Projímadlo v těhotenství? Udělala jsem chybu?

janashka
1. kvě 2011

Dobrý den, jsem nějaký týden těhotná. Bohužel mě začala trápit zácpa. Nic nepomáhá... ovoce, zákys, proste nic. Vzdala jsem to a použila projímadlo Laxygal, ale jen pulku dávku. na netu jsem nenašla, že by to mělo nejak poškodit plod.
Myslite, ze jsem udelala hroznou chybu?
diky jany

hojda
1. kvě 2011

A co švestky? Kompot? Sušené? Večer je namočit do vody a ráno to vypít. Já na ně nedám dopustiti. S Laxegalem nevím, ale raději bych to neopakovala...

terinda
1. kvě 2011

Nemá cenu se zpětně trápit s tím, jestli jsi udělala chybu 😅
Příště radši zkus něco jiného nebo se poraď v lékárně 😉
Mně třeba slušně pomáhá Activie - jogurty a jogurtové nápoje 🙂

dagina
1. kvě 2011

Ahojky, a Espumisan jsi zkoušela???? Bez něj bych těhotenství nezvládla, hodně jsem trpěla na zácpu, fakt super, funguje, mohou ho těhule i kojící. Bohužel nevím nic o Laxygalu... . Jo, a dobrý je i po porodu 😉 , hlavně v porodnici, když hlídají stolici.

ferinka
1. kvě 2011

Espumisan je ale dobrý na nadýmání ne??? Bez něj bych teda nepřežila 😅
Bohužel na zácpu zkouším všechno,ale bez úspěchu 2x denně jogurtové nápoje s probiotikama,spoustu ovoce,zeleniny,kompoty,ale je to pokaždý očistec a šílenost to teď chodím aspoň jednou za 3 dny a ne za týden 🙄 😖

terkytka
1. kvě 2011

Espumisan je teda na nadýmání a plynatost, je to látka, která vychytá ve střevech plyny a rozpouští je a nijak se nevstřebává, takže na zácpu může působit maximálně psychologickým a placebo efektem (což je někdy polovina úspěchu) 😉 ale já bych doporučila Lactulosu, to je absolutně neškodný, dá se to dlouhodobě, v těhotenství i po porodu a mělo by to zabrat. Dá se koupit v lékárně bez receptu buď jako Lactulosa Al nebo Duphalac. A hodně tekutin celkově.

terkao
1. kvě 2011

ahoj, já v těhu taky trpěla jak pes na zácpu. Mě pomohla jen lactulosa http://www.lekarna.cz/lactulosa-biomedica-1x500... a pak jsem musela začít brát magnesko, tablety mě také zacpávaly, ale pak jsem si nechala napsat magnosolv rozpustný ve vodě a ten mě teda pak zácpy zbavil.

lidiab
1. kvě 2011

Pomohlo mi Psyllium, ale musi se to pit denne. Vydledek se dostavi tak do dvou tri dnu. S tim Laxygalem se netrap, stejne to uz nejde vratit 🙂 Ja jsem si take jednou vzala, kdyz jsem nevedela ze jsem tehu, dozvedela jsem se v 6 tydnu.

coxa
2. kvě 2011

ahoj, já se cpala na kila hroznovým vínem a pomohlo 😉 Jiné ovoce nezabíralo, ale denně hrozno a super 🙂

veruska007
2. kvě 2011

Taky mam lactulosu, beru kvuli tvrdnuti bricha a krecim ve svalech hodne magnesia a vapniku. Dr. i lekarnice rikaly, ze je lepsi projimadlo nez trpet zacpou, ta pry muze vyvolat tvrdnuti bricha ci predcasne stahy delohy.

martaska78
2. kvě 2011

Ahojky, já trpím zácpou pořád ☹ , ale pomáhá mi lněné semínko, stačí lžičku a zapít hodně vody, ono nabobtná a pomůže. Dlabu ho pořád i v těhotenství, dávkování uvidíš, třeba ti bude stačit ob den, hlavně v tom není žádná chemie 😅

ninuskab
2. srp 2013

Ahojky, na zácpu taky dobře zabírá Zaječická hořká voda, doporučila mi ji moje doktorka, zabrala mi prakticky ihned 🙂 .

evulka25
2. srp 2013

Svestky a kafe s mlekem po ranu a je to tutovka 🙂 jinak psylium do vody taky pomaha.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru