Sezení u PC/ohýbání v 29tt, nemůžu ublížit mimču?

petra57
14. dub 2016

Ahoj maminky/těhulky,

mám otázku. Jsem poprvé těhotná a jsem ve 29. tt. V práci sedím u počítače a vzhledem k tomu, že se budeme stěhovat, tak po odpolednech a o víkendech (ne každý den) uklízím, čili se taky ohýbám a jsem ohnutá u mytí a tak. Záda mě bolí, ale to by mi nevadilo, ale bolívá mě taky v podbřišku a občas mi tvrdne břicho. O bolestech v podbřišku a tvrdnutí břicha jsem říkala dr. a dle kontroly je vše v naprostém pořádku a je to normální. Ale stejně mi to nedá, nemůžu nějak ublížit mimču, nemůžu na něj nějak tlačit?

A ještě jedna otázka, myslíte, že je rozumné jít v tomto období k ohni (posedět)? Teď to nemyslím kvůli počasí, když nebude pěkně, tak to samozřejmě vypustím. Ale myslím to kvůli dýchání kouře.

Moc děkuji za rady a zkušenosti.

lv
14. dub 2016

Ohybej se s rozumem, ne nějaké silné ztlačení, to stejné takto děláš..
Posezení u ohně nikomu neublíží, když to půjde na tebe, přesuň se, jako normálně..

drakenn
14. dub 2016

Mě při ohýbání také tvrdlo břicho a nikdy jsem to neřešila. Těhotenství jsem měla velmi aktivní - rekonstrukce bytu, stěhování, kolo, výlety, spaní pod širákem a vše bylo v pořádku. Prostě jsem to neřešila. Samozřejmě jsem se nepouštěla do ničeho nebezpečného, co by mohlo mimi ohrozit. Ale posezení u táboráku - xkrát. Nic zbytečně neřeš, jinak si to své těhu tak neužiješ.. přeji zdravé mimi!

cilkat
15. dub 2016

Já místo stolního počítače používala ntb na patnácticentimetrvé podložce na klíně v pololehu na gauči... ale čistě z pohodlnosti kvůli zádům a hemeroidům.
Jediné, na co bych si u mytí dávala pozor jsou saponáty (klasický jar nevadí... ale drsnější chemie případně leštěnky a spol mi vadí i netěhotné).
U táboráku jsme taky za těhotenství byli několikrát... a vadilo mi jen to, že se blbě skládám na karimatku 🙂.

petra57
autor
22. dub 2016

Díky za rady 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc, která s tím tak trochu souvisí. Jak už jsem psala, tak se stěhujeme. Takže máme nějaké nové věci (postel, matrace,...), i když větrám, tak pořád cítím ten zápach novoty. Myslíte, že to může vadit? Jak psala cilkat, taky to tady samozřejmě umýváme, také se snažím mít co nejvíc otevřené okno, ale stejně je cítit ta novota a uklizení, znáte to... No asi bych si měla říct, že je to dobře, že je vše čisté a nové, ale já se spíš bojím, jestli to nemůže mimču vadit. Máte s tím některá zkušenosti - nové věci, umývání a je vše v pořádku?

Díky moc 🙂

nikpol
7. lis 2017

Ahoj, nevím, zda tato konverzace ještě funguje, ale nevím do jaké jiné to zařadit. Jsem v 11+5 tt, v práci sedím celý den u PC, v posledním týdnu jsem zpozorovala bolesti v podbřišku, vydržet se dají, nekrvacim. Pokud jsem doma, v klidu, lezim, tak ustanou. Je mozne, že tyto bolesti způsobuje právě to sezení (přeci jenom je celý den břicho jakoby zmáčklé a ohle). Děkuji za odpovědi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru