Používáte Savo v těhotenství - III. trimestr?

pajmis
5. říj 2008

Ahojte, chtěla bych se zeptat, jestli jste některá z vás používala SAVO na dezinfekci i v těhotenství??? Konkrétně ve III. trimestru... myslíte, že to může nějak ublížit dítěti?? Já osobně savem myju wc, koupelnu a utírám kliky a vypínače doma.... tak nevím, jestli to vdechování není pro mimi nebezpečné... jinak, rukavice používám...Dík za vaše názory 😉

campi
5. říj 2008

Pajmis, ja jsem v zivote savo na nic nepouzila. Na wc mam nejaky domestos, na vanu cif a kliky ci vypinace otru vodou

pajmis
autor
5. říj 2008

campi - a v domestosu je taky nějaký ten chlor, ne??? Já jako teda wc drhnu taky jakýmsi gelem a vanu tekutým pískem, ale ještě to vše přejedu savem pro dezinfekci. Tak nevíš jestli to může ublížit?? Mě to nikdy takhle nenapadlo, že by to mělo být škodlivé... ale poslední dobou přemýšlím o každé prkotině...

campi
5. říj 2008

Myslim, ze ty vypary ze sava jsou skodlivejsi nez to, co savem zabijes. Bych se toho bala, ale je to jen muj subjektivni pocit, nemam to nicim podlozene. Do bytu co nejmin chemie, vanu a okraj zachoda umyvam vodou a jednou za cas tam naleju ten domestos.

kalo
5. říj 2008

Myslím, že když se Savem budeš uklízet v krátkých chvilkách a nebudeš v nevětrané místnosti s tím smradem zavřená půl hodiny...tak se nic závažného stát nemůže...
Víš, co škodlivin vdechneš na ulici?...Nevím, moc bych to neřešila...Já taky v těhu uklízela s těmito přípravky (kdo jiný by to za mě udělal 😀 ) a nic se nestalo.. 😉

campi
5. říj 2008

Na ulici to moc neovlivnis, ale jedovatej vzduch bych doma nevytvarela, a to nejen v tehotenstvi. A proc se zbytecne nadechovat chemickyho sajrajtu? Kdyz je to na verejnych toaletach, tak je agresivni chemie na miste, ale doma snad neni temer co dezinfikovat, ne?

zdina
5. říj 2008

pajmis ja savem dezinfikovala, dezinfikuji a budu dezinfikovat. Pokud se ti nedela spatne jen pri otevreny lahve, tak se vubec nic nemuze stat. Nepredpokladam totiz, ze sedis nad flaskou a inhalujes vypary. Ne ted vazne. Ja opravdu savo pouzivam a pouzivala jsem ho i v tehotenstvi. Vozim si ho z CR, proto´ze tady ho nekoupim. Driv jsem si kupovala tady Bref s chlorem, ale ten jsem ted uz delsi dobu nedostala koupit, tak jsem byla rada, ze jsem nasla zastrecenou posledni flasku sava.
U nas se dezinfikuje hodne at uz je to v domacnosti nebo ve staji. takze savo doma, chloramin ve staji. Malej je naprosto v poradku. Jedin co, tak kdyz vytiram savem tak mam vzdy otevreny okno.

pajmis
autor
5. říj 2008

Já teda, pokud zrovna ukízím a používám to savo, tak mám okna dokořán a hodně větrám, ale cítit to jde... a vytírám s tím i podlahu, tak nevím, když sem zrovna skloněna nad kýblem, tak jestli to není nebezpečné když sem tak blízko a vdechuji to z velké blízkosti... Campi, je pravda, že na veřejných toaletách je to na místě, ale já teda nevím, ale i doma číhají různé bacily... a přímo na tom savu je napsané, že to je ideální pro rodiny s malými dětmi a i k dezinfekci hraček, které si dítě strčí do pusy a my máme doma dva pejsky, tak proto to savo, víš?? Ted se rozšiřuje žloutenka a pokud možno, tak tu toaletu a koupelnu raději tím savem přejedu, protože je to jistější... já teda doufám, že ty výpary mi malého nějak neohrozí...ale snad ne... když kalo psala, že to také v těhu používala a má zdravé dítě... ale budu teda opatrnější. Díky

zdina
5. říj 2008

pajmis pro desinfekci hracek jsou lepsi tablety Milton. Pouzivam je misto vyvarovani na dudliky, lahvicky, hracky ....

sarkal
5. říj 2008

Pajmis já také používám savo,vytírám sním podlahu a dezinfikuji wc,voda na zničení bacilů moc nestačí.Taky při tom větrám a myslím si,že pokud není u nosu a máš při tom rukavice což já také vždycky mám tak se nemůže nic zlého stát!My ho v létě lily i do bazénu jako desinfekci je to tam přímo napsané.Po několika minutách se totiž vypaří a zůstane jen čistá voda,která se dá i pít(desinfikují se tím i studny) takže já si myslím,že je to ok a že se určitě nemáš čeho bát 😉

pajmis
autor
5. říj 2008

sarkal - tak to sem nevěděla, že se to vypaří a voda se dá pít 🙂 to je mi novinka 😉 ale tak samozřejmě že to nijak schválně nečichám nebo tak... sem ted klidnější... bála sem se, že sem nějak hodně ohrozila zdraví malého, což bych nechtěla ... ale čisto chci mít také 🙂 Tak díky moc 😉

sarkal
5. říj 2008

Né fakt,pokud ho vyloženě nevypiješ nebo tak něco tak se oprvdu nic nestane,myslím,že je to tam i napsané,že se s tím desinfikuje pitná voda ve studnách.

pajmis
autor
5. říj 2008

sarkal - však jo, já to myslela dobře . . . neee ironicky, jestli to tak vyznělo... jen sem to nevěděla, tak je to pro mě novinka 😉 A co malý Tomík?? Ještě se mu nechce ven??? Já byla od pátku v nemocnici, už sem málem rodila 🙂 ale je to dobré 🙂 ještě se rodit nebude 🙂

sarkal
5. říj 2008

já to jako tak nemyslela!!!
Tak Tomíkovi se zatím ven nechce i když by mi to ani nevadilo,zítra je to podle velkého utz a posledního utz u dr. 37týdnů takže by to už Tomík perfektně zvládl a já bych se vůbec nezlobila 😀
Teď jsem si prodělala nějaké nachlazení a byla to teda síla!!!Doufám,že se Tomík brzy rozhoupe..
Tak Ti držím palce!!!Hrozně to utíká,jako by to včera bylo co jsem byla v 30týdnu a najednou 36-37...Vůbec si neumím představit,že tu s námi Tomík třeba za 3týdny,možná i méňe(kéž by....) bude,je to neuvěřitelný.
Já už ho moc chci,piju 2x denňe maliníkový čaj tak doufám,že zabere,ale ten porod 😝 bojim,bojim......

campi
5. říj 2008

pajmis: kdyz jsou v byte psi, tak je to urcite jine. Prinesou na packách všechno možné.

pajmis
autor
5. říj 2008

campi - no právě. Ti naši hafíci, jako oni sou čistotní a voní 😀 ale jinak s těma packama máš pravdu... zní to hnusně, ale jako stane se, že šlápnou do nějakýho flusu nebo tak a to je hodně takové fujtajbl 😝

sarkal - já bych teda chtěla rodit v 37tt. pořád si říkám, že si nechám udělat ten hamiltonuv hmat abych nemusela malého nosit až dokonce... taky bych chtěla rodit v 37tt. Dětátko je už pěkně donošené a má vše hotové... Já se taky bojím nachlazení, zatím (musím zaklepat) se držím, ale začíná to období, kdy bývám nemocná, tak snad mě to letos obejde... O tom porodu mi ani nemluv 🙂 já jak sem byla v té nemocnici, tak tam bylo slyšet jak jedna paní staršně zakřičela a pak začalo plakat miminko... to je nejhorší, když to takhle člověk slyší... já mám z toho taky strach... bojim se, až to na mě přijde... neumím si představit, až malého uvidím... pořád si ho tak nějak představuji, jak vypadá a tak.. ale až ho uvidím, to bude něco... moc se těším. . .

helcah
5. říj 2008

já jsem dokonce někde četla, že v těhotenství by se ženská měla vyvarovat kontaktu se savem, takže já ho vynechávám pro jistotu už od začátku

kalo
5. říj 2008

Jinak na podlahy (máme dřevěné) je přímo Savo na dřevěné podlahy a povrchy...a to vůbec nesmrdí! Tohle není s takovým tím charakteristickým smradem...Měli jsme doma taky hafíka a vytírala jsem s tím skoro denne, když už pak malá lezla po zemi... 😉

pajmis
autor
5. říj 2008

helcah - jak by se žena měla vyvarovat kontaktu se savem?? Jako, aby se savo nedostalo na kůži nebo jako vůbec s ním nic nedělat aby se neuvolnovaly nějaké výpary??? Nevíš?? Já když tím myju kliky u dveří tak si rukavice sundávám a na hadr sahám holou rukou... ale to jen na kliky, jinak používám rukavice...

helcah
6. říj 2008

No myslím si že by se hlavně nemělo moc dýchat. Stejně jako třeba barvy a jiné chemikálie. V prodejnách barev a v různých kutilstvích prodávají takový roušky za pár korun - tu jsem já používala třeba při škrábání tapet kvůli rozpouštědlu lepidla, tak pokud jsi zvyklá používat savo tak si ji taky pořiď - i kdyby jen pro klidné svědomí. Na porodnici.cz píšou že nevadí jednorázové nadýchání ale nevím jak to je když ho přímo používáš a pravidelně.
Jinak rukavice by se měly používat vždycky protože se to dostává přes kůži do těla ale taky jsem to nikdy moc nehrotila... 😉

sarkal
6. říj 2008

Pajmis tak já jsem dneska 36tt,podle utz a velkého utz 37tt a na porod to asi nevypadá ☹ ,prolívám se maliníkem jak jen to jde.Dnes jsem byla v poradně a vše ok!Ale já už Tomíka chci!!!!Taky si to vůbec nedovedu představit,jak bude vypadat,vůbec,že mám v břiše tříkilové miminko je pro mě prostě nepředstavitelný!
Ale i když se bojím tak chci aby to přišlo a já to měla zasebou a věděla,že Tomášek je vpořádku i když všechny testy a UTZ jsou naprosto vpořádku,člověku to prostě nedá,dokavaď to miminko neuvidí a neřeknou: Máte zdravého chlapečka/holčičku......
Ale dočkáme se.Já bych to brala tak někdy příští týden,tento týden se chci doléčit a umýt ještě okna a poklidit.Pak už jen čekat.Hlavně nechci přenášet 😝

pajmis
autor
6. říj 2008

sarkal - tak hlavně že je všechno v pořádku 🙂 já nevím, jak urychlit porod...ale snad tím Hamiltonem, ale toho se i já bojím, prej to bolí... já chci malého také nosit jen do 37tt 🙂 a kočárek máte doma nebo kde?? Já sem si dnes dovezla kočárek a máme ho doma na chodbě... ale nejsem pověrčivá, tak snad nám nepřinese smůlu... já určitě taky nebudu klidná dokud malý nevyleze... pořád tak blbě přemýšlím, že bych si někdy naliskala... ale věřím, že je malý zcela zdráv a v pořádku... na blbé myšlenky není místo 🙂 ale stejně nejklidnější budu až ho budu mít v náručí 🙂 tak hlavně, at máš rychlý a hladký - bezbolestný porod 😉 no ne?? Já už bych to taky chtěla mít za sebou... ale ještě tak měsíc a mohl by malý na svět... 🙂 ty se tak máš...

kacka.va
7. říj 2008

Já savo používám minimálně, je to hrozný sajrajt.

sarkal
7. říj 2008

Pajmis kočárek budeme teprve objednávat,dlouho jsme váhaly a budeme ho mít v garáži.Né,že bych byla nějak pověrčivá,ale nechci aby se mi doma pletl a navíc te´d dokončujeme topení tak by se musel přenášet....
Neboj uteče Ti to!!Mě teda ty první měsíce vůbec neutíkaly,ale od toho sedmého měsíce to strrašně letí a teď ten poslední měsíc,to je až hrůza a už začínám mít depku,že ani ty okna nestihnu umýt a ještě uklidit,protože veňku lije a to na mytí oken není.Takže doufám,že se póčo umoudří.Až mi nadruhou stranu začíná být líto,že jsem si těhotenství ani pořádně neušila.Celé těhu jsem pracovala a to až do teď a vypadá to,že až do porodu,jsem osvč a práci mám u baráku takže proto,teď už jsem sice línější a dělám třeba jen dvě hoďky denňě,ale prostě mi připadá,že nic nestíhám.A taky jsem už měla depku,že místo toho abych si těhu pořádně užila jak jsem si dřív představovala a snila o tom,že budu jen hopsat na míči,připravovat výbavu,nakupovat atd. tak to se nekonalo,jako všechno mám,ale nebylo to takový to válení,celé těhu jsem neměla žádné problémy(až na tu únavu a počáteční zvracení 😝 ) tak jsem se prostě snažila udělat co nejvíc a teď si říkám aby to třeba prcka nepoznamenalo nebo tak.Ale snad je držák.
Taky sem přemýšlela nad Hamiltonem,ale strach z bolesti zatím převažuje takže se k tomu neodvážím,zatím zůstanu u pití maliníku,mytí oken atd.

artepeli
8. říj 2008

Cau holky, ja savo nepouzivam, myslim, ze je to fakt silna chemie. Ale pouzivala jsem na cisteni sklenene steny u sprchy nejaky podobne extrasilny Domestos nebo neco takoveho, protoze jsem nenasla nic ucinneho, cim by se daly odstranit zbytky mydla. Nicmene uz driv jsem se u toho pravidelne dusila, pres mohutne vetrani. Nemate nekdo tip, jak jinak udrzovat sklenenou stenu cistou?

lenkabu
8. říj 2008

Ja uklizela Savem az do porodu,ale vzdy jsem vetrala v celym byte.

terka2010
3. lis 2010

Ahoj holky, narazila jsem na tuhle diskuzi i když je dlouho uzavřená. Při úklidu Savem (a podobnými prostředky Domestos...) je hlavně důležité, aby nepřišlo do kontaktu s jiným čistícím prostředkem, např. s jarem, pak by se uvolňoval velice nebezpečný chlor. Je dobré si vymýt i kyblík a hadr, aby tam nebyly zbytky jaru a jiných přípravků.

happylenulka
14. říj 2014

já bych nepoužívala savo a jiné drasťárny ani jako netěhotná a zdravá, natož těhotná... u mě jedině ekologická drogerie - feel eco, ecover, yellow and blue, sonnet apod.

evavit
19. říj 2014

No my jednou přijeli k našim a maminka předtim myla v kuchyni něco Savem a to mohlo být malému tak 3 měsíce a bylo to tam ještě cítit. No a pak když bylo malému asi půl roku tak mi stříhala pejska na jídelním stolem, pak to vzala Savem tak jsem jí vynadala, a malého jsem odnesla do druhé místnosti aby to nebylo tak cítit. Savo jsem nějak neřešila občas jsem ho použila co je malý tak jen minimálně,p okud je to fakt potřeba a to je malinko, spíš sáhnu po Sanytolu ale taky jsme museli už stříkat i zeď doma, jak se suší prádlo a asi jsem málo větrala.

jge
19. říj 2014

Ja Savo pouzivala v prvnim trimestru na plisen, cetla jsem, ze ten chlor samotny neni, je chemicky navazany a nemelo by to tolik vadit - vetrat a bude to OK

gabigold
28. črc 2015

V nemocnici se používají jen dezinfekční prostředky a to daleko učinnější než je savo.A nikomu to neškodí.Ba naopak je zakázáno,aby přípravky škodily.Takže když savem nezasmradíte celý byt.... 😀 Spíš bych volila dezinfekci která nemá tak intenzivní zápach.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru