Prášky, které se neberou v těhoten. Je to nebezpečné?

kukuca
28. črc 2008

Abychto uvedla na pravou míru..Mám hrozný strach!! Začali jsme se po vysazení antiko snažit (asi jen 2x) a pak jsem dostala zánět močového měchýře. Trpím na to. Ale nijak pořádně se mi to neroujelo,tak jsem hned první den začla s léčbou sama. Jedeme za chvíli na dovolenou a nechtěla jsem tam jet s antibiotiky. Tak jsem si koupila v lékarně nějaké prášky, kamarádka je moc chválila. Vypadá to že to zabralo..Ale je tam napsáno že se nemají užívat v těhotenství. To asi nejsem,ale kdo ví, snažili jsme se párkrát,byla by to fakt náhoda, a navíc je to asi tak 5 dní zpátky...A navíc mi mamka doporučila čaj z petržele,ten jsem se dočetla se taky nesmí pít v těhotenství.
Je to nebezpečné?Doufám že ne když je to takhle brzy... ☹

andy21
28. črc 2008

kukuca klid, jestli to jsou jen takový ty brusinky, brát se můžou, není to žádná chemie, je to přírodní a mě je doktor teď taky doporučil 😉
A navíc teď ještě to stejně uškodit nemůže 😉

kukuca
autor
28. črc 2008

No já beru rowatinex a tam je napsaný že v těhotenství se brát nesm ☹í a ten petrželovej čaj taky ne,ale mě nic jinýho nezabere ☹
Ale asi lepší než antibiotika, začla jsem s tím něco dělat od začátku,tak by se to nemělo rozjet.
Fakt to nemůže takhle v začátcích uškodit?Zase si říkám že spousta holek o těhotenství neví a taky třeba bere léky..

aponchie
28. črc 2008

kukuca klidek ja bych to tak dramaticky nevidela..a jestli si myslis,ze jsi tehotna proc nechces jit k lekari na krev nebo si pro antibiotika?neni lepsi jet na dovolenou s prasky ,ktere budes moci nez nejake pokusy? 🙂

kukuca
autor
28. črc 2008

No je to pár dní co jsme začali se snažením,takže z krve by se nepoznalo nic..Zkouším zatím tohle,poradila mi to kamarádka která to takhle praktikuje už dlouho a vždycky se udraví. Ale samozřejmě pokud to nezabere do zítra,jdu k lékaři..

aponchie
28. črc 2008

no tak to zatim ber tak,ze tehotna nejsi 🙂

kukuca
autor
28. črc 2008

NO o to mi šlo,dělat jakože nejsem,vyléčit se a kdyby náhodou jsem těhotná byla,tak by se nic tomu ,,zárodku,, nestalo 🙂

ladunka
28. črc 2008

kukuco, říká se, že problémy v prvním trimestru bývají výhradní záležitostí embrya - špatný počet chormozomů, nějaká mutace, jakákoli závada. Teprve cca od druhého trimestru začíná být budoucí dítko citlivé na vnější vlivy.

Příroda to zřejmě zařídila tak, aby byl zárodek pokud možno co nejméně zranitelný v době, kdy žena ještě o těhotenství zpravidla nemá ani páru.

A jestli Ti to pomůže, představuj si, co se teď v Tvém v těle asi děje - vajíčko se opolodnilo, buňky se dělí, putují volně Tvým tělem.. tam fakt ještě zřejmě nebude prostor pro přijímání vlivů z okolí.

Jo, a ještě perlička, stává se často, že žena otěhotní právě při nějaké slabé chorobě - jakoby tělo v tu dobu nemělo "sílu" bojovat proti cizorodým látkám ve formě spermií 😉

kukuca
autor
28. črc 2008

Děkuju Ladunko za povzbudivej příspěvek..Brala jsem to asi fakt moc dramaticky..
Ale na dobu léčení asi radši přestat se snažením že?

ladunka
28. črc 2008

No to asi radši jo, pokud to nejde bez léků, které nejsou v těhotenství doporučené. Držím palce, ať jsi brzy po všech směrech v pořádku 🙂 Jíst kysané výrobky Ti asi na močák nepomáhá, viď? Já na to teda netrpím, ale když už, nálože Activie mi celkem pomohou.

poletucha
28. črc 2008

kukuca- ja myslim,ze se nemusite prestat snazit, presne jak napsala ladunka, i kdyby si tehu byla,tak to mimcu takhle brzy ublizit nemuze. V podstate na kazdym leku je v pribalovym letaku napsany,ze se nesmi v tehotenstvi,protoze to neni provereny a farmaceuticky firmy se tak jenom chrani. My se snazime o mimco uz pres rok,kdybych celou tu dobu nesmela jist a delat vsechno,co se v tehu nesmi ... 😅

kukuca
autor
28. črc 2008

Poletucha, no mě se to právě rozjelo..Budu muset jít pro antibiotika..Nejenže mám zkaženou dovolenou,ale když budu brát antibiotika,tak budem muset asi určitě přestat se snažením..
Navíc ono při téhle hnusné nemoci člověka tak bolí břicho že ani nemá chuť na milování..
Fakt zákon schválnosti, na dovolenou máme rok výročí svatby,mělo to být krásný ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru