Snažení o mimi. Vadilo by solárko, kosmetika, melír?

kkoudelka
13. črc 2010

Do svatby nám zbývají cca 2 měsíce, a asi jako každá nevěsta mám naplánovano pár návštěv solárka, kosmetiku, melír u kadeřnice,… Tak si tak říkám, jestli se můžeme už začít snažit teď. Vadily by tyhle „procedury“ ale i během snažilkování? Jde mi o to, jestli mohu miminku ublížit těmito přípravami v době, kdy ještě nebudu vědět, že jsem „v tom“. 🙂

rosslyn
13. črc 2010

Ahojky,

vím, že problém je solarko, tam mají i napsané v řádu, že to není pro těhule....dost jsem se toho bála, jelikož jsme se snažením začali také dva měsíce před svatbou, ale nakonec jsem to prostě vypustila....jakmile víš, že jsi těhu a jdeš tam, tak je to nezodpovědné, ale pokud o tom nevíš, tak je hloupost odpíírat si vše, na co jsi zvyklá...to je jakoby sis řekla, že nebudeš pít, že nebudeš chodit do solárka, že přestaneš jíst sushi - protože co kdyby náhodou...

kkoudelka
autor
13. črc 2010

To jsem si taky říkala. Někomu se to povede hned, jinému třeba i za rok a celý rok se chovat jako bych byla těhotná, to asi není běžné. Řekla jsem si, že bych si dělala průběžně test a kdyby se povedlo, tak bych si začala dávat pozor.
Na tu kosmetiku mě přivedla kosmetička, když mi shodou okolností dala termín místo paní, která jí přišla říct, že je těhotná. Divila jsem se, proč by kosmetika vadila a prý by se na ni chodit nemělo, protože zbavuje tělo nečistot a tím by mohlo dojít i na potrat. Při snažení by to snad ale taky vadit nemělo. 😉

lulii
19. črc 2010

@kkoudelka Dělej všechno jako doposud. Já jsem si taky myslela, že bych neměla dělat to a to a nakonec jsem tak zpitoměla, pořád jsem si říkala, co když náhodou v tom jsem a ono pořád nic, už 11 měsíců a teď si představ, že já celých 11 měsíců pořád nad tím přemýšlím co smím a co nesmím dělat, fakt už je to na palici a už se od toho nemůžu odprostit, takže se chovej tak, jako že těhu nejsi (samozřejmě dokud to nezjistíš). Psychika je totiž pěkná mrcha, zrovna dneska jsem zjistila, že jsme oba s manželem naprosto v pořádku a že to bude psychikou.
Já jsem ztratila takovýmhle přemýšlením 11 měsíců, kdy jsem v podstatě "nežila", nejela na hory lyžovat, nešla do bazénu, nepila, nešla na brusle, nejeli jsme na dovču,..........a to jen z toho důvodu, že co kdybych náhodou byla těhotná a já dělám takovýhle rizika.

Takže zapomeň na to, že se budete snažit, buď v pohodě, nad ničím takovým nepřemýšlej a užívej života 😉 😀
Moc vám přeju, aby se svatba vydařila a miminko aby na sebe nenechalo dlouho čekat 😉

kkoudelka
autor
1. zář 2010

lulii - moc hezky jsi to napsala. Uteklo to jako voda a cca za tři týdny bude svatba a volný průběh tomu dáme už před ní. Také přeju hodně štěstí, ať se vám zadaří a třeba si tu zachvíli budeme psát jako budoucí maminy. 😉

lulii
1. zář 2010

@kkoudelka Jů, tak to se vám příblížilo mílovými kroky. Svatbu si moooooc užij, je to nádherný zážitek. My jí měli na začátku června a doteďka z toho žiju 😵 . A jak ráda bych si to zopákla 😎 No hlavně aby vám všechno, počasí, muzika, jídlo, fotky,.......... 😉
A taky, abyste nečekali tak dlouho na miminko jako my. My jsme neustále jen dva. Tak tfuj tfuj tfuj 🙂

kkoudelka
autor
15. zář 2010

Neboj, ono se brzy zadaří. My už tomu taky nechali volný průběh. A jak píšeš, dělám vše jako doposud a opatrná začnu být až zjistím, že se povedlo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru