Povodně - odstraňování následků, co bych neměla v těhu?

allinka_k
6. čer 2013

Ahoj, mým rodičům zaplavilo byt rozvodněné Labe. Až voda opadne, půjdu jim pomoct s úklidem , vysoušením, atd. Jsem v 5. měsíci, určitě nebudu manipulovat se savem a tak, ale co by ještě mohlo vadit?

monikabie
6. čer 2013

Tak hlavně se nijak nepřepínat, a může tam být hodně bacilů a všelijaké jiné svinstvo tak raději opatrně

mamkamarketa
6. čer 2013

@allinka_k chapu,ze chces rodicum pomoct,ale bacha na infekce. Vezmi si rousku a poradny rukavice. Preci jen je to chemie

mijave
6. čer 2013

No, určitě nic těžkého, žádná chemie a velikého bacha na cokoli, čeho se dotkla voda. Blbě se škrábneš o hřebík a může z toho být neštěstí. Ta voda byla kontaminovaná veškerýma splaškama z okolí, výkala od zvěře z polí... chemií všeho druhu. Nechci strašit, ale nám se při úklidu stalo, že nás po půl dni kontaktovali hasiči, že v téhle oblasti nemáme co dělat, že to tam spláchlo nějakou chemii.
Taky bych postiženým ráda pomohla, ale nebudu to riskovat. Samozřejmě chápu, že u rodičů je to něco jiného, ale využij všech ochraných pomůcek, co jich je na trhu - rukavice, holiny, roušky... - všechno pak vyházet a ruce vydesinfikovat! A velikýho bacha i na maličká zranění - všechno okamžitě prolít kysličníkem.

sonka.77
6. čer 2013

@allinka_k Nám to vyplavilo přímo náš dům a já při tom nejhorším úklidu pomáhat nebudu, je to riziko. Naštěstí v tom mám podporu rodiny a spoustu přátel, kteří se nabídli s pomocí.

ssassi
6. čer 2013

@allinka_k upřímně řečeno, já bych tam vůbec nelezla. můžeš pomoct třeba tak, že pomocníkům navaříš, necháš u sebe rodiče přespat... ale kontaminovaná voda není pro těhotnou žádná výhra

allinka_k
autor
6. čer 2013

No, navleču se do všech ochranných pomůcek co najdu a půjdu to omrknout...pak se uvidí. Spíš ale budu motat někde mimo kontaminované věci, to máte pravdu...Lidí pomůže spousta, to je jasné, ale je mi líto nic nedělat...na druhou stranu v tomhle neštěstí bude zdravé první vnouče to nejlepší, co našim můžu dát..

andy80
6. čer 2013

Taky bych to neriskovala. Vím, že to musí být pro rodiče hrozné, ale přeci jen v té vodě je spousta svinstva, které můžou mimču ublížit. Rozhodně bych pomohla jinak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru