Škodí v těhotenství UV lampa na umělé nehty?

sebestka
6. říj 2010

Kamarádka tvrdí, že jo, já si myslím, že ne. Je tady některá, která přesto, že je těhotná, chodí na nehty?

mamkanec
6. říj 2010

já už slyšela i názory že v těhu škodí melír, lak na nehtech, lak na vlasech aj. nesmysli. na nehty jsem v těhu chodila ale dávala jsem si pozor aby mi to nesvítilo na břicho ale ruce podle mě nemají s prckem nic společnýho😀

mcm
6. říj 2010

Lampa vyžaruje UV svetlo, nie je to škodlivé, sama si doma robím nechty a poznám milión maminiek, ktoré po celé tehotenstvo chodili a chodia na nechty... a melír je tiež neškodný, akurát môže aj s farbou na vlasoch reagovať niekedy a spôsobiť alergickú reakciu, ale to väčšinou ževraj celkové farbenie, melír ti vlastne nepôsobí na pokožke, je len na vlasoch.. takže v poho - akurát v prvom trimestri sa nedoporučuje.. ale nechty môžeš kedykoľvek.

bila.pani
6. říj 2010

Já taky chodila celé těhu na nehty,a bylo vše v pořádku.. 😉

rosslyn
6. říj 2010

Mám umělé nehty a obarvené vlasy. třeba do solárka bych nešla, tam je to vyloženě napsaný...ale pokud mi třeba zubař řekne, že nevadí injekce na bolest, tak nějaký nehty a barva jsou totálně vpohodě....některý lidi jsou až moc úzkostlivý. Vědomě bych neudělala nic, co by miminku ublížilo..nejím hermelín ani hotové saláty z obchodu, nepiju, nekouřím, nechodím do sauny, atd...ale rozhodně ze sebe neudělám šedou myš a nezavřu se někam do vakua....jsem těhotná ne nemocná (říká můj gyndař 🙂 )

baradisk
6. říj 2010

uz sem slysela takovej bludu co vse skodi,ale myslim ze nehtiky a barveni vlasu je v poho akurat u berev hrozi ze nechytnou tak jak maj ,to se me prihodilo 😉 😉 na nehtiky chodim uz 8 let a doted je mam a rodila sem v poho a Tomik je taky v poho.tak vsemu never,nektery radi delaj s komara velblouda 😉 😉 😉 😉

ange_de_la_morte
6. říj 2010

Dle mého je to blbost, vůbec bych to neřešila, znám spostu těhulek co chodí na nechty, tak proč by maminka nemohla vypadat hezky 🙂

hamika
7. říj 2010

Ach jo, mám pocit, že některé holky si uměle vymýšlejí další nové "škodlivé" věci (jen nechápu proč). Hlásím se k těm, co pravidelně chodí na nehty, na barvu a první měsíc jsem chodila 2× týdně do solárka (chtěla jsem mít na svatbu hezkou barvu a netušila, že jsem těhotná). Přes všechny tyto "škodlivosti" je miminko podle všech vyšetření zdravé a to si se mnou první měsíc užilo i firemní alko večírky. Neříkám vědomě ohrožovat, ale co si některé navymýšlejí, mi zůstává rozum stát. Když jsem na začátku těhotenství probírala se svým lékařem ten "divoký start", tak řekl jen, že se nemám obávat, že silný a zdravý jedinec toto vydrží, a pokud není, tak příroda sama zařídí konec trápení. Dost jsem nad tím přemýšlela, asi má pravdu 🙂

mystique
7. říj 2010

Lampa jako taková rozhodně něškodí. Tuším, že jsem někde četla, že by se spíš mohl dostávat do těla ten akryl. Což u gelovek není. Ikdyž mě to přijde fakt na hlavu. To by člověk nesměl ani ven, vždyt je tam třeba plyn z aut apd 🙂
Nic se nemá přehánět. Podle mě by ženská měla dělat to co před těhotenstvím a jen to lehce uzpůsobit. Co opravdu škodí je kouření a alkohol. Ikdyž i v těhotenství jsem si dávala decku vína týdně a nemyslím, že by to mělo následky.

blani81
7. říj 2010

Rozhodně ne! Nosím nehty xxx let a i v těhotenství a malá je v pořádku. Nosím je pořád i teď.
Dokonce UV záření v uršitých dávkách léčí pod dohledem lékaře.

vverunkaa
7. říj 2010

tak já sem byla na konci těhotenství jak na umě. nehtách,tak na melíru 😉

raadyys
7. dub 2012

Jsem nehtařka a dělám 10 let nehty před 4 roky se mě narodila holčička s VVV bohužel né díky lampě uv ale díky výparum které jsem čichala ☹ samozřejmě že jsem nevěděla že to může uškodit nevadí jít jednou za měsíc udelat nehty ale vadí dělat každý den cca 5 ženských ☹ dostala jsm podrobnou zprávu z genetiky kde vyšetřovalykrev z pupečníku a jiné a výsledek jsem již napsala ☹

pajav
7. dub 2012

chodím pravidelně na nehty,tohle slyším poprvé.....

kacito
8. dub 2012

Ahoj.. nééééé 🙂 barvit vlasy si mužeš v těhu..Akorát potom musíš počítat s tím že ti to třeba nechytne uplně tak jak si představuješ,a nebo vůbec 😀 Ale nijak škodlivé to není... A co se týče těch nehtů..nevím ..neslyšela jsem že by se nemohlo..kamarádka normálně na nehty chodí,a je v pořádku...V tomhle asi moc neporadím ale myslím že pokud nechodíš na nehty co 2 týden tak je to ok 😉

coufii
9. dub 2012

Ahojda...No...já ososbně, co se týče barev na vlasy, asi bych do toho nešla. Zakazují to kvůli silným chemikáliím, že prý to může poškodit plod. Když už, asi bych spíš sáhla po šamponu na obarvení 🙂 Jinak UV lampa není vůbec problém 😉 ono spíš třeba hodně mým kamarádkám co otěhotněly ty gelovky opadaly a nedržely jim. To má hodně holek a žen v těhotenství 😉 ale mě držej a nemůžu si stěžovat 🙂 Spíš mám pak strach až se nám to mimi narodí abych si dala pozor, jelikož mám docela dlouhý 😉

luciebx
9. dub 2012

chodim na nehty, barvim si vlasy, zadne chemikalie se z tehle veci k miminku nedostanou je to tak nepatrne mnozstvi ze je to az nemozne, proboha dneska se fakt resi kazdej prd.. lak na vlasy.. .solarko a tak pdobne.. zeny tehotenstvi fakt neni nemoc, sestrenka chodila na solarko tak jednou za mesic a to si brisko zakryla rucnikem slo ji spis o zbytek tela.. ale ja v tehu osobne do solarka taky nesla.. vuuubec se toho neboj.. a plne souhlasim s @rosslyn nebudu ze sebe delat sedou mys.. sup do krasy holky..

pehaka
9. dub 2012

to už si děláte prdel otázkama tohlodle typu ne?? bože zapojte mozek!!!! stejně tak barva na vlasy co má jako společnýho s dělohou??to už si radši dejte náústek na pusu páč to o dejcháte je mnohem horší svinstvo!....

lucylama
9. dub 2012

Tk rozhodně bych se UV lampy na nehty nebála..já chodím na nehty ke kamarádce a doteď je miminko v pořádku,podle mě to vůbec vliv na dítě nemá,prtž se to nemá ani kudyma k němu dostat,tkž se neboj,jdi si zkrášlit nehtíky.. 😉

martinakl
9. dub 2012

UV lampa opravdu neskodi. Ja taky chodim na nehty kazdy mesic.. Nicmene @pehanka , slo by to rict i bez urazeni ostatnich 😉 Navic chemikalie se mohou do krve a tedy i do delohy a k mimcu dostat pres pokozku, takze i pri barveni. To je celkem znama vec. Asi neskodi, kdyz si 2-3x za tehu holka obarvi vlasy, muselo byt podstatne casteji. Navic dnesni barvy uz nejsou tak agresivni jako driv. Ale rikat tady ostatnim, ze nepouzivaji mozek jen proto, ze jsou opatrne, podle neni uplne k veci...

sarah561
12. lis 2012

no ja sa pridám ku komentárom neviem či to škodí alebo nie ale kupila som si UV lampu na gélové nechty a v návode sa výslovne písalo že nepoužívať a neožiarovať sa pokiaľ ste tehotná tak asi niečo na tom bude ked to prišlo v návode s lampou. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru