Půst v těhotenství. Máte zkušenost?

vendeta
17. pro 2007

Ahoj Holky, máte někdo zkušenosti s držením půstu v těhotenství. já jsem dříve držela půst jeden den v týdnu jsem pila jen vodu. Máte někdo zkušenost?diky 😉

denousek
17. pro 2007

no zkusenosti nemam ale asi bych to v tehu nezkousela...miminko denne potrebuje papat....

aruna
17. pro 2007

ahojky, já držela pravidelně mnoho let, původně jsem chtěla zachovat i v těhu, ale tělo si samo řeklo, že ne... uvidíš za pár týdnů, nevydržíš celý den bez jídla... ani ti to moc nedoporučuji... já se chystám obnovit - zatím 1x měsíčně - po šestinedělí... ale s kojením to taky není žádná sranda...
možná si dej místo půstu třeba ovocný nebo zeleninový den... to jde...
hodně štěstí v těhulkování...

vivian
17. pro 2007

Já jsem držela nedobrovolný půst při kojení celý týden 😒, rozjela se mi poporodní deprese a já nebyla schopná asi pět dní nic pozřít... Ale na mlíko to vůbec nemělo vliv, normálně jsem mohla kojit. Ale normálně se to nedoporučuje, protože prý se při hladovění uvolňují do mléka škodliviny. Nevím, jak v těhotenství, ale myslím, že to je, jak píše aruna, tělo si řekne...

listicka77
17. pro 2007

Vendeto, tyhle jednodenní půsty jsem jeden čas držela, ale moc jsem z toho hubla, tak jsem toho nechala (jsem vegetariánka a hubená jsem až dost i tak). Četla jsem o paní, která to držela i v těhu, ale ne týdně, jen o úplňku a novu. Na tvém místě bych to klidně zkusila, uvidíš, jak se budeš cítit, jestli ti to půjde. Nebála bych se, že by mimčo "umřelo hlady", zásob máš jistě dost. Takže dej na pocity a hlavně to neříkej svému gyn... 😀

plostice
27. pro 2007

Ahojte, já taky držívala půst. Ještě v prvním měsící to šlo (půst byl jako na Velký pátek - jednou za den se dosyta najíst a jinak jen tekutiny). Ale už na konci prvního měsíce se dostavily problémy... jakmile mi párkrát zažgrundalo v břiš, měla jsem cca 10 minut, abych se najedla. Když jsem nestihla limit a jedla o něco málo později, rovnou jsem všechno vyzvracela a když jsem to nestihla ani do 30 minut, začala se mi motat hlava a omdlívala jsem... Takže po dobu těhotenství jsem půst vypustila, protže mi nestojí za to, abych sebou někde třískla...

mkr
27. pro 2007

vendeto: podle mě si tělo řekne a sama poznáš, já když se nenajedla do určitý doby, co si tělo řeklo, tak jsem začala omdlívat a nebylo to nic příjemnýho, pak už jsem nosila i něco na zub v kabelce stačil třeba i bonbón

kalo
28. pro 2007

myslím, že se nic nestane. Ale je pravda, že mimi si bude brát z tebe...a to i všechny živiny a vitamíny. Tak aby tělo nestrádalo. Já držím půst jen na úplňky, ale myslím, že v těhotenství je to nesmysl a zbytečné...můj názor 😉

lisounek
28. pro 2007

vendeta: z pozice odbornika ti mohu rict, ze je to ta nejvetsi hloupost pod sluncem - v tehotenstvi drzet pust je naprosta blbovina a mohlo by se stat, ze miminko nebude mit potrebne ziviny, ktere potrebuje - takze v tehotenstvi se nemaji drzet zadne diety ani pusty (mimo toho sexualniho - u nekoho 😉 ), a jestli mohu radit, tak to ani nezkousej!!!!! 😠

listicka77
28. pro 2007

Lisounku promiň, ale když se tady prezentuješ jako "odborník", tak bys nám laskavě mohla taky sdělit, na co že ten odborník jako jsi. Jinak je to jen jako plácnutí do vody. A to chceš jako říct, že za ten jednodenní půst se něco stane, jo? Že tím mimčo nějak utrpí?

lisounek
28. pro 2007

Jsem nutricni terapeutka, ale pisu jen svuj nazor, takze se omlouvam, ale prijde mi, ze takovy veci bych v tehotenstvi vubec neresila, nechci se nikoho dotknout, ale jsou fakt "vaznejsi problemy" v tehotenstvi a je tu mnoho holek, ktery by mohly vypravet a rozhodne by je nenapadlo takhle riskovat. Ale kazdy je sveho stesti strujcem, takze se omlouvam, ze jsem se vyjadrila k teto diskusi 🤐 😎

lisounek
28. pro 2007

mimo jine zkuste tuto otazku nadhodit u sveho lekare uvidime, zda vas pochvali mile maminky 😨

berunda
28. pro 2007

Lisounku, uplne stebou souhlasím. Ted jsem četla diskuzi o přibíraní v těhotenství a nejaká hlka píše že přibrala 3,5 kg a je jak tank tak 3 kg zhubla. Ja tyhhle holky nechápu, takový hazardování...... 😉

listicka77
28. pro 2007

Berundo, ale jednodenní půsty se nedrží kvůli tomu, aby člověk zhubnul, to jejich účelem fakt není!

dgm
28. pro 2007

Je, tak zrovna neco, co me zajima

http://pust.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=25

anta
29. pro 2007

Co to je půst? Vím, že doktoři by to rozhodně nedoporučovali. Kde pak má mimísek brát živiny, když by jsi chtěla pít jen vodu?? 😒 Je to krávovina si myslím a myslím si, že to bez toho půstu přes těhotenství rozhodně můžeš v klidu vydržet. 😉

ceeruti
29. pro 2007

berundo-pro me ty 3 kila jsou strasne moc,ja si nemohu jen tak dovolit pribirat,jak se me zachce..a pust jsme nedržela,hodne jsem pila jedla jablka a to jsme proložila parkama..stacilo me to..chodím na injekce do zad,protože trpím obrovskyma bolestma zad..Hazard by byl pokud bych se tyrala hlady,což nedelam..A předpokladam,že Dr v CARu jsou odborníci,když jsem Dr psala,zda by to mohl byt problem,tak psal že ne..Segra ma -2 kg než před těhu a bude za par tydnu rodit...ma těhu cukrovku a musi dodržovat jejich jidelnicek a nad tím,že shodila vlastne 10 kg se nikdo nepozastavuje..proste jí střídmne a jak vidno je v pohode..

yenn
29. pro 2007

myslim ze z jednodenniho pustu nikomu zadne ziviny chybet nebudou, telo ma zasoby 😉 Nicmene me by se to v tehotenstvi nepodarilo ani kdybych sebevic chtela ( a ja nechtela 😉 ), jak jsem mela prazdy zaludek, bylo mi zle.

Ale pred tehotenstvim jsem drzela pust vzdycky jeden den v tydnu, pila jsem jen vodu a bylo to super....takovy spanek jako po pustu nikdy jindy nezazijete 😉 😉 😉 Ted jsem se ale hodne rozezrala a vratit se k pustum nebude jednoduche, ale rozhodne to planuju...casem

berunda
29. pro 2007

Listicko, já vím co jsou to jednodenní půsty. Sama jsem je před těhotentvím každý týden držela a né z důvodu hubnutí. A určitě až to půjde se k nim vrátím. Spíš mi přijde nesmyslné v těhotentví držet diety atd.Proste jíst střídmě..... 😉

listicka77
29. pro 2007

Berundo, držet nějaké diety, to je určitě špatně. Speciálně nějaké "detoxikační", při kterých se tělo razantně čistí, to se může na prckovi pěkně ošklivě odrazit. Ale myslím si, že pokud někdo držel jednodenní půsty před těhu, může v těhu pokračovat, pokud mu to nedělá problém. Spousta ženských by prostě nemohla, protože když dostanou hlad, musí se okamžitě najíst, jinak se jim udělá špatně. Někomu to ale problém nedělá. Takže pokud se žena cítí při půstu (jednodenním!) dobře, tak si fakt myslím, že mimču to ublížit nemůže. Ostatně je spousta těhulí, co celý první trimestr (a někdy i více) prozvrací a pěkně zhubnou a dítko to taky přežije bez úhony.

kalo
30. pro 2007

Tak máte jíst tak, aby tělo žádný detox nepotřebovalo a je to 😉 😉 😉 😉 😉
V těhotenství je to opravdu nesmysl...ale ať si každý dělá, co chce, neeee???

plostice
30. pro 2007

Popravdě... vůbec by mě nenapadlo nejíst proto, abych zhubla a nazývat to postem... půst se drží z úplně jiných důvodů a tenhle luxus jsem si dopřávala fakt, než jsem zjistila, že jsem těhule. Tělo mi samo řeklo, že teď to budeme muset přerušit... napřed se mi totiž udělalo blbě a až skoro dva týdny na to jsem zjistila, že na to, co sním, nejsem sama... Jinak mi totiž začalo bývat blbě až na konci druhýho měsíce, takže jsem ze začátku vůbec neměla tušení, že je nás víc.

texie
24. pro 2017

Ahojky, ja držím půst jen na Vánoce do večeře, tradice ještě z dětství, jsem teď v pátém měsíci, bez problemů, jsem holka „krev a mliko“ a beru každý den vitamíny pro těhulky (vitaminy a rybi tuk) takže se chci i teď pokusit tradici dodržet. V prvních dvou měsících si mimi říkalo o jidlo docela vyrazně co dvě hodiny, tak pokud by mu ranni vitaminy a mamincina zasoba energie nestacila, urcite se ozve. Vyzivu jsem studovala asi 3 semestry a podle me ojedinele a kratkodobe utlumeni prijmu energie nicemu nevadi. A prípadne si mimi zase rekne. Pak dam vedet. ;)

kafr
25. pro 2017

Kazda zena a kazde tehu je jine. Uvidis, co ti mimco dovoli. Obecne mam dny, kdy ani tak jist nemusim, jindy bych sezrala vola.
Ja cekam prvni a koukam jak mi diktuje rezim dne uz v 5.m. Normalne me v noci vzbudi na svacinu, jinak kope a neusnu ani ja ani ona! Staci i suchy chleba, ale proste neco v zaludku byt musi.

terezs2716
25. pro 2017

Mně teda půst nic moc neříká,ale souhlasím s tím,že za a) tělo si řekne jestli jo nebo ne a za b) myslím,že v těhu by bylo asi lepší jíst střídmě a zdravě po celou dobu.
Já měla teda v těhu teda půst hroznej (nechtěnej), 4měsíce jsem skoro nic nejedla a co jsem snědla to šlo ven,ale to je trochu něco jiného. Potom v cca 8-9.měsíci,když jsem jeden den jedla míň(a tím myslím,že jsem třeba neměla svíčkovou se čtyřma),tak jsem večer měla o 2kg míň na váze,tak moc mě mimčo vysávalo. A ještě půl roku co jsem byla těhu,jsem nejedla maso,hnusilo se mi. Jenom tím chci říct,že i když jsem měla velké výkyvy ve stravě a spíše hubla než přibírala,tak dcera měla porodní váhu 3650g a teď je spíše drobnější,aktivní a hodně pohyblivá,takže tím neutrpěla,ale sama si v bříšku diktovala co chce a co ne,aby jí bylo dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru