• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pletení a háčkování v těhotenství, nedoporučuje se?

22. října 2016 
Ahojky, nevíte, jak je to s pletením a háčkováním v těhotenství? Kdysi jsem slyšela, že se to zvlášť v posledních měsících nedoporučuje.. Jak je to?
14. říj 2013 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadalu, popravdě netuším, čemu by to mělo vadit? Tak nějak mi to přijde jako jedna z mála činností, které lze ve vysokém stupni těhotenství vykonávat vzhledem k hrochoidním tvarům (teda alespoň u mě :sweat_smile: ). Takže mě napadá, jestli to spíš nesouvisí s nějakými pověrami typu - když budete plést, háčkovat, prostě motat klubíčka, určitě bude mít dítě zamotanou pupeční šňůru. Víc bych v tom nehledala. Však lze sedět tak, aby si člověk nemačkal břicho a málokdo vydrží v těhotenství dělat něco dlouhou dobu najednou. Takže chvíli háčkovat či plést, pak se třeba projít, umýt nádobí, prostě dělat něco jiného a zase pokračovat a neměl by být problém :slight_smile:
14. říj 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já mám za to, že se to nedoporučuje na rizikovým s častým tvrdnutím břicha, protože se u pletení (ač se to nezdá) zapojují břišní svaly a může to při problémech vyvolat kontrakce
14. říj 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to se přiznám, ale slyším to poprvé. Podle mě to ničemu nemůže vadit a směle bych pletla i háčkovala dál, co to půjde :slight_smile:
14. říj 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem začala háčkovat cca v 7. měsíci a v pohodě :slight_smile: Taky jsem o tom nikdy neslyšela a myslím, že pokud u toho nesedíš zkroucená, tak je to neškodné asi jako vyšívání :sunglasses: Jen mě teda napadlo, že je háčkování nebezpečné asi proto, že je návykové!! :grinning: :grinning:
14. říj 2013 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tohle jsem slyšela od babiček, že hrozí zamotání pupeční šňůry. :grinning: Ale tím to opravdu nebude. Přísahám, že jsem o háček či pletací hůlky ani koutkem oka nezavadila (neumím bohužel) a syn měl pupečník dvakrát kolem krku, dcera jen jednou, ale za to s pravým uzlem na pupečníku. Tohle prostě neovlivníš. :wink:
14. říj 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pravda to nebude, u obou holčiček jsem pletla, háčkovala (myla jsem okna apod.) a vše v poho :wink:
14. říj 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To by sis nesměla česat ani vlasy,věšet prádlo a tak podobně...protože prej když zvedáš ruce nad hlavu,tak bude mít dítě omotaný pupečník kolem krku...tak si teď vyber :grinning:
14. říj 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Háčkovat a plést by neměli kardiaci, ale proč by nemohly těhotné, to nevím. :wink:
18. říj 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to teda strasne stara diskuze, ale pokud lezite tehotna v nemocnici, tak vam doktori pleteni vetsinou zakazou. Nevim proc, ale ma to vliv na srdce ;)
22. říj 2016 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek