Práce pečovatelky u mentálně postižených v těhotenství

anickajirka
23. čer 2013

prosím o radu, pracuji v ustvě pro mentálně postižené, doktor říkal, že pokud nebudu dělat hygienu...nic miminku nehrozí, le pořád nevím.Těhotné paní od nás většinou odešly na neemocenskoou.nemáte nějakou zkušenost s tímhletím?

evich
23. čer 2013

jedna moje známá - sestřička říkala, že dělala v nemocnici i když byla těhotná, ale asi jak říkáš, bez hygien a tak, ale dělala...

anickajirka
autor
23. čer 2013

tak to jsem ráda, že bych nebyla sama. 🙂

speedygon
23. čer 2013

@anickajirka ono fakt záleží na tom, co přesně děláš...a pokud děláš práci nevhodnou, zda je možnost přeřazení na vhodné místo...

anickajirka
autor
23. čer 2013

no to je těžko říct, jestli je vhodná nebo nee, hygieny by mě ušetřeli, tahat bych se s nikým netahala, ale ty bacily, bakterie...jsou tam všude.takoví lidé na hygienu vůbec nedbají.Doktor řekl, že nic nehrozí, ale pořád nevím no...

speedygon
23. čer 2013

@anickajirka je to na Tvém uvážení, no...pokud s vypsáním PN nemá dr problém a ty máš z další práce obavy, není co řešit. Vím, co to je pečovat o mentálně postiženého...přítelův syn takový je(ale nejedná se tedy o těžké mentální postižení)..ale už s námi tedy asi 9 měsíců nežije....

donnald
23. čer 2013

@anickajirka před nástupem na mateřskou s 1.dítkem jsem také pracovala v sociálních službách (ikdyž na vedoucí pozici 🙂 ), ale jak píšeš, bacily, bakterie, jsou všude....Takže já bych vyčkala do konce 1.trimestru, nechala si vypsat PN a ašla domů 🙂. Aspoň se hezky připravíš a jak uvidíš, na penězích zase tak ztratná nebudeš (teda krom 1.měsíce, kdy je člověk snad 14dní skoro zadarmo doma 🙂 ).

anickajirka
autor
23. čer 2013

no počkám a uvidím, v práci mě šetří, takže zatím fajn a uvidíme co doktor, jestli mi napíše nemocenský lístek.Snad ano 🙂

ange_de_la_morte
23. čer 2013

já jsem během těhotenstwí dělala praxi na traumačce jako sestra - komplexní péče, wčetně hygieny, prostě wšechno, nic jiného mi nezbylo ... je to na každého zwážení 🙂 omlouwám se za ,w,

ajinkafo
23. čer 2013

V těhotenstvím jsem pracovala na obdobné pozici, byla jsem ale dost úzkostlivá a bála jsem se, že by mě některý z klientů mohl napadnout. Ačkoliv se to zatím nikdy nestalo, konflikty tam byly a měla jsem z toho obavy, takže nástup na nemocenskou jsem uvítala 🙂

kammka
23. čer 2013

jsem taky sestra a jak jsem otěhotněla, šupajdila jsem domů na PN.. mohla bych zůstat na oddělení, kdyby mně dr. nechal, ale kolegyně by asi rády nebyly, kdybych tam sice byla s nima, ale tu dřinu bych s nima nedělala, to je jako bych tam nebyla vůbec..při druhém těhu jsem už dělala na ambulanci, hezky v klídku v sedě, ale dr. se se mnou nebavil už vůbec, anamnéza byla bohužel taková, že mně nekompromisně poslal na PN a nechla mně tam celé těhu, sice mluvil o tom, že od 16tt bych mohla zpátky, ale pak na to jaksi zapomněl a nakonec mi začala povolovat stydká spona, takže...zákaz chůze, dlouhého stání atd.. podle mně ve zdravotnictví není co řešit, první trimestr je nejrizikovější, já bych nad tím vůbec nepřemýšlela, navíc se mateřská počítá ze mzdy, nikoli z příjmu během PN, tak co...

nikolav
23. čer 2013

Jsem taktéž pečovatelka, ale v domově pro seniory. Bohužel na směně a to hlavně přes víkendy úplně sama. Takže hygienu, která je u nich na štíru, by za mě nevyřešil nikdo a přebalování už vůbec ne. A o bacilech ani nemluvím a táhat bych se musela, tak mám neschopenku od stimulace na IVF. A mám ji do teď. IVF proběhlo, pak OHSS pak řízený cyklus a pak KET. Z něj jsem otěhotněla, ale potratila a teď po potratu jsem taky doma. Do práce jsem nešla mám teď šestinedělí a pak jdeme do dalšího KETu. Na jinou práci není možnost mě přeřadit. Takže pokud se na to nebudeš cítit tak jdi na PN. Ono riskovat není dobré. Hygienu můžeš dodržovat sebe lépe, ale kontaktu se zvýšeným počtem bakterií se nevyhneš. A pokud hrozí i nějaký konflikt tak bych radši šla na PN. Teď takového pána máme a není to med. Je agresivní, zatím jen slovně, ale už do kolegyně i strčil a doktorka s tím nechce bohužel nic dělat. Ale to je teď nepodstatné, ale to riziko tam je. A já po IVF navíc jsem ho chtěla eliminovat na minimum.

kleinee
7. říj 2014

Ahoj..pracuji taktez s postizenymi, fakt je ten, ze mimco musi byt na 1.miste...nikdo si nic nevezme na nejakem dementnim dedeckovi, ktery te prasti pres bricho...Co se tyka hygieny, nesmi se delat v tehotenstvi..hrozi tu kontaminace od z inkontinencnich ochrannych pomucek (plen).
Dale je zde zvysene riziko dalsich nemoci, pokud jsou treba chripkove epidemie, virozy atd.
Pracovala jsem v zahranici a je to tam mnohem prisneji dodrzovane. Navic jsou velmi prisni i lekari, pokud jsi nemocna, dostenes Mexalen - obdoba Paralenu a nic vic.Proti kasli jsem dostala sirup extra pro mimina do 2 let a pro tehotne...V tehotenstvi:Odbery krve se delaji na krevni obraz a vyskyt Toxoplazmozy kazdy mesic...V Cesku me brala gynekolozka pouze 3krat...a to me sestra jeste spatne napichla, byly spatne ysledky a doktor venku me navrhl odber plodove vody pro vsechny pripady...Tak damy neblaznete, myslete na to male, a na praci se vykaslete...stejne ji nemate jistou, az se vratite po materske...a nechte se napsat na PN nebo rizikac...

dorrys
2. črc 2017

Já pracuji jako pečovatelka v domově důchodců, máme tu ležáky, klienty na vozíčku, s Alzheimerem, parkinsonem, dementní...po zjištění těhotenství jsem přestala přebalovat, zvedat klienty, zůstalo mi krmení, desinfekce. Kontaktu s močí a stolicí se nevyhnu, kolikrát jsou rámy postele umazané, udělat se to musí. Dále pak doprovázím klienty k lékaři, tahám se s 80 kilovým chlapem po chodníku, přes prahy, tlačím do kopce... na oddělení je pán, který má MRSA na plicích, tak nechodím k němu do pokoje, ale stejně i tak ty obavy jsou, věřím tomu, že ve vzduchu poletuje množství různých bacilů... Klienti na hygienu sami od sebe moc nedbají, mají různé vyrážky, škrábou se, nechci nic chytit, takže celý den jedině v rukavicích + natírat se desinfekcí, po práci hned sprcha, umýt vlasy...Kdyby mi Dr nabídl PN, jdu hned.

zelenoockaa
2. črc 2017

Dělám sice sociální pracovnici a "aktivizační" v ambulantní formě ale často také pomáhám holkám s vozíčkáři a dost často se dostanu i k přebalování.... Když se nestíhá tak to prostě neřešíme 🙂. Jediné co tak nezvedám. Pokud se na to cítíš tak v tom nevidím problém. Mě chtěli nechat doma kvůli psychické náročnosti práce ale nedala jsem se a pořád pracuji 🙂

zelenoockaa
2. črc 2017

Jinak jediný problém, který jsem měla za celou dobu těhotenství byla angína v 8tt kterou jsem sice chytila asi v práci ale stejně tak jsem ji mohla chytit v autobuse... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru