Přehřátí těhotenského bříška. Může to malému vadit?

lilikla
14. kvě 2008

Zdravím všechny budoucí maminky a prostě všechny kdo si přečtou toto téma.Možná mám trapný dotaz, ale zajímá mě něčí názor, tak se na mně kdyžtak prosím nezlobte.Pracuji v kuchyni a stojím věčně bříškem u rozpálené plotny.Až dnes jsem si uvědomila jak se mi od sporáku nahřívá bříško, měla jsem ho úplně vařící když jsem si na něj sáhla.Myslíte si že to může malému nějak vadit?Že to horko hodně cítí?Nebo je v bříšku zabezpečeno proti takovému přehřátí?Jaký na to máte názor prosím?Všem co napíší moc děkuji 😉

anta
14. kvě 2008

Myslím, že to není zas tak špatný dotaz, já se přiznám, že se bojím s tím svým velkým břichem být dlouho na sluníčku, taky se bojím, že by dítě mohlo být přehřátý, čím by se asi tak mohlo zabezpečit? Když je vedro mamině, myslím, že je asi vedro i mimísovi. Tak to jsem zvědavá, kdo nám v tomhle poradí 😉

katzi
14. kvě 2008

lilikla, to ti bohužel neporadím ☹ Taky jsem přemýšlela nad něčí podobným - jak je to s přehřátím při opalování na sluníčku. Nehrotím to, ale jak je teď hezky, tak mě to občas na balkón na opalovačku vytáhne. Četla jsem jen, že by se nemělo koupat v hodně vřelé vodě, nebo chodit do sauny. Ale jinak fakt nevím.

jitulka1985
14. kvě 2008

Holky tak mě by to taky zajímalo 🙂 Já když jdu na procházku tak když jdu proti sluníčku, cítím jak mě to pálí do břicha a u toho sporáku tedy někdy taky, ale přiznám se, že jsem tomu nikdy nevěnovala až tak pozornost.Tak uvidíme jestli někdo napíše co a jak.

mikulka
14. kvě 2008

Já jen vím, že v těho se nesmíme přehřát, nesmí nám být vedro. Ale jestli to vadí takhle přímo na to břicho, nevím, Nemůžše si ho radši nějak víc zakrývat, jako víc vrstev na něj?

sylvka
14. kvě 2008

přidávám se,taky se bojím vystavovat bříško slunci,ale jestli to vadí nevim...

kacenka25
14. kvě 2008

Ahoj holky, odpověď taky nevím, jen vím, že se s bříškem nesmí na přímé sluníčko a škvařit se na slunci. UV paprsky pronikají do bříška a malého ohrožují. Namazat vysokým faktorem bříško, schovat trojitou vrstvou ručníku. Co se týče toho tepla od vaření to fakt nemám zkušenost, jen s tím opalováním to vím, protože maminka kamaráda je sestřička na porodnici. Stal se i případ, že na tom vedru se přehřála plodová voda a maličký v bříšku to nevydržel a odešel. Už si nepamatuji, zda za to mohla teplá plodová voda, nebo zda se na tom vedru a přímém slunci stala nějak zkaženou, jako infekce a mimi umřelo.

dida_tn
14. kvě 2008

Lili, tiež sa neviem presne vyjadriť, ale napr. ja mávam problémy s chrbticou - krížami a veľmi mi pomáha, keď si ich nahrievam elektrickým vankúšom. Ale teraz v tehu mi to dr. zakázala, údajne by sa od toho mohlo prehrievať bruško 😒 A ako píše kačenka, tiež som počula, že tehu bruško na priame slniečko nepatrí, takže radšej neriskujem.. ale ako je to pri varení, resp. zamestnaní v kuchyni, Ti neporadím. Nechceš to radšej konzultovať s dr?

acinka
14. kvě 2008

Ahoj 😉 Tak já myslím, že to moc není dobrý...moje mladší ségra, když byla těhotná, byla na bazéně a tam se pálila o sto šest! Žádný krytí, nic, je to občas trubka 😅 Nicméně z toho dostala úpal či úžeh...já v tom mám vždycky zmatek...jela v noci na pohotovost a tam na ni vybafli s tím, jestli to malý chtěla uvařit či co...já bych to určo řekla doktorovi a asi bych raději zůstala doma.

lilikla
autor
14. kvě 2008

Holky děkuju za vaše názory.A když třeba sedíte na slunci ale normálně oblečené, že máte třeba kratasy a tričko, bříško prostě pod látkou, tak to tolik nevadí myslíte?Acinko taky jsem přemýšlela že bych zůstala už doma, není to k tomu, jsem i furt na nohou a pěkně mě to ted unavuje.

acinka
14. kvě 2008

Určitě raději zůstaň, budeš mít klid, že vše bude ok:o) Já pracuju jako učitelka v mš a zůstala sem taky doma...lítat kolem 26 dětí celej den bylo fakt šílený 😖

miksa
14. kvě 2008

ahoj holky mě nikdy nenapadlo nad tím přemýšlet, ale manžel pořád do mě ryje jak stojím blízko sporáku tak mám bříško úplně teplé tak manžel má starosti jestli to nemuže být nebezpečné, já si myslím že snad ani ne vždyt u toho sporáku nestojím deset hodin denně, ale je to fakt zajimavé zajimalo by mě jak to je.

a co se týká sluníčka tak si myslím pokud nevystvujeme holé bříško na hodiny na sluníčko tak by to taky nemělo škodit alespon si to já myslím, už jsem viděla maminy s velkým bříškem v létě na koupališti a bříško opalovali, ale to bych se asi bála.

kacenka25
14. kvě 2008

Liliklo určitě neuškodí krátkodobý pobyt na sluníčku s bříškem, natož v tričku to ne, neboj! Měla jsem na mysli vyloženě týdenní dovolenou u moře, kde to slunce pere a nemáš jinou práci než se vyvalit na slunce při 35 st ve stínu. Na koupálko holky normálně chodí, ale i tak, bříško fakt namazat vysokánským faktorem, myslet na to, že UV paprsky pronikají kůží do těla a tím i do tvého nenarozeného miminka, které se ale nedokáže vyrovnat s přímým slunečním svitem, velkým vedrem a už vůbec ne rakovinotvorné sluneční záření. Víme všechny, jak je to s ozonovou vrstvou v dnešní době. Letos to holt bez opalovandy vydržíme, ale krátkodobý pobyt na sluníčku na koupálku neuškodí, myslím. 🙂

kacka.va
15. kvě 2008

no přehřátí určitě možné je. Z toho důvodu se nedoporučuje při horké sprše lít tu vodu na břicho, prý to může ohřívat plodovou vodu a může být pak problém.

ygreen
15. kvě 2008

taky je rozdíl, zda jde o začátek nebo konec těhu - na začátku může horko vyvolat postižení plodu (sauna..), ale ke konci se nakládáme do horké vody, aby se nám rozjely kontrakce. Já jsem byla vyvalená na sluníčku teď asi 2x, vždy tak max na hodinku a s namazanym pupkem. Jinak sedim raději ve stínu a opaluju si jen nohy. Ale například jsem měla strach na začátku, když jsem by¨la nemocná a potila jsem se pod peřinou. Tam muselo být mnohem větší vedro a žádnej doktor mi na to nic neřekl. A navíc ideální teplota vody pro maminky na koupání je asi cca 32 - 35 st. A to není zrovna málo.

lisounek
15. kvě 2008

ygreen: no 32 - 35 stupnu mi teda prijde vcelku nic moc, ja jsem byla treba v laznich a tam jsem mela koupele asi v teto teplote a muzu rict, ze teda nic moc spis jen vlazne...a ani nevim, ze nejaka takova doporucovana teplota vody pro tehulky existuje.... 😕 nevim, ale malokdo si da takhle malo teplou koupel alespon co takhle znam 😨

klarikp.
15. kvě 2008

Holky k tomu přehřátí: já si myslím že pobyt u sporáku chvilku nevadí, vždyt to bychom nemohly už pak dělat nic 😲 Ale rozhodně bych být Liliklou zůstala raději doma.Co se týče slunění, tak já ted na slunce moc nechodím, mně to nějak nedělá dobře 😒 Jsem raději ve stínu.Ale to je asi individuální 😉

lisounek
15. kvě 2008

no to je jasne, moje mamka varila v kuchyni cele tehu jako kucharka a nikdy to taky neresila....spis ji pry vadily ty smrady z cibule a tak....tady jde spis o to, ze kdyz je prehrata matka, tak se vice rozproudi i celkovy obeh krve a pak se muze mimi lehce prehrat, ale jinak se s nim nemuze snad nic stat...to bychom fakt nemohly nic 😨

ja teda jsem taky radeji ve stinu a ani nemam potrebu se nejak slunit, ale to jsem nemela nikdy, takze mi to vubec nevadi, kdyz jsem zalezla 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru