Prothazin v těhotenství proti tvrdnutí břicha

tygrous
4. srp 2009

Ahoj holky, brala jste některá v těhu Prothazin? Mně včera začlo tvrdnout bříško (jsem teprv 21.týden) a nelepšilo se to, tak jsem dnes běžela k Dr. Naštěstí je vše ok, mám jen dráždivější dělohu a musím ležet a brát hořčík (ale jen 2 tablety denně, to se mi zdá málo) a k tomu 3x denně ten prozhazin (prý dřív psali plegomazin, ale ten teď není). Většinou se ten Protzhazin dává při zvracení v těhu,¨ale při tom tvrdnutí jsme to ještě neslyšela a hlavně v letáku je naspáno, že se v těhu nemá... Jsem asi profesionálně deformovaná. Vím, že třeba u Ascorutinu je to taky napsáno a přesto se hojně v těhu dává... Tak mě zajímá, jak je to s tímhle...??

jakoo
4. srp 2009

ahojda mamino, když jsem byla hospitalizovaná v nemocnici kvůli krátkému čípku, dávali mě ho dva měsíce dvskrát denne. Je to na celkové zklidnění. bříško tak netvrdne. ale všichni jsme po něm chrápali jak zabití. Je v poho, neboj se toho. Je to jediný prášek, který v těhotenství můžeš na tuny. Ano na zvracení taky, ale pomáhá na to tvrdnutí...

tygrous
autor
5. srp 2009

To jasny, ze se po nem dobre spi, ale s tim ja problem nemam. A tuny asi radsi fakt ne. Jsem lekarnice a dost jsem si o nem zjistila, dostava se do krve plodu, coz uplne super asi neni... Radsi bych si na uklidneni uvarila medunkovy caj...nez tuhle chemii☹
Ale kazdopadne dik za info, chtela jsem vedet, jestli to davaji i jinde nez v Plzni v nemocnici...

tygrous
autor
5. srp 2009

Tak teď mi volal bývalý spolužák, že se ptal jejich primáře gynekologie a ten řekl, že léčba Prothazinem je silně zastaralá a že je to opravdu spíš jen na uklidnění než na to tvdrnutí... Takže tak. Milý Prothazin šoupnu do šuplíku a mrně s ním trápit nebudu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru