Pletení a háčkování v těhotenství, nedoporučuje se?

dadalu
14. říj 2013

Ahojky, nevíte, jak je to s pletením a háčkováním v těhotenství? Kdysi jsem slyšela, že se to zvlášť v posledních měsících nedoporučuje.. Jak je to?

amabilis
14. říj 2013

Dadalu, popravdě netuším, čemu by to mělo vadit? Tak nějak mi to přijde jako jedna z mála činností, které lze ve vysokém stupni těhotenství vykonávat vzhledem k hrochoidním tvarům (teda alespoň u mě 😅 ). Takže mě napadá, jestli to spíš nesouvisí s nějakými pověrami typu - když budete plést, háčkovat, prostě motat klubíčka, určitě bude mít dítě zamotanou pupeční šňůru. Víc bych v tom nehledala. Však lze sedět tak, aby si člověk nemačkal břicho a málokdo vydrží v těhotenství dělat něco dlouhou dobu najednou. Takže chvíli háčkovat či plést, pak se třeba projít, umýt nádobí, prostě dělat něco jiného a zase pokračovat a neměl by být problém 🙂

mosvo
14. říj 2013

ahoj, já mám za to, že se to nedoporučuje na rizikovým s častým tvrdnutím břicha, protože se u pletení (ač se to nezdá) zapojují břišní svaly a může to při problémech vyvolat kontrakce

klaire22
14. říj 2013

Tak to se přiznám, ale slyším to poprvé. Podle mě to ničemu nemůže vadit a směle bych pletla i háčkovala dál, co to půjde 🙂

rory_g
14. říj 2013

Já jsem začala háčkovat cca v 7. měsíci a v pohodě 🙂 Taky jsem o tom nikdy neslyšela a myslím, že pokud u toho nesedíš zkroucená, tak je to neškodné asi jako vyšívání 😎 Jen mě teda napadlo, že je háčkování nebezpečné asi proto, že je návykové!! 😀 😀

jennyparadise
14. říj 2013

Tohle jsem slyšela od babiček, že hrozí zamotání pupeční šňůry. 😀 Ale tím to opravdu nebude. Přísahám, že jsem o háček či pletací hůlky ani koutkem oka nezavadila (neumím bohužel) a syn měl pupečník dvakrát kolem krku, dcera jen jednou, ale za to s pravým uzlem na pupečníku. Tohle prostě neovlivníš. 😉

hansed
14. říj 2013

Pravda to nebude, u obou holčiček jsem pletla, háčkovala (myla jsem okna apod.) a vše v poho 😉

nerreidda
14. říj 2013

To by sis nesměla česat ani vlasy,věšet prádlo a tak podobně...protože prej když zvedáš ruce nad hlavu,tak bude mít dítě omotaný pupečník kolem krku...tak si teď vyber 😀

coxa
18. říj 2013

Háčkovat a plést by neměli kardiaci, ale proč by nemohly těhotné, to nevím. 😉

marla86
22. říj 2016

Je to teda strasne stara diskuze, ale pokud lezite tehotna v nemocnici, tak vam doktori pleteni vetsinou zakazou. Nevim proc, ale ma to vliv na srdce ;)

falcony
27. bře 2017

našla jsem diskuzi náhodou ale dost mě to rozesmálo - naopak dula a homeopatka mi ruční práce doporučují, že to čistí hlavu, ideálně i v první porodní době když na to má člověk chuť 🙂 tak jen tolik za mne, je ale fakt že vše je ok a normální, takže o rizikovém netuším, ale smysl mi to nedává, leda aby se člověk u toho nehrbil 🙂

janina1249
29. črc 2019

Pletení s klasickými jehlicemi (dráty) se nedoporučuje z toho důvodu, že se žena ve vyšším stádiu těhotenství bouchá jehlicemi pravidelně do břicha, což může vyvolat kontrakce. Dále se nedoporučuje pletení s těmito, ani kulatými (spojenými) jehlicemi ženám, které mají problémy se srdcem, a to těhotným i netěhotným. U háčkování by to mělo být jedno, pokud neháčkujete levou (přímá ruka k srdci). A dále se nedoporučuje vykonávat ruční práce, pokud máte problémy s krční páteří, ale o ztuhlém krku si rozhodne každá sama 😉. Pověry ohledně zamotání šňůry budou jen dohady, i šlechta na potomky pletla a háčkovala. Dříve nebylo k sehnání téměř nic, všechno si budoucí matky vyráběly samy. Odtud pověra rozhodně není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru