Rozmarýnové chipsy, jsou v těhotenství rizikové?

Zdravim a prosim o vase rady... Nevite jake mnozstvi rozmarynu a tymianu je v tehotenstvi nevhodne? Na etikete Bohema chips-rozmaryn je uveden rozmaryn 0,2 a u tymianu je mnozstvi neuvedeno. Na netu jsem rizikove mnozstvi nedohledala, pouze informaci, ze jsou tyto dve byliny nevhodne. Samozrejme jsem zminene chipsy jiz s chuti pozila (77g). Dekuji za vsechny relevantni informace.
gingerone
31. led 2014
Já nevím, jestli mám relevantní informaci. Množství, které je škodliv,é neznám, ale ono to s těmi bylinkami nebude tak horké, jen bych to nepřeháněla. Jsou národy, kde se určitě kořeněná jídla jí pořád (já byla v druhém trimestru s chutí v indické restauraci a sice to nebylo moc ostré, ale čím to kořenili, netuším).
Z ochucených chipsů bych se ničeho neobávala. Spíš že by sis dělala denně odvary z těch bylin, to by asi už nebylo ok.
Sice nemám oficiální informaci, ale trocha koření opravdu nevadí 😉
Zázvor se taky zakazuje a potom se prodávají zázvorová lízátka na nevolnosti 🙂
1velrybka
31. led 2014
@scheetje Ahoj, myslím, že se nemusíš bát. Pokud sis dala takovýhle sáček chipsů, tak ti to určo nic neudělá. Spíš bych si dávala pozor, abys tyhle bylinky nejedla často a ve velkém množství. Myslím tím, že bys z nich pila nějaký čaj nebo je přidávala denně ve větším množství do jídla. Navíc myslím, že nejvíc by to vadilo v prvním trimestru a to už nejsi🙂
Myslím, že ty bylinky na nich nebudou nevhodnější než ty chipsy samy o sobě - ale nemysli si, taky si chipsy dopřávám 😞 Teď jsi mi právě udělala chutě, takže si asi nějaké rozdělám.
scheetjeautor
31. led 2014
Dekuji za uklidneni, ja uz blaznim z toho co jist a co ne :-x
terunka88
31. led 2014
@scheetje Prosimtě, tam těch bylinek je 00 prd, to je v pohodě, kor když je to takhle jednorázově 🙂 Kdybys dlouhodobě jedla každý den 3 balíčky, tak bych se možná trochu bála, ale takhle to je fakt úplně v klidu 🙂 Já si včera udělala pečený brambory s tymiánem a pak jsem se dočetla, že se tymián taky nesmí 😃 Holt pro jednou se nic nestane, vyhazovat kvůli tomu jídlo fakt nebudu 🙂
chris_n
31. led 2014
@scheetje ja to vůbec neřešila a rozmaryn normalne na maso dávám.
mysicka_lb
1. únor 2014
Já ani nevím, že se rozmarýn nesmí, a malý i já žijeme🙂. Ohledně jídla bych to tak nehrotila, zvlášť ne po skončení prvního trimestru. Dávala bych si pozor jen na infekce, ale takové to "tohle by se nemělo" a "támhleto se nedoporučuje" bych fakt neřešila.

Začni psát odpověď...

Odešli