Podpatky v těhotenství. Můžou se nosit?

dukie
6. říj 2007

Víte někdo něco víc o nošení podpatků v těhotenství?

Někde jsem četla, že je to nevhodné přibližně od 15. týdne těhotenství, a to především vzhledem k začínajícím otokům nohou, volnějším kotníkům (tedy volnějším v těhotenství než mimo něj) a pak i bolestem zad z nevhodného přenesení těžiště těla...

Máte nějaké bližší informace? 🙂 Je to "jen" otázka nevhodného zatěžování tělíčka v tomto období nebo je možno nošením podpadků nějakým způsobem negativně ovlivnit průběh těhotenství (tedy nepočítejme fakt, že si člověk snadněji zvrtne nohu, upadne atp.)... 😕

Ne že bych podpadky nějak moc nosila, jsem v tomto ohledu spíš lenoch 😀 , střízlivým odhadem... nosím takové botičky tak 20 dní v roce 😀 , ale i tak mě to zajímá a nikde jsem se nic přesnějšího nedočetla. 😒

krista
6. říj 2007

Dukie asi ti přesně neodpovím, ale můj názor je to co jsi popsala, že jde o to zatěžování těla - trpí nohy, záda a těhulka se tak necítí dobře 😉
Co se týče negativního ovlivnění těhotenství - myslím, že podpatky mimču neuškodí 🙂

lenkabu
6. říj 2007

Já podpatky nosím a nic mi to nedělá. Nohy neotékají, břicho nebolí, tak je hodlám nosit dokud mi to nebude nepříjemné 😉

dukie
autor
6. říj 2007

Asi máte pravdu, kdyby to bylo nějak nebezpečné, tak by asi každá těhulka dostala poučení od svého lékaře. 🙂 A jak píše lenkabu... asi to bude skutečně jen otázka toho, jak se která těhulka cítí. 😵

zusma
6. říj 2007

Bot na podpadku mám několik...sice je právě nenosím,ale určitě to není těhotenstvím 🙂 Je to spíše tím,že se do ničeho pořádnýho nevejdu a k tomu,do čeho se vejdu, se podpatky moc nehodí. Jo, vlastně hodně nosím jedny na menším širokým podpatku.
Nohy mi naštěstí neotékají,takže si myslím,že bych s podpatky problém neměla. Ale je pravda, že poslední týdny a dny se sotva valím,tak jsou mi pohodlnější normoš boty 😎

vm
25. črc 2010

Určitě, je to na každé, jak se cítí. Když jsi byla na podpatky zvyklá předtím a nohy ti neotékají, tak je noš směle dál 😀 Stejně jako já. Až se nebudu cítit, tak je vyměním za rovnou podrážku...

strouzek
26. črc 2010

ahojky já taky nosila podpatky skoro celý těhu, teda ne denně protože bylo zima a všude sníh tak to jsem se neodvážila ale když ještě sníh nebyl nebo sníh slezl tak jsem lítala v podpatkách. však do porodky jsem nastupovala v kozačkách na podpatku, otoky jsem neměla nikdy tak se nic nedělo 😀 hlavně jsem v těch botách nikdy nebyla dlouho, do práce akorát ta cesta a pak jsem už seděla za stolem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru