Používání notebooku v těhotenství. Neublíží?

katrina30
9. čer 2008

Ahoj holky,co si myslíte o používání notebooku v těhotenství? Jsem nyní v 9tt a od začátku ležím v posteli s notebookem na bříšku,nemůže to ublížit mimisu? Najednou mne ta myšlenka pohltila 😖 Poraďte

lenkabu
9. čer 2008

V klidu,ani strach se nesmí přehánět 😉

katrina30
autor
9. čer 2008

lenkabu: takže ne? Jsem pitomá,že? 😖

katrina30
autor
9. čer 2008

Poradí mi ještě někdo,prosím? Opravdu mne to zajímá a na internetu jsem informace nenalezla... ☹

niki2
9. čer 2008

Ja prvni trimestr prolezela a prevazne taky s notebookem 😉 Tak si ho nedavej na brisko, ale vedle sebe, kdyz mas strach.

holly1
10. čer 2008

ahoj, myslím, že je to v poho, pokud tě na břiše vyloženě netíží. Ty nejnovější jsou velmi lehké, tak si ho zvaž a pak si selským rozumem řekni, jestli to může nebo nemůže vadit.

campi
10. čer 2008

A co uzivani mobilu? Pred 3 tydny rikali na Radiozurnalu, ze jsou miminka maminek, ktere telefonuji casteji nez 3x za den, vyrazne hyperaktivni....

Ten notebook mi taky vrta hlavou, ale kdyz ti nelezi na brise 8 hodin denne...

ronie
10. čer 2008

já myslím, že ani nejde o váhu, jako o vyzařování ne? Stejně jako u toho mobilu..určitě to není ideální, ale já bych to nehrotila, mezi notebook a břiško si dej deku. To telefonování a hyperaktivita..myslím,že na tohle nemůže existovat objektivní studie, dětí s diagnostikovaným syndromem zvýšené aktivity a nesoustředivosti přibývá, ale zase ne nijak rapidně 😉 To by mě zajímalo jak na to na tom radiožurnálu přišli 😀 😉

campi
10. čer 2008

Byly to vysledky nejaky zahranicni studie, ja to poslouchala jednim uchem, ale hned mi volala kamaradka, at radsi pisu pres skype a netelefonuju!

To zareni asi nebude uplne oka, ale je ho kolem nas plno.

meleri
10. čer 2008

ja to taky resila a tedkom davam na bricho polstar a pak notebook

pink_blossom
10. čer 2008

Ahoj holky, jééé ahoj mel, jak se máš?
Ron,tak zdravím.

Já tedy taky furt mám z něčeho obavy,ale povím vám jednu věc....můj doktor říká,že nic není horšího pro miminko než neopodstatněný strach.Tím mu ubližujeme nejvíc. Tak se snažím spoustu věcí prostě neřešit 😀

gabka.d
11. čer 2008

Hokly, nic se nemá přehánět.. myslím, že nějaký notebook je úplná ''kravinka'', klidně bych ho používala jak se mi zlíbí kdybych ho měla 😀 😀 😀 .
Jinak u počízače sedím často, mám dost vyřizování a to někdy jinak nejde...a mimísek je v pořádku..
Takže, žádné zbytečné stresy navíc!!! to je horší než telefon, nebo notebook. 😉

jabber
11. čer 2008

Já jsem celé těhotenství taky používala notebook a mívala jsem ho i na břiše, ale pak manžel přišel s tím, ať ho na břicho radši nedávám, protože hrozně hřeje a prý je tam zespoda ještě nějaké docela silné pole....už přesně nevím jaké - můžu zjistit, takže jsem radši přestala 🙂

kamiska
11. čer 2008

Ahoj, ja si myslim, ze se sice nic nema prehanet, ale proc se pak treba bit do hlavy, kdyz se mimco nenarodi uplne ok. Nedavala bych noutbuk primo na bricho, stejne tak jako mobilni telefon. Nac riskovat. Preci jenom to vyzaruje urcite zareni, kteryho je kolem nas i tak dost a tak proc jeste pridavat. Notas bych dala vedle sebe nebo na nejaky stolecek.

campi
11. čer 2008

A brisko by se nemelo přehřívat.

rolincova
12. čer 2008

Ahojky holčičky...
Katrina30: Ahojky, docela ti rozumím, sama se hodně často zamýšlím, zda to škodí nebo ne. No na bříško bych si ho určitě nedávala. Já ho mám před sebou a i tak si říkám, že to nebudu přehánět. Jinak s tím mobilem, holky prní těhu jsem skoro protelefonovala, protože jsem byla od začátku doma a musím říct, že hodnější miminko a děťátko jako takové si neumím představit.

kacka.va
12. čer 2008

já nechápu, čím by měl jako notebook vadit. vůbec se tím nezabývejte a hotovo.

berynka
12. čer 2008

Mě táta (elektrotechnik) vždycky říkal, ať si ho nedávám tak blízko břicha... tedy jde o to, že jsem měla noťas s internetem bezdrátově přes wifi a jdou tam ty vlny, což není nic dobrýho 😒 .
Za deset let nám můžou vědci vyprávět o negativních účincích, o kterých se dnes ještě vůbec nic neví, vždyť jsou to všechno nové technologie!

paolin
12. čer 2008

na bricho? a neni lepsi si ho ted dat na stehna?
no, to bysme nesmely asi vubec nic..
nejvic negativni je to, ze se notebook zahriva. nedoporucuje se ho davat na klin u chlapu.
no a pokud pod nej date polstar, tak by vam ten noutas taky mohl brzy odpochodovat
do vecnych lovist, pac se ochlazuje spodem 😉

blanina
21. čer 2008

já si teda nedovedu představit mít NB na břiše 😒 to musí být dost nepohodlné a neptraktické...

ale existují speciální podložky pod NB, mají tvar fazole, z jedné strany je něco jako polštář plněný kuličkama takže se tvarově přispůsobí (touhle stranou se položí na stehna) a druhou stranu tvoří pevná umělohmotná podložka na kterou se položí NB takže je pěkně stabilní, může větrat spodem jak je libo a navíc díky té spodní straně vás netlačí do nohou. ta podložka je široká asi 60cm takže se na ní pohodlně vedle NB vejde i myš. myslím že se to dá koupit třeba v datartu apod. nevím kolik stojí dostala jsem ji jako dárek a nemůžu si ji vynachválit.

ryangi
21. čer 2008

Taky si myslím, že existuje lepší místo než břicho, blanino já mám podobnou pomůcku, ale je to podnos do postele a vespodu je polstrování takže to netlačí do nohou 😉 Když jsem doma raději používám normální PC než notebook 😉 🙂 😉

alisek
23. čer 2008

Nedávno jsem četla studii o častém užívání ultrazvuku v těhotenství, jednalo se o ultrazvukové vlny..a stejně tak to je s mobilem, notebookem..všechny tyto přístroje vyřazuji silné nebo slabší vlny..a ty ničí nebo narušují mozkové buňky plodu/dítěte..Někteří to vyvracejí jiní potvrzují..každý si asi musí udělat otom svůj obázek..ale je fakt, že dosud nejsou prokázané dlouhodobé účinky ultrazvukového vlnění díky krátkodobému použití v praxi..

savanahhh
8. únor 2012

Tak ja som uz v 7.mesiaci a notebook som mala na kolenach dennodenne a dost casto,kedze som na PN a nudim sa.Teraz som sa az na to pytala lekarky a povedala,ze to nie je dobre,ze ho mam mat radsej na stole...coked,ked som za stolom nemam pohodlie a navyse ma hned boli chrbat 😖
Mam vela odpocivat,tak som myslela,ze aspon cez net pokupujem malemu veci,no teraz som aj tymto obmedzena...
Aky maju na notebook vasi lekari?

karlam
9. únor 2012

zakladatelko děkuji za založení diskuze, občas totiž trpím stejnou myšlenkou 😉 sedím u noťasu denně, ale u stolu, na břicho bych si ho nedala právě kvůli tomu ozařování nebo co to je, i když ne že by mě u stolu neozařoval, že. každopádně je to moje jediné spojení se světem, jsem na rizikovým a rozptýlí mě to, takže u něho budu sedávat dál 🙂

mickey06
9. únor 2012

Já myslím, že kolem nás je tolik neviditelných záření, radiových vln a radioaktivního materiálu, škodlivých látek v ovzduší a plastových výrobcích, že to co nám logicky vyplývá jako škodlivé, za což považuji toxické látky, drogy, kouření, alkohol ve větší míře, splodiny, nekvalitní potraviny a potraviny škodící plodu, jistě rozumě vynecháme nebo obejdeme a ten zbytek asi nemůžeme nějak rapidně ovlivnit. Žijeme ve světě, kde čistota a místa bez škodlivých elementů již skoro neexistují. Naše těla se tomu pomalu musí přizpůsbovat a s tím souvisí i vývoj našich dětí a zmíněná hyperaktivita či jiné možné poruchy nebo změny. za 50 let budou mít naše děti myslím teprve pořádné problémy. Ale proč to živit, přikláním se k prvnímu příspěvku uživatelky @lenkabu- že nic ani strach se nemá přehánět. Stejně tak jsem se nedávno ptala jestli gelové nehty škodí plodu....nevím proč se ptám, jistě nic co není přirozené nějak do organismu proniká, ale může to být horší než procházka kolem dálnice?

anyt46
2. bře 2013

Před několika měsíci se mi narodila holčička s vrozenou vývojovou vadou nožičky. Chybí jí část jednoho chodidla. Do porodu jsem to netušila, nemusím popisovat jak velký šok to pro mě byl ☹ Začátek byl hodně těžký, kdo si tím neprošel, nikdy nepochopí...... Člověk si klade vinu a neustále se ptá proč? I když už jsem s handicapem dcerky už vcelku smířená (je to miláček, strašně hodná, klidná a šikovná oproti první dcerce), dodnes si kladu otázku: Zavinila jsem jí to já?
Najednou si vybavuju rizikové chování při mém těhu.....také jsem seděla denně s notebookem na nohách, ke konci těhu zašla na gelové nehty, několkrát jsem si dala k jídlu játra, když jsem ještě nevěděla, že jsem těhu tak jsem se řádně "přiožrala" z několika Mojito drinků 🙂 .....apod. Ale kolik maminek tímto vším také prošlo a mají děti zdravé..... takže , kde je příčina??? Když jsem se ptala doktorů, co je příčinou vrozené vady, 4 doktoři mi s jistotou v hlase řekli 4 různé názory. Z čehož mi vyplývá, že nemá cenu se stresovat předem. Jsou věci, které asi vážně neovlivníme. Navíc nikde není dáno, že když se narodí dítě zdravé, zdravé zůstane celý život. Např. o končetinu může přijít úrazem. A stejně je budeme milovat a budeme šťastné, že je máme. Užívejte si těhotenství plnými doušky, vždyť jej prožijeme jen párkrát za život a nestresujte se hloupostmi předem. To bychom musely být ve stresu non stop....při představě co všechno se může během života našim miláčkům nebo nám přihodit !

zimka
9. čer 2013

@ronie Třeba jsou ty děti hyperaktivní, protože matky pořád vykecávají po telefonu a jich si nevšímají 😀

zlorenka
15. led 2018

@berynka jen hlásím, že uteklo 10 let a furt se ví prd :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru