by jí leckdo moh závidět!

lenulin
2. kvě 2008

no antibiotika se v těhotenství i používají když není jiné možnosti.Protože když jsem byla nachlazená,tak doktor říkal,že penicilín je poslední záchrana, kterou by mi mohl dát. v případě že se z toho tělo samo nedostane a paralen na horečku

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @alverde @lenulin @pattie @schiffa @petule.h @kalo @syrael a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Alkohol v těhotenství https://www.modrykonik.cz/alkohol-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s alkoholem v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a užívání alkoholu v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

wicky001
3. čer 2014

Mamky mam otazku...
Je to normalne zu mi brusko napuchne a vecer odpuchne???
Som ale este len 4tt.

januchovic
19. led 2015

Ahoj, buď v klidu, já jsem nevedela ze jsem tehotná a skoro týden v kuse jsme slavili, taky jsem mela strach,ale můj lékař me ujistil, že se nic nemůze stát.

prosinec123
2. dub 2015

Ahojte holky chtěla jsem se zeptat mám podezření že jsem asi těhotná, včera jsem pila asi 5 piv a energetický nápoj, ráno jsem taky pila energetický nápoj a udělala jsem si těhotenský test ale vyšla mi jen jedna čárka,že těhotná nejsem, muže to zpusobit to že jsem pila a i ener.nápoj ? mám i druhý test kdy si ho mám asi udělat ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru