Pití kávy v těhotenství prý není dobré, máte zkušenost?

vodvarkova
29. dub 2013

Ahojky, s manželem se docela krátce snažíme o miminko... zatím asi nic... jsem velký milovník kvalitní kávy a kamarádka mi říkala že v těhotenství to není uplně dobré... Máte nějakou zkušenost?

hrusti
29. dub 2013

Pokud nebudeš mít nějaké zdravotní problémy, tak si klidně šálek kávy denně můžeš dát. Ale je dost možné, že se ti změní chutě nebo ti nebude dobře a na kafe nebudeš mít ani chut 😉

backstreet
30. dub 2013

taky miluji klasického turka, v těhu jsem sice přešla na rozpustnou, protože mě bolel po kávě žaludek, ale pila jsem fakt denně jeden šálek. Ale pokud taky piješ turka, připrav se na to že tě asi bude bolet hlavat, mě teda bolela strašně... ☹ 🙂

dana3262
30. dub 2013

@vodvarkova rozpustna a bez kofeinu je víc nezdrava než dobre presso. Udává se, ze těhotná by neměla vypít víc než 3 šálky, ale to se mi zda dost.

llluckaaa
30. dub 2013

@vodvarkova Úplně ti rozumím, jsem milovnice kávy a musím mít aspoň jednu denně, jinak se mnou není rozumná řeč 😀 Záleží hodně na tom, kolik a jaké vypiješ. Nejlepší je preso z kvalitní kávy a zapít pořádně vodou (aby tě to nedehydratovalo). A maximálně tak dvě denně 😉
Turek, bezkofeinová nebo rozpustná nejsou pro těhulku zrovna to nejlepší 😒

veruska007
30. dub 2013

Já kávu miluju, ale v těhotenství mi moc nechutná. Tak jsem přesla na vitakávu, ta mi teď jede. A při kojení jsem pila meltu.

ffiinnkkaa
30. dub 2013

Piju dvě denně..s mlékem..první tři měsíce mi nechtnala..pak to ráno nešlo 😉

vespinka
30. dub 2013

Já kávu nemohla cítit asi první dva tři měsíce, teď mám týden do porodu a s chutí si dám. Řídím se heslem- všeho s mírou, takže žádné výčitky nemám 🙂

monasek84
30. dub 2013

Kazdy den rano piju jedno presso s mlikem. Kdyz si nedam, tak me boli hlava. Par dni mi nechutnala, tak jsem ji musela pit na silu, ale uz je to ok.

michamicha
30. dub 2013

Já vypiju tak 2 kafe denně, ráno si dám presso s mlíkem a pak buď po obědě když mám chvíli klid a malej si sám hraje, nebo až večer a to si buď dělám latte nebo bezkofeinový presso s mlíkem 🙂

zoyka
30. dub 2013

Piju dvě kávičky denně, pressa s mlíkem nebo capuccina. Abych v práci neusnula. Dle mého doktora by to neměl být problém. Dost známých se tomu diví, ale to už neřeším 😠

martuleee
5. kvě 2013

Před těhu jsem vypila 2 kávičky denně úplně v klidu,ale teď si ho dám tak jednou za 14dní, přestalo mi úplně chutnat. Ptala jsem se doktorky, jedno denně prý nemám vůbec řešit 😉

lucyvivien
5. kvě 2013

normálne som pila v těhu- 2kávy denne a nič sa zvláštne nestalo, bola mi káva aj doporučena 🙂 A teraz pijem tiež normálne 🙂 Dokonca mám kamošku, čo všetky 3 tehotenstvá pila energ. nápoje ,ale to už je na mna extrém 😀

olusenka
5. kvě 2013

já si kupuju kávu bez kofeinu, i ta se dá sehnat kvalitní mletá, nebo rozpustnou, nebo Caro, meltu apod. S kofeinem si dám jednou za čas.

anetka1701
5. kvě 2013

U obou těhu v 1.trimestru mi kafe přestalo chutnat :o( Pak se to srovnalo, pila jsem ho, ale dávám si bacha, aby to nebylo víc jak 1 kofeinový denně :o) Koupila jsem si mletý nekofeinový do kávovaru a když mám chuť na víc hrnků denně, dám si nekofein :o) Ale je fakt, že teďka ke konci mi už zase kafe tolik nejede a místo něj ujíždím na kakau :o) Ono tělo asi samo nejlíp ví, co je pro něj dobrý...

cuci25
5. kvě 2013

@vodvarkova tak podle mě ti na začátku těhotenství ani chutnat kafe nebude 🙂 Na mě ta chuť přišla až někdy na přelomu druhého a třetího trimestru, tak jsem si občas jednu malou kávu dala a piju jí s mlékem a cukrem, takže to asi ani kafe neni 😀

t_novotna
6. čer 2013

To je zvláštní, že v prvním trimestru kafe vůbec nechutná - jako by si to tělo samo řeklo, že teď by se to mělo omezit. Nikdy by mě nenapadlo, že mě to taky potká, před těhotenstvím jsem totiž byla schopná vypít tři hrnky kávy denně a už večer jsem se těšila, jak si ráno zas uvařím kafe 🙂 Ale jakmile jsem otěhotněla, tak mě chuť na kávu absolutně přešla, uvařila jsem si ji jen jednou za čas a obvykle jsem měla co dělat, kabych ten malý šálek vůbec dopila. Teď jsem na začátku II. trimestru a občas už mám na kafe něco jako chuť, takže si jedno dávám skoro každý den. Jinak jsem četla v chytrém časopise, že se doporučuje v těhotenství omezit příjem kofeinu na 300 mg denně, což se rovná třem šálkům kávy. To mi teda připadá docela dost, ale je nutno do toho započítat i nápoje a potraviny obsahující kofein - cola, čokoláda, čaj...

ivaanka
6. čer 2013

Já kafe taky miluju, i když je fakt, že slabé a hodně mlíka. Když jsem jsem ptala doktora v těhotenství, že mi, že pokud nemám v plánu vypít denně kýbl, není to problém. Pila jsem 2 denně a mám krásné zdravé kluky. Vůbec bych se nebála 🙂

novynka
6. čer 2013

já četla, že maximálně dva šálky denně, a na nízký tlak se dokonce doporučuje... v prvních měsících jsem ji pila normálně jako dřív, což bylo tak obden, a pak mi najednou úplně přestala chutnat! :D takže, pokud zrovna nemíváš ňák moc vysoký tlak, klidně ji pij dál podle chuti ;)

jennyska
27. pro 2013

AHoj @vodvarkova @novynka @ivaanka @t_novotna @cuci25 @anetka1701 @olusenka @lucyvivien @martuleee @zoyka @michamicha @monasek84 @vespinka @dana3262 @ffiinnkkaa @llluckaaa @backstreet @hrusti a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Kávou v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kava-v-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato téma zajímá a zvažují, jestli kávu v těhotenství pít a nebo ne? Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

whitelilith
27. pro 2013

Něco jsem načetla a podle výsledku nejedněch testů káva s kofeinem v těhotenství neškodí. Řešily se 3 šálky denně. Narozdíl od cigaret-což jsem řešila taky-tam škodí i jedna denně. Kouřit sem přestala a kafe piju, tak jak předtím-což u mě jsou tak 3 týdně 🙂

mar8
2. led 2014

já pila 2 kávy denně s mlékem, teď mi káva přestala chutnat, tak ji nepiji a místo toho mám zelený čaj

pindu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru