Šalvěj v těhotenství. Neublíží miminku?

sunny1981
18. pro 2009

Ahoj,chtěla bych poradit od někoho moudrého a zkušenného,protože tohle téma jsem tu nenašla.
Už asi půl roku piju denně šalvějový čaj..a teď jsem si na jedné krabičce ( na ostatních to nebylo-asi jiný výrobce) přečetla,že se v těhotenství nesmí pít ☹
Tak jsem z toho docela zoufalá.
Na netíku jsem k tomu nic nenašla,co by to mohlo způsobovat.
Netušíte někdo?
Doufám,že jsem miminku nějak neublížila ☹ ☹ ☹

misicka455
18. pro 2009

MUDr. Adéla Hradilová odpovídá:
Dobry den, salvej neni v tehotenstvi doporucena, protoze se uvadi, že svymi ucinky muze prispet k navozeni potratu, dale neni doporucena pri kojeni a u osob s cukrovkou a epilepsii 😉

strouzek
18. pro 2009

sunny no o šalvěji je všeobecně známo že se v těhu nesmí, já teď v listopadu byla nemocná a dr. i lékárník mi jasně řekli, nic se šalvějí (bývá prý hodně ve věcech na kašel) může způsobit potrat. ale jestli se nic nestalo tak neboj, co jsem tak slyšela tak akorát vyvolává prý stahy dělohy ale nikdy jsem neslyšela o postižení mimča 😉 navíc ho určo nepiješ hektolitry

misicka455
18. pro 2009

tady je diskuze o bylinkách v těhu třeba tam najdeš i tu šalvěj
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Celkově by se neměly žádné bylinkové čaje v těhu pít více jak 14 dní 😉

sunny1981
autor
18. pro 2009

Holky děkuju za psaníčka,
můj pidižvík vzkazuje,že je bojovníček a od maminky z bříška se prý předčasně nehne,nějaký čajík ho jen tak nerozhází🙂 Maličko jste mě uklidnili,po výlsedkách na všechny vývojové vady atd..budu ještě klidnější,ale to si musím ještě chvilku počkat.uuf..

strouzek
18. pro 2009

sunny neboj, teď už víš že to škodí tak to vysadíš a bude. genetika ti to jen potvrdí, zase si musíš říkat že lepší šalvěj než třeba chlast a cigarety jako u jiných těhulí, ty se s tím nepářou 🙄

cuttysark
18. pro 2009

sunny nebooooj

mmmk
18. pro 2009

Sunny, co jsem se divala do svyho "tehotenskyho manualu," salvej se nedoporucuje. Ale myslim, ze kdyz se doted nic nestalo, je to v poradku 😉 Priste mrkni treba sem
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/byl... 😉

zizalaina
23. dub 2013

jo.jo 😀

zizalaina
23. dub 2013

😀 😀 😀

zizalaina
23. dub 2013

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leikkka
12. kvě 2013

co já vím, tak by se šalvěj neměla pravidelně pít tak jako tak a v těhu už vůbec ne.

jessie1
9. zář 2013

Já jsem byla těhu, lékárnice mi poslala domů patilky se šalvějí proti nastuzení a bolesti v krku (možná i kašli) a potratila jsem. Jestli to bylo kvůli tomu, nevím, ale až potom jsem zjistila, že se v těhu opravdu nesmí ☹ . A to to v lékárně věděli, že to posílají těhuli....

kacasv
8. zář 2016

To jsem ani neměla číst :-X Začalo mě bolet v krku tak jsem si dala müllerovu pastylku s obsahem šalvěje. No ale hned jsem si raději přečetla jestli se může šalvěj v těhotenství a jak jsem přečtla tuto diskuzi tak jsem ji šla okamžitě vyplivnout. No snad se z toho malého množství co jsem ,,vycucala" nic nestane mimču ☹ Vím asi jančím zbytečně. Ale první těhotenství tak se občas bojím každé prkotiny ☹

janawei
12. zář 2016

Byla bych v klidu, myslím, že v jedné pastilce je té šalvěje tak málo...

butrum
14. zář 2016

@sunny1981 Ahoj,muzu se prosim jen zeptat, jestli vse dopadlo dobre?Jsem ted na zacatku tehu, cca 6tt a pila jsem asi tyden urologicky caj kvuli zanetu mocaku,no a samozrejme je v nem i salvej☹ tak se ted bojim, aby mimcu neco nebylo...dekuju za odpoved.

petraaroman1
9. srp 2021

@jessie1 kolik jste byla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru