Sirup proti kašli v těhotenství. Jaký si mohu vzít?

holly1
25. dub 2008

Ahoj, prosím poraďte, co si mohu vzít na počínající kašel v těhu. Nějaký sirup mě napadá, já kašel vůbec nemívám, ale dnes mě to od rána hodně dráždí. Spíš to je asi nějaký suchý kašel. Díky

mikulka
25. dub 2008

V těhu se dává jitrocelový sirup, je přírodní a dobrý 🙂
Také je bezva dát si olejový zábal na hruď. Ohřeješ olivový olej, potřeš s ním kapesník či ubrousky (ale pevnější, aby se to neprotrhlo), dáš si to na hruď - musí to být hodně horké, přes to hadr a ještě nahřátou plenu, zakryješ se a máš to tam min. půl hod. Pomáhá to. A také je dobrý lipový čaj.

krista
25. dub 2008

Holly pro mě je nejlepší med v čaji, pomáhá vykašlávat, ale nenutí tě dusit se, naopak udělá hleny, takže si ulevíš, za týden jsem v těhu měla po kašli 🙂 😉

many
25. dub 2008

Krista - a já slyšela,že když jsi nemocná,tak med používat nemáš,že to prý usazuje ty hleny v krku 😒 jinak je teda hodně zdravý 🙂

many
25. dub 2008

mně v lékárně neporadili nic jen mi prodali prášky co se můžou v těhotenství i při kojení - cumlavý 😉

holly1
autor
25. dub 2008

holky, díky, zkusím asi ten jitrocelový sirup i medík. díky

pattie
25. dub 2008

Včera jsem to řešila s gynekologem, ale jsem už ve 20 tt. Mám klasický kapky stoptusin, ale nesmějí se užívat v prvním trimestru...
holly 1: Můžeš leda tak bylinkové pastilky proti kašli (s islandským lišejníkem) ☹

petule.h
25. dub 2008

zkus bioparox, myslím

adriana1
25. dub 2008

holy celé těhotenství se může užívat jitroceloví sirup

paolin
25. dub 2008

jo jo, jitrocelovy sirup a taky Septisan

petule.h
25. dub 2008

jo to je pravda, taky jsem ho měla

petule.h
25. dub 2008

mě spíš štvali kapky do bnosu , nemohla jsem dýchat v noci, ale to jsem porušila a kupuji si v nouzi olynth pro děti od 2 let,

lenulin
25. dub 2008

Dobrý je prý sirup od doktora theise.A mně hodně pomohla Vincentka a ještě upravuje i zažívací problémy.a na ten ucpaný nos jeden akupresurní bod který zabíra kíp než všechny kapky.Palcem zatlačit silně na kořen nosu presne mezi
očima a přitom pevně přitlačit jazyk na patro.počítat do desíti a uvolnit fakt to funguje.

petule.h
25. dub 2008

nojo, ale v noci? 🙂

lenulin
25. dub 2008

no myslím, že to není tak složité možná ještě jednodušší než hledat kapky

petule.h
25. dub 2008

asi máš pravdu, tak já to nastuduji 🙂

miksa
25. dub 2008

mě hodně pomohla vincentka a homeopatický sirup Stodal

dukie
26. dub 2008

Ahojte. 🙂

Já papala sirup, který byl složený z jitrocelového sirupu a mateřídoušky (ta se obecně v těhu moc nemá, ale v tom sirupu to prý neva, nejsou to prý zas takové dávky...), do nosu si kapala Pinosol a bylo.

Obecná rada od mojí gynekoložky: Můžete všechno, co se dává malým miminkům. 😀

Pokud Vám není zle z cibule, pak báječný recetp: Nakrájet nadrobno velkou cibuli, dát do nějaké malé misky, zasypat ji polévkovou lžící práškového cukru (nebo dvěma, podle toho, jak moc je cibule velká), promíchat a přikrýt pokličkou. No a tak za 3 - 4 hodiny (a déle) by tam již měla být z cibule "puštěná" šťávička, která obsahuje moc, moc vitamínů a antiseptické látky. Je to takový domácí sirupek. 😵 Dělával mi to dědeček, když jsem byla malá... a já si to dělávám dodnes. 😵 Problém v těhu je, že ne každá snese cibuli... 😒

alenakup
31. črc 2013

já když mám problémy s kašlem a zahleněným krkem tak beru sirup Stopkašel, nabídli mi ho posledně v lékárně, je čistě bylinkový a můžou ho malé děti i těhotné a dobré je, že pomáhá na suchý i vlhký kašel, že si prostě nemusím kupovat něco dalšího

elastiq
19. srp 2013

zeptala bych se v lékárně, určitě nabídnou nějaký bylinkový sirup vhodný pro těhotné, nebo tu cibuli s medem jsem taky zkoušela, záleží ale na chuti každého

luxirie
9. únor 2014

Ahoj, tak jsem se v lékárně ptala na bylinkový sirup, domů jsem odcházela se sirupem StopKašel od Dr. Weisse. Od té firmy jsem už něco znala. Musím říct, že zabral. Jsem ráda, že jsou to bylinky a nemusím se o malé bát. 😉

pe3ka
9. únor 2014

@holly1 já jsem měla stejný StopKašel od Dr. Weisse jako @luxirie a pomohl 😉
Můžeš i Septisan nebo lokální antibiotika Bioparox.

arbilia
22. únor 2014

Myslíte, že můžu i STOPBACIL od Dr.Weisse ? Jsem 17tt...

mar8
22. únor 2014

určitě jitrocelový sirup, je přírodní, dávám ho i synovi a pomáhá, nebo ještě Stodal - je homeopatický

kvetina22
27. únor 2014

Ahoj holky, jsem v začátku těhu a samozřejmě, že mě to neminulo a už týden mám kašel a od včerejška mě z toho kašlání začlo škrábat v krku. Kašel mám jen večer, přes den je to lepší. Byla jsem v lékárně, kde mi nabídli Stodal, ale ten bohužel nezabírá... ☹ Mám tu ještě Pectol (jsou to dropsy s pomerančovou příchutí s náhradními sladidly a s vit. C), nevíte jestli je můžu? Moc děkuju za radu

luxirie
2. bře 2014

@kvetina22 Ahoj vyzkoušej STOPKAŠEL, je bylinný a neobsahuje nic co by těhu nemohly. Ale raději se i tak zeptej v lékárně je volně prodejný.

luxirie
2. bře 2014

Jo a je vhodný jak na vlhký tak suchý kašel. Já jsem ho také užívala a vše bylo OK, ale opravdu se raději zeptej 😉

kvetina22
3. bře 2014

@luxirie moc děkuji za radu 😉 . Dneska jsem byla na UTZ a pan doktor mi doporučil Bioparox, tak jsem hned šla do lékárny, tak uvidíme a to víš, že mě vystrašil, že ať se koukám, co nejdřív uzdravit, že to jde všechno na plod a mohl by být konec. 😒 ☹

teerinnka
17. zář 2014

Zkus Stopkašel, můžou ho používat i těhotné a kojící maminy, působí jak na suchý tak i na vlhký kašel, takže nemusíš zkoumat, který tě zrovna trápí, je zaručeně účinný a hlavně dobře chutná.

boruwka
17. pro 2014

Ahojte holky, ja uz kaslu vic jak 14 dni, jsem v 11tt a uzivam stop kasel. Moc mi nezabira a to uz mam polovinu pryc. Do toho mam rymu a vecne ucpany nos. 😒 Ten kasel je vazne neprijeny trochu to ve me duni. Nejhorsi to je v noci kdyz se snazim usnout a kaslu jak tuberak. Je to takovy smiseny kasel vlhky i suchy.

majkoz
17. pro 2014

Hlavně hodně hodně pít!! A dobrej je zábal na prsa: vatu, nebo něco savého namočit do rozehřátého sádla nebo i oleje, aby to bylo pěkně teplý, přiložit na hrudník, obvázat se pěkně šálou, na to svetr, no je to takový slušivý hřejivý obleček 😒 A pak je teda vopruz se odmašťovat, ale opravdu to funguje, když je takový ten nevykašlatelný morybundus, nebo teda nižší level je takovej ten nahřejvací polštářek..
Dobrý je si podložit hodně hlavu a na noc si vyvětrat a pak případně mokrej ručník na pelest..Tak ať je líp 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru