Posilování břišních svalů v těhotenství. Může se?

klouzavka
21. říj 2007

Ahoj holky,
můžu během těhu posilovat břišní svaly? Nebo jaké možné cvičení, kromě těhu smí člověk v těhu? 🙂

listicka77
21. říj 2007

Břišní svaly moc nee. Potřebuješ je naopak malinko povolit. Vrcholové sportovkyně s vypracovaným břichem mají naopak problémy porodit.

zusma
21. říj 2007

Sice nejsem lékař ale tohle bych raději neriskovala. 😉 Už mě tahle otázka taky napadla...

kalo
22. říj 2007

listicka77: s tím teda moc nesouhlasím...já chodila na těhu cvičení a tam jsme břicho vždy posilovaly. I na DVD cviků pro těhotné posilování břicha je. Je to důležité, protože když máš povolené břišní svaly, tak máš bolesti zad v kříži. Samozřejmě nemyslím, dělat každý den sklapovačky 🙂 , ale posilovat břicho cviky pro těhule uřčitě ano. (A nejenom břicho..všeho s mírou celé tělo, protože když se ženská v těhotenství nehne, tak pak nemůže čekat, že po porodu bude v bůhvíjaké kondici 😉 )

dermajetics
22. říj 2007

ahojky,taky si myslím,že pokud jsi fyzicky netrénovala před těhotenstvím,tak to není vůbec dobré,začít právě v těhu.....Ale každopádně bych to zkonzultovala s lékařem,za zeptání nic nedáš.....Určitě slabé cvičení bych brala,ale nic přehnaného.

mysinka
22. říj 2007

Ptala jsem se svojí doktorky (poměrně mladá a progresivní, žádná stará konzerva 😉 ) a ta mi posilování břicha nedoporučila...teda spíš zakázala. V rámci nějakého těhu cvičení asi vědí, co dělají, ale určitě by se bříško nemělo posilovat cvičeními typu sedy-lehy atp. 🙂 Mimochodem, taky se zděsila, když zjistila, že jsem myla okna a že nevím, že těhulky se nesmí natahovat do regálů 😅

sju.v
22. říj 2007

Proč se nesmí mýt okna a natahovat se do regálů?? 😨 To jsem nevěděla, že to až tak vadí. Nedávno jsem myla okýnka a věšela záclonky a pořád v práci hópu po regálu... 😲

denousek
22. říj 2007

ahoj....no ja jsem taky slysela ze se nesmi myt okna a je to kvuli tomu ze se nesmi v tehotenstvi zvedat ruce a natahovat se prave kvuli natahovani brisnich svalu...nevim jestli je to jen klam ale ja jsem to slysela tak to radsi nedelam.....no a natahovani do regalu to je to sami proste natahujete si tim brisni svaly... 😢

mysinka
22. říj 2007

Je to kvůli břišním svalům, ale hlavně kvůli děloze. Nevím sice přesně proč, ale asi na tom něco bude. Tyhle pohyby jsou mi dost nepříjemné. Tělo si řekne 😉

bramburka
22. říj 2007

Posilovat určitě ano, ale pouze v rámci těhu cvičení, kam budeš docházet, ne sama, aby ti ukázali jak. Jinak by to mohlo být i nebezpečné. Oni ti ukážou jak a pak můžeš doma trénovat. taky jsem si říkala, jak pilně budu, pak jsem na to kašlala a ted me boli zada.

kalo
22. říj 2007

Pár takových šetrných posilování břicha je právě na DVD pilates pro těhotné...Opravdu to není náročné posilování.

...S tím, že se nemají zdvihat ruce (a dělat něco s rukama nad hlavou) se říká, že se namáhá děloha a je možno potratit...a druhá varianta, co se říká, je že se dítěti může tímto pohybem omotat pupeční šňůra...ehm...
Drastické 😒 ..to ale samozřejmě berte s rezervou....

dermajetics
22. říj 2007

ani věšet prádlo...je to vlastně stejná pohyb....ale u prvního těhu jsem to stejně dělala,myla i ty okna 😖

vivian
22. říj 2007

Já teda věším prádlo minimálně jednou týdně a mytí oken a věšení záclon jsem taky absolvovala a nic se nestalo...

dermajetics
23. říj 2007

já si myslím,že to je tak trošku v psychice maminy,pokud si to připouští,že se něco může stát,tak se to stane......Já těhu prožila v euforii těšení a štěstí, i když byly problémy, i na porod jsem se těšila, nebála a všechno šlo hladce.......těžko říct.....Ale nechci vyvrácet lekařské tvrzení,to určitě nee 😀

lu777
23. říj 2007

holky, taky si pořád říkám, že jestli nebudu cvičit, tak budu nemožná.. ale minulý týden jsem se rychleji zvedla z postele ráno, takže to byl takový ten styl "sklapovačka" a vzala mě pěkná křeč do břicha, naštěstí to bylo hned pryč, ale cítila jsem to ještě druhý den 😔 no a jak jsem trubka, tak se mi to povedlo omylem ještě jednou plus nějaké to natáhnutí pro něco v koupelně a bříšku se to nelíbí 😔
šla mi bolest do třísel, volala jsem dnes dr. a ten mě poslal na kontrolu do porodky, že má dovolenou, ať mi radši natočí monitor jestli nemám kontrakce a tam mi řekli, že cvičit je (většinou) dobrý nápad, ale fakt opatrně a pomalu a na jakékoli prudké pohyby bacha... že prostě nevíte, jak bude tělo reagovat.. no před týdnem bych se hádala, ale po tomhle už jsem radši mlčela... holt někdo plave i v den porodu (sestra mého muže) a někdo si mimi musí třeba vyležet v porodce (kámoška)... takže v pohodě jak říká Dermajetics 😉

jinak já okna taky myla a bylo mi velice dobře.. je to fakt indi vindi 😉

dermajetics
23. říj 2007

lu777>> tak přeji hodně zdravíčka,ať už to nezažiješ,protože to jsou nepříjemné okamžiky....pro tebe i mimi

lu777
23. říj 2007

díky 🙂 .. jsem se těšila jak budu cvičit, ale nerada bych si naběhla.. ono je to těhu pro tělo velká změna, jsme takoví pelíšky pro miminka 😵 tak se podle toho asi máme chovat 😅

vivian
23. říj 2007

lu777: tak to mám taky, při tom vstávání tu křeč do břicha, asi od půlky těhotenství, jak děloha reaguje na stahy břišních svalů... Dělá mi to, i když třeba vstanu od stolu nebo tak. Takže když vstávám z postele, tak se snažím vstávat tak, abych nezapojovala břišní svaly, protože je to nepříjemný, no tak si představte, jak to vypadá, když se tímhle stylem hrabu z postele... Jak velryba na písku, co se snaží dostat zpátky do moře 😀

lu777
23. říj 2007

Vivian, no já to taky mám u vstávání ze židle a tak.. tak se teď učím všechno pomalu a z postele se vykulovat, jak říkáš 🙂

a teď si představ, jak vypadám já když se takhle hrabu a lidi třeba v tramvaji koukají proč, že, když to bříško ještě není tak veliký 😅

vivian
24. říj 2007

lu777: no jo, lidi prd vědí... Na mě zase koukají divně, když si nechci sednout. Jenže já když si sednu, tak mě potom hrozně bolí ta chrupavka vepředu (stydká spona), a musím chodit jak kachna... Ale vysvětluj to někomu v tramvaji 😀

lu777
24. říj 2007

Vivian 😀 😀 😀 jsem si představila, jak to začneš vysvětlovat 😀 😀 to bys mohla způsobit i nehodu tramvaje 😀 😀

dermajetics
24. říj 2007

vivian>>lu777>> 😀 😀

mysojc
20. led 2008

HOlky. kde se dá sehnad DVD pilates pro těhotné?

lenulin
21. led 2008

Zkus to ve vyhledavači na netu a nebo videopůjčovnu 😉

noangel
21. led 2008

nesmi se primy brisni svaly, ale sikmy ano, bezne na tehu cviceni delame zkracovacky na sikmy s nohama na balone a btw tam delame i kliky a vede to PA s praxi 35 let, ale je fakt ze kdyz nekdy zapomenu na pupek a chci se zvednout jako ze bych zatla primy brisni tak to zaboli ale ty sikmy v poho

anza
21. led 2008

Ahoj, to jste mě docela vyděsily, teda, s tím zvedáním rukou jsem to nikdy neslyšela, a zvedám je asi normálně, třeba ve vlaku sundávám batoh a tak 🙂 No a cvičení na břišní svaly asi fakt záleží, jak který - na pilates jsme taky něco dělaly, i dost zabíračka, ale oni přesně vědí, co se smí - tam je to postavený na zatahování břicha, žejo?

almauz001
14. bře 2011

ahoj holky,
aco takýhle hrabání listí teď na jaře po zimě?Nemůže to mrňousovi uškodit.Včera jem shrabala půlku zahrady a teď mám docela výčitky.........děkuji moc všem za odpověď

dlabinecka
14. bře 2011

@almauz001 A v jakém jsitt? já myslím, že nemusíš mít výčitka. hrabání bych celkem přirovnala ke stírání - a to asi dělá každá z nás ;-ú Pokud se u toho nestrhneš, tak v tom fakt problém nevidím 😉

kaci1
14. bře 2011

@almauz001 žádný pohyb neškodí. Spíš naopak! Já hrabala o víkendu celou zahradu a výčitky rozhodně nemam.-)
Já nevim proč si většina ženksých myslí, že pohyb v těhu ubližuje. Chápu to pouze v případě rizikového těhotenství,ale jinak těhotenství rozhodně neberu jako nemoc. Navíc si myslím, že každá musíme cítít co sneseme. Určitě toho snese víc ta, která je na pohyb zvyklá a míň ta, která není. Ale pohyb v těhu je rozhodně důležitý jak pro maminku, tak miminko.
Zrovna jsme se o tom bavili naposledy v poradně s doktorem, protože po mě v klubu kam chodím cvičit chtěli potvrzení od mudr., že můžu a on se k tomu vyjadřoval velmi pozotivně, tak snad tě to uklidní.-)

kalo
14. bře 2011

Jak píše NOANGEL: posilovat se můžou šikmé bříšní svaly, přímé ne...Ono je to spíše o pohodlnosti 😉 Já v předešlém těhu cvičila a posilovala a po porodu jsem byla hned fit. Teď jsem pěkný lenoch...jsem ráda, že si zacvičím doma pár cviků na zadek a boky a tím to končí 😀 😀 Po porodu to bude asi děs...ale prostě si užívám pohodlnost 😉 Makat budu až potom..

777verca777
17. srp 2013

Tak co se pohybu tice, tak ja asi dělám vše špatně😀 Na kole sem jezdila do 8 měsíce 2x denně ( do práce z práce), v 5 měsíci sem si vytapetovala, v 7 sem malovala a okna sem mila několikrát. No a miminko je pořád ok a ani se mu ještě nechce ven 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru