Repelent v těhotenství. Jaké máte zkušenosti?

prarax
20. kvě 2011

Ahoj holky, používaly jste v těhotenství repelent proti klíšťatům? Jsem v 7. týdnu a v lékárně mi místo b-komplexu doporučili raději dětský repelent. Na repelenty jsem ale četla různé názory, tak nevím. Máte nějaké zkušenosti? Díky?

veruska007
20. kvě 2011

Repelent bych v tehu ani u maleho ditete nepouzivala. Doma jsme pouzivali v tehu i u miminka repelent do elektriky.

misk
20. kvě 2011

Za sebe můžu doporučit levandulovej olej, já měla myslím od salusu (v takové větší skleničce, ne koncentrovanej) - je tam i značka, že je vhodný i pro děti. Poradili mi ho v lékárně. Fakt funguje, naučila jsem ho používat i naše.

bajca.klom
20. kvě 2011

mně v lékárně repelent vůbec nedoporučili, jen nějaký přírodní sprej,ale ten díky tomu,že neobsahuje žádnou chemii, tak ani proti komárům ani proti jinému o travnému hmyzu nepůsobil.. 😠 tak to budeš muset prostě vydržet. 😉

rebelie
22. kvě 2011

Já normálně vůbec repelent nepoužívám, ale teď jsem byla odhodlaná se stříkat, abych nechytla klíště, neb encefalitida nebo borelióza v těhu asi nic moc... Nicméně teď jste mě úplně vykolejily tím, že se repelenty nedoporučují... Možná zkusím ten levandulový olej, co píše misk... Jsem zvědavá na další názory, co se tu objeví.

vodni
22. kvě 2011

odpověď na porodnice.cz (odpovídá doktor, porodník)

Dobrý den, pane doktore,
už jsem se Vás jednou ptala na repelent v těhotenství. Psal jste, že nevadí. Při použití se trochu spreje i nadýchá... Také to nemůže miminku nic udělat?

Dobrý den,stále stejná odpověď,nevadí. Pro srovnání,co myslíte,že se děje,když kolem vás projede auto a z jeho výfuku se valí cca 300 rakovinotvorných látek...no a lidstvo stále ne a ne vymřít 🙂 Vím,drsně řečeno,ale je potřeba si uvědomit realitu věci...

luciebx
22. kvě 2011

ja nevim ze se okolo tehu v dnesni dobe dela takovy cavik.. kdyz byly nase babicky tehotne.. nikoho by ani nenapadlo co by clovek mohl nebo nemohl pouzivat nebo delat.. babicka mi jednou vypravela jak jeji znama kdyz chodili delat na pole odrodila kousek u meze a dite zabalila a sla okopavat dal.. jako sila ale je to tak.. takze ted se tu resi.. repelent.. uz sem cetla zda se muzou lakovat nehty ze vypary pri lakovani jsou skodlive a zda lakovani vlasu nevadi. tak podobne.. jezisi holky proberte se.. 😀

pajafra
22. kvě 2011

Holky, jsem ve 12. tt. a máme doma malou princeznu 2 roky a 3 měsíce. jezdíme dost na chalupu, kde jsou klíšťata i komáři. Od kamarádky jsem dostala tyto 2 recepty. Zatím jsem je vyzkoušela jen ten proti klíšťatům a opravdu jsme zatím žádné neměli.xxxxxxxxxPROTI KLÍŠŤATůM: Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv.xxxxxxxxxx PROTI KOMÁRůM: Do 200 ml alpy dát 30 hřebíčků, nechat uležet a potírat se.xxxxxxxxxxxxxx

kalo
22. kvě 2011

veruska007: jako repelent do elektriky je ještě brutálnější 😅 Obzvlášť ho dát do místnosti dítěti...Vždyť to dýcháš celou noc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (i když to nijak nezapáchá..) 😝

rozarka65
22. kvě 2011

Ahojky, teď jsem koupila přírodní repelent Mosi-guard...vhodný pro dospělé i pro děti od 3 měsíců....A když jsem neměla doma repelent,tak jsem si alespoň nohy postříkala nějakým deodorantem,říká se,že to taky pomáhá...🙂

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru