Prášky během těhotenství, může se něco stát?

ronikaaaa
26. čer 2014

Ahoj holky, začali jsme se s manzelem snazit o miminko a tak si rikám, že kdyz jeste nebudu vedet jestli se to podarilo a budu mit nejake zdravotni potize napr. boleni hlavy, bricha apod jestli se nemuze nic stat kdyz si vezmu napr. nurofen nebo paralen kdyz uz treba budu tehotna? Jako budu se snazit nic nebrat ale nekdy se stane, ze to tak bolí, že uz clovek by si chtel vzit nejaky prasek. Jak máte zkusenosti co se smí brát za prasky behem tehotenství aniz bych nejak ublízila miminku, poradte prosim. Dik 😉

hedusska
26. čer 2014

Paralen určitě nevadí, ten se může brát celý těhotenství..🙂 a já na začátku jeste nevěděla že jsem těhu a zobala sem ibalgin snad denně, kvuli bolestem hlavy ( ibalgin se v těhu vubec nesmí) a nic se nestalo..🙂 Tak pokud se snažíte a něco ti bude tak Paralen 400..🙂 můžou se myslím asi 3 denně v těhotenství..🙂

pear
26. čer 2014

@ronikaaaa Do 8tt není plod spojen s matkou natolik, aby ho něco ovlivnilo - takto mi to bylo řečeno. Holky braly i antibiotika, já jsem třeba na Silvestra dosti pila - takže se není čeho bát.

helcenka
27. čer 2014

@ronikaaaa - paralen určitě nevadí, může se celé těhu, nic jiného mi doktor nedoporučoval...

ronikaaaa
autor
28. čer 2014

A nevíte jak je to s nurofenem?

bajana
28. čer 2014

jedine paralen, aj to len v nutnych pripadoch...trochu bolesti sa predsa da vydrzat, nie? nurofen je podobny ibuprofenu, nie je na baze paracetamolu, a toto pisu na nete ako pribalovu informaciu:
Ženy, které chtějí otěhotnět, se musí o možnosti užívání přípravku rovněž poradit s lékařem.
Přípravek patří do skupiny léků (nesteroidních antirevmatik), které mohou poškodit plodnost
u žen.
@ronikaaaa

pe_ma
28. čer 2014

Taky mě to zajímá...s prášky na bolest problém nemam, to si proste nevezmu, ale mam prášky na alergii, bez kterých to jde hodne těžko a dr mi řekla, ze to jist mužů a hned jak zjistím, ze sem tehu, mam volat a napíše mi něco jiného, jiná dr mi řekla, at to raději neberu...nemate některá zkušenost? Diky!

ronikaaaa
autor
28. čer 2014

@bajana Jako urcite se budu snazit nic nebrat hlavne kdyz uz budu vedet ze jsem tehotna, ale jenom tak jsem se chtela poinformovat, ze kdyby bylo nejhur. Dekuji moc za info 😉

bajana
28. čer 2014

@ronikaaaa niet zac...a zelam uspesne a hlavne kratke snazenie 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru