Práce v restauraci v těhotenství. Mám zůstat?

luzicka
5. kvě 2009

Ahoj, prosím Vás, pracovala jste některá v restauraci i v těhotenství? Jsem v 6.týdnu bez komplikací a nevim co mám dělat, jestli jít na neschopenku nebo zůstat v práci. Dělám krátký a dlouhý týden od 9hod do 21-22hod.

salikova
5. kvě 2009

To zalezi na tobe-jak se citirs.Ja bych sla radej na neschopenku.Zakourene prostredi,celej den na nohou..Myslim,ze to neni v tehu uplne idealni.Ale zkusenost s tim zadnou nemam.

jeudi
5. kvě 2009

ja pri prvnim tehu pracovala v baru lekarka mi napsala nemocenskou ,v zakourene restauraci to neni asi nic dobreho pro mimco

berynka
5. kvě 2009

Kamarádka pracovala (jako servírka) do 20.tt. Myslím, že to sice bylo v nekuřáckém prostředí, ale říkala, že jí pak už docela vadilo nosit opasek s kasírkou. Taky končila později večer a prý toho měla vždycky tak akorát dost 😉 .

luzicka
autor
6. kvě 2009

Díky, u nás v restauraci se kouří, ale přijde tam tak jeden člověk za den, který kouří, spíš to je lepší rodinná restaurace s pensionkem. Šéf říkal, že klído by kouření zakázal, tak uvidíme. Moc lidí, že by byla honička celý den , taky nepřijde, víc přes obědy než večer. Tak se stane, že víc jak půlku dne prosedim. Někdy máme větší akci, třeba třídní srazy a svatby. To jsme většinou ve dvou, takže si pomáháme. Tak si říkám, že by to zas nemuselo být na neschopenku. Doma bych se asi zbláznila. Vycházky 4hodiny denně ☹ Ale taky mám strach o mímo. Doktor říkal, že je to na mě, až budu chtít zůstat doma tak mi neschopenku napíše.

wsmoulinkaa
6. kvě 2009

ahoj - já jsem servírka...ale co mi sestra řekla, že bych neměla dělat víc jak 8h....já dělala do 4měs ale byl to pak nápor na záda...pak mi začalo tvrdnout břicho a dr mě nechal už doma....doted kuli tomu mám problémy s křížem....v kříži sice bolí i normálně v těhu...ale tohle bylo i po blbých 2-3h lítání po place. Přece jen nosíš ty talíře...my ještě tahali vozíky plný nádobí....holka to si rozmysli.... 😉

luzicka
autor
6. kvě 2009

Já si právě myslela, že bych vydržela do konce prázdnin a pak šla na neschopenku. Ale samožřejmě, když mi bude špatně, šla bych hned. Dávám si pozor, talíře vezmu jen dva a tác s pitím si nenakládám plný, jako dřív 😵 Večer se snažim ulehnout do postele hned jak přijdu z práce. A když mám volno, tak jen ležim 😀 Zrovna za chvilku odcházim do práce. Mám jen dva dny pracovní tak snad mě lidičkové nebudou moc trápit.

wsmoulinkaa
6. kvě 2009

my tam měli hrozný lidi...klukům bylo jedno jestli jsem tehu nebo ne a šéfová nechtěla někoho platit stejně za mín práce...takže jsem lítala stejně a dopadlatila na to s tím břichem Naštěstí se furt držíme!! tak to nepřeháněj, jinak to neuškodí!!

luzicka
autor
6. kvě 2009

Tak fajn, jdu na to..v práci máme internet, tak kdyžtak napíšu jak ten dnešní den zvládám 😉

wsmoulinkaa
6. kvě 2009

pa 😉

luzicka
autor
6. kvě 2009

Tak máme po obědech, frmol nebyl, ale prošla jsem se 🙂 Naštěstí se neobjevil žádný kuřák! Jak jsem tak koukala na lidi jak se cpou, nejsradši bych jim všechno snědla přímo z talíře, takže si jdu dát něco dobého i já. 😅 Hlad mám jako vlk.

wsmoulinkaa
6. kvě 2009

tak se dobře napapkej.....já měla dnes jen vb+smažák ale byl dobrej 😵

kouření mi nevadí pokud to tam není moc zahulený.....ale jinak to i ráda čuchám 😀 tak se moc nenadři!!! 😉

luzicka
autor
6. kvě 2009

Já měla těstoviny s hlívou ústřičnou, byla to taky mňamka. Smažáček si možná dám zítra 🙂 A už bych zase něco snědla 😲 Celý odpol skoro posedávám, jen pár lidí na kafčo..třeba dnesk zavřu i dřív.

wsmoulinkaa
6. kvě 2009

tak to máš dobrý, když se tak nehoníš. Já dělala v DK- dům kultury a to byla větší restaurace a místní štajmgasti tam chodili pravidelně a obědy ty byli nabitý!! tam bylo volno tak od 14.30 - 17.30 jinak mazec!! Tak at ti to utíká!! 😉

luzicka
autor
6. kvě 2009

Díky, ted tu sedí dva stoly a zrovna lidičkové kouřej, takže jsem hned všude otevřela okna 😀 Sem to v poledne zakřikla s tím kouřením! Ale zas to není tak hrozný. Můžu být ještě v jedný místnosti kde se nekouří tak tam vždy nadýchám čerstvý vzduch a hurá zpátky na plac 🙂

luzicka
autor
6. kvě 2009

Když teď máš tu neschopenku, máš vycházky celý den, nebo jen určité hodiny?

wsmoulinkaa
7. kvě 2009

ahoj...měla jsem vycházky celý den od 8-18h.Psala mi je a rozhodla o tom sestřička-protože říkala, že nemůžu pořád tvrdnout doma a věděla, že mám dcerku.
Jsem od pondělí na mateřské 😵 😵
A neboj....tím čucháním kouře se nic nestane-maximálně ti bude špatně!! Ty jsi byla kuřačka?
ted tam čumí na hokej a to máte asi narváno co!!!! 😉

luzicka
autor
8. kvě 2009

Ahoj, kuřačka jsem byla před 5lety 😉 ale ne moc velká, spíš, když se někam zašlo a popíjelo. Přítel mi to taky říká, že zas u nás v práci se tolik nekouří, že by to vliv na mímo nemělo mít.
Teď mám tři dny volné tak se jen budu povalovat 😀. Telku v práci nemáme, takže žádní fandové k nám nechoděj.
Ty se máš, už bych taky chtěla být o pár měsíců dál. Jsem na začátku a mám strach, aby všechno šlo tak jak má...

wsmoulinkaa
8. kvě 2009

však neboj...ono to uteče a moc se netěš, mě už to nebaví se s tím tahat a to mě čekaj ještě dva měsíce 😠 asi prasknu 😒
v posteli se ani pořádně neotočím jak bolí ten břuch, musím si sednout a otočit na bok a zas lehnout 😀 co budu dělat za měsíc 😲 😀
tak si užij volníčka a pěkně odpočívej!!!!!!!!!!! 😵

luzicka
autor
11. kvě 2009

Tak víkend je za mnou a už jsem zase v práci. Skoro celý jsem prospala a teď bych chrupkala i tady. Ted je klídek, škoda, že neděláme ve dvou, mohla bych si jít na chvilku natáhnout 😅

andilek
13. kvě 2009

kamarádka dělala do doby než šla na mateřskou, těhotenství měla v pohodě, až na nízký tlak, že se jí občas spustila krev, docela mě její dr. překvapila, že jí nechala chodit (vlastěn něpřekvapila, pže je to děsná kr.avka) 😝 😅
já osobně bych nechodila, i kdyby bylo těhu v poho 😉

marcelapetrikova
13. kvě 2009

luzi já bych tě nerada strašila ale moje sestřenice taky dělala v restauraci vše bylo ok a pak o mimi přišla v 7 měsíci a dr jí řekl že je to s toho nadměrného stání a nošení jídel tak já bych asi šla na nemocenskou

wsmoulinkaa
13. kvě 2009

ahoj luzi-jj ještě si to rozmysli a domluv se s dr...kdyby se něco stalo budeš si to vyčítat, ale nemusí se stát nic. je to stejně na tobě.....ty jsi 2měsíc a do toho 12tt by jsi si měla dávat pozor....ale potom už taky-tohle je taková blbá práce a kdybys seděla v kanclu, tak to je něco jiného...ikdyž tam musí bolet zas prdel 😀 a záda asi taky!! papa 😉

kocicinka
14. kvě 2009

Ahoj, já bych se rozhodla dle toho, jak to sama cítíš. Pokud se tam nekouří, tak je to OK, toho jsem se nejvíc bála, když jsem přečetla to téma. Pro tvojí a mimina pohodu je taky důležité, jak se cítíš a pokud myslíš, že by jsi se doma ukousala a chyběla by ti společnost, tak do té práce choď.Mě Dr. do neschopenky vyloženě nutila a taky jsem nešla, až ve 12. týdnu, kvůli hematomu. A to jsem pracovala v domově pro seniory, v prostředí plném infekce a občas přišla do styku i s nějakým tím nebožtíkem 😢

larri
23. kvě 2009

Ahoj,ja taky delam v restauraci,ale ve sportovnim centru a je to tam delane formou bufetu.Neroznasime,ale stojime 12hodin na nohach.Nevedela jsem jestli budu pracovat,kdyz otehotnim,ale vzhledem,ze me dve kolegyne,ktere otehotnely,vydrzely do 7 mesice pracovat.Ale posledni 2-3 mesice delaly od 9- 14 nebo podle potreby.Mely zkracenou pracovni dobu,ale tak pracovat chtely.
Ale jak jedna,tak druha pracovala,protoze se citila dobre a do prace to mame vsechny ani ne 5 min.pesky.
Vzhledem tomu,ze holky otehotnely prirozene,tak u mne to bude asi jinak.Ja podstupuji ivf.

luzicka
autor
24. kvě 2009

Holky díky za informace..za týden jdu na kontrolu tak když bude vše Ok a dr. mi vyloženě práci nezakáže, budu asi chodit dál..jak už jsem tu psala, nepracuju v restauraci, kde je narváno od rána do večera, takže třeba celý odpoledne prosedim a kuřáku tam přijde mimimálně. O prázdninách to je úplná pohodička. Takže uvidíme. Samozřejmě chci pro mímo to nejlepší, ale doma bych se zbláznila 😒
larri..držim palečky at se mímo povede 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru