Provera. Užívat ji v těhotenství?

salikova
18. únor 2009

Ahoj, holky! Tak sem dnes po ultrazvuku a je tam malá tečka! Předtím sem měla nějaké problémy s MS, tak jsem musela užívat Proveru a Estroferm...Dnes mi doktor říkal, že Proveru mám dál užívat obden, přitom vletáku je psáno, že se nemá užívat v těhotenství, tak nevím...Nemáte někdo stejnou zkušenost???

petra1985
18. únor 2009

ahoj.. ja som brala tiez lieky co sa nesmu uzivat v tehotenstve.. neboli to tie co pises ale brala som take co by sa nemalo.. brala som ich dva tyzdne a len pomohli.. takze si myslim, ze sa nemas coho bat ked ti to lekar predpisal a kazal uzivat.. vie co robi.. ale poviem ti mala som ten isty zly pocit, ked som si precitala letak a zistila som, ze by som to vlastne nemala brat.. ale verila som svojmu lekarovi urcite vie lepsie ako ja co mozem a co nie v tehotenstve.. a ako dlho ich mas brat?

salikova
autor
18. únor 2009

Pristi tyden du na kontrolu,tak do te doby.Mam je brat obden.Ale na netu sem nikde nenasla,proc by se ta provera mela brat v tehotenstvi. Ale moc dekuju za podporu!Me to trochu uklidnilo..

petra1985
18. únor 2009

aha.. no tak to urcite dlho brat nebudes.. a este ked sa smiem spytat preco ti to kazal brat? mas nejaky problem? mozno sme mali rovnaky problem len uzivame ine lieky 🙂

salikova
autor
18. únor 2009

Prave,ze by melo byt vse OK.Akorat,ze pry je to lepsi k vytvoreni dobreho prostredi.Ja mu snad jak hysterka jeste zavolam ci co..

petra1985
18. únor 2009

hmm tak to neviem o takom som nepocula.. a nemala si nikdy problem s otehotnenim alebo tak? Ale ved ber ako ti kazal a potom po kontrole uvidis, ze co ti povie ci brat dalej alebo nie.. a ked povie, ze ano tak sa opytaj ci je to nutne lebo si citala, ze by si to brat nemala, kedze si tehotna a ze mas strach..

salikova
autor
18. únor 2009

Nemela sem zadne problemy.jen mi trochu haprovala MS,tak sem to prave uzivala-proveru a estroferm.Tak sem z toho celej den KO-abych neco nezmatlala..

petra1985
18. únor 2009

ja som bola na tom tiez tak ako ty rozmyslala som ci mam alebo nie brat tie lieky no a nedalo mi a napisala som do poradne inemu lekarovi aky ma na to nazor ci to nemoze poskodit plod a podobne.. no a ten odpisal ukludnil ma a bolo.. nepytala som sa svojho ale zistila som si u ineho.. skus aj ty.. najdi na nete nejaku poradnu a napis mail lekarovi sukromne ohladom toho.. iste ti poradi.. mne to pomohlo dost

petra1985
18. únor 2009

alebo este skus sa pytat tu.. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... pozeram, ze tu baby maju s tym skusenost alebo si to aspon precitaj ci tam nie je niektora taka, co to brala pocas tehu.. pozeram, ze posledny prispevok je 9.2.2009 nie je stary.. snad sa ti tu ozvu

dolda
19. únor 2009

Já jsem brala proveru na upravení cyklu a pak po vysazení jsem asi za 3 měsíce otěhotněla, takže Ti neporadím, ale pokud je tam napsaný, že se nemá v těhotenství brát, tak se asi nemá. Někdy se prý předepisuje jako podpora pro otěhotnění, ale to ty už nepotřebuješ 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru