Potraviny v těhotenství, co můžu a nemůžu?

mijave
1. únor 2013

Dobrý den,
jsem v 19 tt. a popravdě jsem dost zmatená z toho co smím a nesmím jíst a pít. Na jednu stranu se má jíst co nejvíc ovoce a zeleniny a na druhou - by se neměly jíst citrusy, protože můžou vyvolávat alergie, obecně by se nemělo jíst ovoce, které není přirozené pro naše podnebí. Neměla by se jíst syrová zelenina, protože nadýmá... Zbývají jablka po kterých je mi špatně a nic moc jiného na trhu není. Z čeho teda mám vzít potřebnou dávku vitamínů?
Stejně tak je to s mléčnými výrobky - nemají se jíst odtučněné, ale na druhou stranu jsou všude recepty jen s těmito výrobky. A jako bonus - mléko opět může vyvolávat alergie a to jak u matky, tak u dítěte.
O bylinkách psát vůbec nebudu, protože jedna kniha napíše to a druhá to zase popře.
Džusy se pít vůbec nemají, protože jsou plné cukrů, který nadýmá a může způsobovat rakovinu střev. Ovocné čaje obsahují teiny a minerálky ve velkém množství zanáší organismus. A čistá voda se neustále pít nedá. ☹
Poraďte prosím - jaké jsou vaše zkušenosti? Jsem alergik a ráda bych minimalizovala možnost, že to malé bude taky.

zamilovanadonej
1. únor 2013

Zkušenosti? Asi toho máš moc nastudované, po celé generace jedly ženy všechno a nic jim nebylo. Já při prvním těhu i teď jím taky všechno a nic mi není a děti zdravé. Nevidím jediný logický důvod proč dělat z těhotenství drama 🙂

berenika39
1. únor 2013

Taky přidám svou zkušenost - jez normálně, tak, jak si byla zvyklá, jez to, co ti chutná, vybírej si kvalitní potraviny, vař si doma...nebudeš tím pádem zmatená, a miminko bude určitě v pořádku. Nekouřila bych, nepila alkohol, nejedla syrové maso a syrová vejce. extremy jsou špatně. jez všechno s mírou, pestrou a na vitamíny bohatou stravu. tečka.
přeji klidné těhu.

fykyska
1. únor 2013

@mijave 😀 Mijave drahá, papej co ti chutná 🙂 Nějaký tabulky články knihy o tom co by kdo měl a neměl hoď za hlavu 😉 každé těhu je jiné a nikdy se nelze řídit tim co bys MĚLA A NEBO MUSÍS ... 🙂 Já první 4 měsíce byla na piškotech a vodě 😉 a teď si s chutí dám cokoliv - musí být všeho s mírou 🙂
Kafe,cola sklenička vína, dobrej sýr dobré maso ovoce zelenina vždy si vybírej suroviny které nejsou staré, prošlé nebo nějak znehodnocené ...Malá sklenička piva, vína také neuškodí nesmí se pít po litrech i ta cola někdy pomáhá 😉
Jediný na co si dej pozor je syrové maso,vejce... Věř tomu že když by se tělu něco nelibílo nechutnalo dá ti jasný signál 😉 buď budeš mít průjem nebo se pozvracíš 😀 😀
Můžeš všechno co ti chutná a na co víš že nemáš třeba alergii 🙂
A co se týká alergie - všechny takové genetické dispozice má už dítě v sobě takže jestli má být na něco alergická myslím že bude a množstvím snědených lupínků, vypitého džusu to moc neovlivníš...
Nestresuj se - a papej 😅 😅 😅

llluckaaa
1. únor 2013

@berenika39 Koukám, že už se nemusím smolit s odpovědí, úplně jsi vystihla můj názor 😉

mijave
autor
1. únor 2013

Díky moc všem za příspěvky. Ano, přiznávám - přečetla jsem toho hodně. A díky tomu jsem spíš vyděšená a zmatená, než poučená. 😖 😝 Nechci dělat z těhotenství drama, ale bojím se - jsme už trochu přes třicet a jedná se o první dítě. Takže vážně DÍKY MOC!

fykyska
1. únor 2013

@mijave Neboj se, co má být bude 😉 😉 a občas i kdybychom se na hlavu postavili neuděláme s tím nic 🙂 Někdy je lepší nečíst 😉

fialovetrenky
1. únor 2013

Jenom jsem slyšela, že by se v těhotenství neměli jíst plísňové sýry.. 😨

nik123
1. únor 2013

@fialovetrenky plísňové sýry, to je prý taky mýtus...až na syrové maso, vejce a špatně omytou zeleninu bych jedla vše, co dřív 😉 Samozřejmě nekouřit a pokud alko, tak možná decku vína občas, ale já nepiju už 6 měsíců vůbec a ač mi to občas chybí, ovládnu se kvůli mimču tak nějak z principu 🙂

garfie
1. únor 2013

@fialovetrenky neměly by se jíst sýry z nepasterizovaného mléka-což často bývají právě plísňové. Je to kvůli listeriím, které mohou obsahovat. Ale naše sýry pokud vím, se dělají jen z pasterizovaného, takže jde spíš o francouzské specialitky...🙂 Každopádně je na sýru vždycky napsané, z jakého mléka je.

laika44
9. únor 2013

Taky jsem řešila stejný problém, hodně jsem se hlídala. Měla jsme pocit, že stejně nemůžu miminku dodat všechno co potřebuje jen z mé stravy. Užívala jsem proto ještě vitamíny pro těhotné a to ProMimi DHA od Elasti-Q. Ty mi vyhovovaly celkově. Nejsou vůbec drahé a složení mají výborné. Určitě jsem byla hned klidnější..takže zkus to taky..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru