• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podpatky v těhotenství. Můžou se nosit?

26. července 2010 
Víte někdo něco víc o nošení podpatků v těhotenství?

Někde jsem četla, že je to nevhodné přibližně od 15. týdne těhotenství, a to především vzhledem k začínajícím otokům nohou, volnějším kotníkům (tedy volnějším v těhotenství než mimo něj) a pak i bolestem zad z nevhodného přenesení těžiště těla...

Máte nějaké bližší informace? :slight_smile: Je to "jen" otázka nevhodného zatěžování tělíčka v tomto období nebo je možno nošením podpadků nějakým způsobem negativně ovlivnit průběh těhotenství (tedy nepočítejme fakt, že si člověk snadněji zvrtne nohu, upadne atp.)... :confused:

Ne že bych podpadky nějak moc nosila, jsem v tomto ohledu spíš lenoch :grinning: , střízlivým odhadem... nosím takové botičky tak 20 dní v roce :grinning: , ale i tak mě to zajímá a nikde jsem se nic přesnějšího nedočetla. :unamused:
6. říj 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dukie asi ti přesně neodpovím, ale můj názor je to co jsi popsala, že jde o to zatěžování těla - trpí nohy, záda a těhulka se tak necítí dobře :wink:
Co se týče negativního ovlivnění těhotenství - myslím, že podpatky mimču neuškodí :slight_smile:
6. říj 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já podpatky nosím a nic mi to nedělá. Nohy neotékají, břicho nebolí, tak je hodlám nosit dokud mi to nebude nepříjemné :wink:
6. říj 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Asi máte pravdu, kdyby to bylo nějak nebezpečné, tak by asi každá těhulka dostala poučení od svého lékaře. :slight_smile: A jak píše lenkabu... asi to bude skutečně jen otázka toho, jak se která těhulka cítí. :dizzy_face:
6. říj 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bot na podpadku mám několik...sice je právě nenosím,ale určitě to není těhotenstvím :slight_smile: Je to spíše tím,že se do ničeho pořádnýho nevejdu a k tomu,do čeho se vejdu, se podpatky moc nehodí. Jo, vlastně hodně nosím jedny na menším širokým podpatku.
Nohy mi naštěstí neotékají,takže si myslím,že bych s podpatky problém neměla. Ale je pravda, že poslední týdny a dny se sotva valím,tak jsou mi pohodlnější normoš boty :sunglasses:
6. říj 2007 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě, je to na každé, jak se cítí. Když jsi byla na podpatky zvyklá předtím a nohy ti neotékají, tak je noš směle dál :grinning: Stejně jako já. Až se nebudu cítit, tak je vyměním za rovnou podrážku...
25. črc 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky já taky nosila podpatky skoro celý těhu, teda ne denně protože bylo zima a všude sníh tak to jsem se neodvážila ale když ještě sníh nebyl nebo sníh slezl tak jsem lítala v podpatkách. však do porodky jsem nastupovala v kozačkách na podpatku, otoky jsem neměla nikdy tak se nic nedělo :grinning: hlavně jsem v těch botách nikdy nebyla dlouho, do práce akorát ta cesta a pak jsem už seděla za stolem.
26. črc 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek