Solárko v těhotenství. Může miminku uškodit?

alt
1. kvě 2006

Holki jaký máte názor na solárko v těhotenství? Může to miminku nějak uškodit? jestli s tím máte některá nějaké zkušenosti napište. Já bych potřebovala být trochu víc opálená, ale nevím, zda je solárko vhodné i pro těhulky...

sisstin
25. únor 2007

tak holky, já chodím na solárko celej rok..ale teda v těhul by mě to ani nenapadlo 🙄 přece je škodlivé i obyč slunce..natož záření ze solária 😖

anatanka
28. únor 2007

Mne na solarku ujistili, ze to neskodi a naopak, ze se to maminkam i doporucuje. Jen me nepustili na turbo, ze to je moc agresivni. I doktor mi rekl, ze to nevadi. Ale je pravda, ze z kazdyho koutu slysite jiny nazor, takze clovek nakonec vlastne stejne nevi nic. Myslim, ze by bylo lepsi na solarko v tehu nechodit - uz jen pro ten klid v dusi. Jsem ale blondynka a mam hodne svetlou plet, coz mi dost vadi, tak obcas na solarko zajdu, ale mam z toho vzdy docela vycitky.

sisstin
28. únor 2007

anatanka: je to zvláštní, že každý říká něco jiného..já se schválně šla zeptat k nám (Sun City) a tam mi řekli, že v žádném případě..tak asi záleží, jestli je to bio solárko..nebo já nevím 😕

lajla
28. únor 2007

zadne bio solarko neexistuje, jsou to jenom kecy a klamani zakazniku!!!!!!jednu dobu se o tom psalo i v novinach, takze holky neblbnete, nestoji to za to. radsi se namazte samoopalovakem, nebo to proste vydrzte, za to mimisek prece stoji

macanet
28. únor 2007

souhlasím s holkama, já chodila na solárko před svatbou a poprvé, když jsem tam šla, tak se mě ptala, jestli nejsem těhotná,že by se mi mohlo udělat mdlo.A chodila jsem tam a mazala se těma jejich krémama a naskákalo mi plno pih po těle, zaplaťpánbůh, že ne v obličeji, takže to taky moc zdravý není.To bych radši doporučila ten nástřik , u nás ho dělaj a vypadá to skoro jako opálení ze solárka, vydrží asi 3 týdny, jen se nesmí 2 hodiny po aplikaci koupat.

kitka123
1. bře 2007

Mikulka, solarko nejdyl do 4. mesice, ale kdyz jsi v Praze, najdi si nejake Biosolarium. Je jich tam nekolik, urcite najdes. Maji zelene trubice, ne modre, a je to trochu jine zareni, min skodlive na kuzi. Jinak slunicko je v tehu urcite zadouci, pokud teda ty s nim nemas nejaky problem

eficka
17. bře 2007

Ahoj holky. 😉 Jsem ráda,že jsem si přečetla tolik příspěvků ohledně solária...jsem v 35 tt a celou dobu jsem uvažovala jestli jít nebo nejít.Před těhotenstvím jsem byla na solárku jak doma ale pak jsem to stopla a raději nic neriskovala...je zajímavé,že každé z vás řekli něco jiného 😅 Tento týden jdu k doktorovi tak se schválně zeptám i já. 😎 a pak vám řeknu.Ale chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte jak je to ze solarkem po porodu když kojíte..jestli to není nějak nebezpečné nebo tak něco 😨 ???

kitka123
17. bře 2007

Eficka ja teda celou dobu co kojim do solarka nechodim, ale nikoho jsem se na nazor neptala, tak uvidis co ti rekne doktor. Taky by me to zajimalo

lajla
17. bře 2007

co jsem cetla tak kdyz kojis, tak je to v poho, ale v tehu by se chodit nemelo, za prve se nevi co by to mohlo udelat, a za druhe se delaji pigmentove skvrny

michalilinka
17. bře 2007

Holky ja pri prvnim tehotenstvi taky chtela chodit do solarka ale doktor mi to zakazal!A i s tim slunickem bych to neprehanela

eficka
30. bře 2007

PRO KITKU:Tak jsem se ptala jak je to s tim solarkem a kojenim..a je to pry uplne jedno..na solarko si muzeme chodit pri kojeni jak chceme.. 🙂 pokud nam pry teda nevadi jake ma solarko normalne vliv na kuzi... 😖 ale mlicko to ovlivnit pry nemuze... 🙂 🙂 🙂

krista
1. čer 2007

Sakra tak já jsem se rozhoupala po x letech že půjdu poprvé do solárka a zrovna když mi řekla Dr. že bych mohla být těhu 😖

No to je fuk, miminko riskovat nebudu 🙂 😵

morusa
2. čer 2007

Ahojte, já plně kojím a plně chodím do solárka 😀 a myslím, že je to úplně v pohodě, naopak prsa se mi tam pěkně prohřejí, což nemůže být vůbec na škodu, takže se toho, holky, nebojte. V těhotenství jsem ale samozřejmě nechodila.

cepinka
8. pro 2007

Ahoj mám otázku a co solárko při kojení?

mysulka
9. pro 2007

Ahojky, tak já jsem před svatbou chodila na solárko celkem dost, doháněla jsem, co se dalo, a po svatbě jsem zjistila, že jsem těhulka, zatím je pravda, že je cvrček v pořádku, ale kdybych to věděla dřív, tak bych to neriskla. Je ale pravdou, že se mi tam začalo dělat špatně, jen jsem to nepřikládala k těhu, ale spíš k tomu, že jsem tam chodila po práci a ke stresu ze svatby, ... atd. Začalo se mi dělat špatně i na normálním slunci, tak jsem to vzdala, naštěstí pro foto asi jen tak 3 dny před svatbou, tak pigment vydržel 🙂

V těhotenství jednorázové akce řeším samoopalovákem. Ale nedoporučuju pro dlouhodobější efekt. cca po 4 dnech se začne drolit. Ale třeba na ples, či svatbu je pro mě 100% volba 🙂 Nástřik jsem ještě nezkoušela, tak nemůžu porovnat.

dzej
12. pro 2007

ahoj holky, a nevíte, jestli neškodí používat pravidelně samoopalovací krémy, konkrétně Nivea beauty na rozjasnění kůže?

vendeta
17. pro 2007

také by mě zajímalo solárko přo kojeni?!diky za odpověd.. 🙂

micanek
7. led 2008

Taky bych potřebovala chodit na solárko. Jelikož mám atipický ekzem, tak mi to dělá hodně dobře ... léčí mě to. te´d v těhu mám ten ekzem strašně rozjetej, ale je pravda, že do solárka mám strach jít.

koblizek84
2. únor 2008

Dobre tema 😉 pred tehu jsem byla v solarku snad 3x v tydnu,delalo mi to dobre na kuzi,ted radeji cele tehu nechodim,mam preci jen strach i kdyz vypadam tak jak vypadam 😒
ale prave by me zajimalo pri tom kojeni,chci hned az se malej narodi zase tak nejak po tom sestinedeli zacit chodit.Myslim si,ze kdyz budu mit prsa kryte tak to je v poho a jak psala eficka,pekne se ti prohrejou...tak nevim,ale kazdy rika neco jineho i doktori i lidi,tak taky nevim 😒
ale planuju,ze budu chodit.

macisekk
14. bře 2008

Ahoj byla jsem včera v solárku a když jsem vylezla tak jsem měla červene skvrny od zadku dolu,ale za par minut to zmyzelo...Nevim co to je a taky nevim jestli se radši na to solárko nemam vykašlat..Poradíte mi? Dekuji

kacm
15. bře 2008

Ahoj Koblížku také jsem ráda chodila do solárka před těhu, né tak často, ale 1x týdně ano, i když kožní lékařka mi ríkala, že solárko je opravdu nebezpečné na rakovinu kůže, že pokud se chodí přes rok třeba 2x týdně, tak ve 40ti letech se ta rakovina může projevit, kůže je prý jako harddisk na kterém se vše akumuluje a schromaždˇuje a pak třeba za 10 let může vypuknout rakovina kůže.Takže jsem z toho opravdu dostala strach, jinak ani když budeš kojit to není dobré, kvůli mléku abys nedostala zánět do prsou, ale poradˇ se s dětskou lékařkou až půjdeš s malým na kontrlu, ona ti jistě poradí, co je nejvhodnější!

krista
1. led 2009

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:18
ahoj muzou tehotne do solarka.byla jsem zvykla byt vzdy hodne opalena a tetka jsem uplne bila citim se jak kdybych byla nemocna a hlavne skareda.jsem ve 28t.

sisstin • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:19
anico: taky jsem byla celej rok v solárku..ale v těhu ti to SILNĚ nedoporučuju..taky jsem to přežila jak ředitel vápenky..a furt jsem 😝 😅

mirulka • 9. listopad 2007 ve 20:22
Ahojky no já bych ti to teda rozhodně nedoporučovala!! Solárko není všeobecně zdravé a natož v těhotenství. Četla jsem, že prý hrozí přehřátí plodu!! Tak jestli ti je milejší zdraví tvého míma tak tam určitě v těhu nechoď!!!To by mě teda upřímě řečeno ani nenapadlo tam jít jako těhotná!!

blacklucka • 2d • 9. listopad 2007 ve 20:22
mě řekla doktorka, že v druhém trimestru není problém,ale pořád to rozmýšlím 😕

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:23
je to hrozne kdyz se tetka divam na sebe do zrcadla tak mi je spatne.byla jsem zvykla na mych 49 kg a na to ze jsem pekne opalena tatka se citim jako nemocny hroch 😝 .uz se nemuzu dockat az mala bude venku

sisstin • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:23
blacklucka: já se teda vůbec neodhodlala...fakt mi přijde divné, jít těhu do solárka..navíc u nás, když je to na tobě vidět, tak tě tam ani nepustí 😉 😕

mirulka • 9. listopad 2007 ve 20:24
A co takhle samoopalováky?? Ty by jsi v těhu mohla bez problémů!!!

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:27
ahoj mirulko.samoopalovaky v tehotenstvi urcite muzu pouzivat ale dokazes sim predstavit tu spotrebu.na tu mapu sveta 😀 .vzdyt mam brisko jako globus 😀

sisstin • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:28
anico: taky jsem měla 49kg..a byla opálená 😅 a ted mám 56 a jsem bílá..připrav se na šok, až se po porodu podíváš na svoje břicho 🤐 😅

mirulka • 9. listopad 2007 ve 20:29
No jo, ale zase v těhu se to dá vydržet, určo je to pro mímo lepšejší než soláro teda!!!

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:35
sistin ty mas 56 ale ja uz mam 64.s bricha po porodu mamtake strach.no snad to nedopadne tak spatne

mirulka • 9. listopad 2007 ve 20:37
To víš, že musíš hodně mazat a po porodu tady zpěvňujícíma krémama!!

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:37
mirulko to vis ze je pro me dulezitejsi miminko.2 uz jsem totiz potratila samovolne.jen nekdy na me prijdou stresove situace a chtela bych byt zase hezka 😉

sisstin • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:37
anico: když jsem šla rodit, tak jsem měla 66 😉

mirulka • 9. listopad 2007 ve 20:40
Neboj zase budeš hezká, to víš krásu na postavě ti to trošku vezme, ale dá se to dát do pořádku a až pak uvidíš to mímo doma tak snad si řekneš, že to za to stálo!!

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:43
sistin mas hodne strie po brisku?a ty mirul v kterem tydnu jsi?

sisstin • 1d • 9. listopad 2007 ve 20:45
anico: do 30tt jsem neměla ani jednu..a pak se to rozjelo, mám jich dost 😉 😒

mirulka • 9. listopad 2007 ve 20:59
Anico já těhu nejsem, ale hrozně jsem těhu prožívala s mojí ségrou. Rodila v únoru a před těhu přibrala 10 kg a v těhu ještě 13 kg a dneska mám všechno dole a váží ještě míň a má jenom trošku popraskané prsa, protože se hodně mazala a neměla ani tak velké bříško!! Ale dneska nevypadá, že by rodila, váha se jí prostě vrátila na původní!!

Neboj budeš zase hezká!! Uvidíš jaká budeš kočanda s kočárem, to během míma vylítáš jako moje ségra!! Teď si teda neztěžuje!!

dagsty • 2d • 9. listopad 2007 ve 21:24
Ahojte baby, ja síce nie som tehotná, ale mám to už dvakrát za sebou. 🙂 Vaše kila sú problém????? 😲 To ste mali vidieť mňa. Išla som prvýkrát rodiť a mala som 80 kg. Jak veľryba. Pri druhom som bola už celkom o.k - mala som 73 kg. 😲
Do solárka som síce nechodila, ale mňa to ani nenapadlo počas tehotenstva. Zato statočne som chodila ihneď po pôrode. Aj som sa nasmiala, lebo, keď som tam ležala, tak po takých 10 minútach mi začalo vytekať mlieko... Takže po pôrode baby, do solárka jedine s obrúskami. 😀
Nebojte sa , po pôrode sa to dá zvládnuť...myslím tým kilečká. Ja napríklad so pila L-carnitín /po konzultácii s lekárkou - pretože som kojila.../ Trošku obmedzovania a bolo. 🙂
A čo sa týka strií...pridávam sa do klubu...ja som sa mastila jak nenormálna počas tehotenstva a nič nepomohlo...takže všetko mám spraskané ...paráda...
Ale ak začnete s cvičením a k tomu solárko, alebo samoopaľovacie krémy, tak uvidíte, že to nebude až také hrozné...
Má to jednu výhodu. Keď sa ma syn opýta, že prečo mám také brucho, tak odpovedám, že tak mi bruško rozrezali, aby ho vytiahli von... 😉
Tak milé maminky...príjemné tehulkovanie.... 😉 😉 😉

mywiel • 1d • 9. listopad 2007 ve 21:47
Ahojte vidim ze tema bola o solarku, ale ja by som sa chcela spytat ci pri teplom kupeli vo vani tiez nehrozi prehriatie plodu, lebo som len v 8tt, do kolko stupnov moze byt teplota vody? A na plavarni nie je risk chytit nejaku infekciu myslim intimnu, chcem chodit plavat, ale som v tomto uplny novacik tak neviem ci radsej nepockat do druheho trimestra? Vie mi niekto poradit?

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 21:59
ahoj mywiel.ja se koupu kazdy den v teple vane a jsem tam aji 30 min .je to totiz jedina vec ktera mi pomuze kdyz me boli zada.ale v tvem pripade nevim radeji se zeptej doktora.a na bazen muzes chodit uplne v klidu ja jsem chodila aji na koupaliste.

mywiel • 1d • 9. listopad 2007 ve 22:02
Dik tak sa spytam doktora, lebo ja mam tiez rada relax vo vani a znesiem dost teplu vodu, tak radsej dam bacha. Co sa tyka solarka a kil tym sa teraz vobec netrapim pre mna je dolezite babenko a nakoniec existuju mejkapy, kedze som kozmeticka staci sa pekne namalovat ved nemusis byt hneda teraz v zime nie?

dagsty • 2d • 9. listopad 2007 ve 22:02
Ahoj mywiel, ja som sa počas tehotenstva absolútne nekúpala. Stále som sa iba sprchovala 😉
Nechcela som nič riskovať...neviem, možno niekto povie, že som staromódna, ale istota, je istota. 😉
Ohľadom plávania..nechodila som, lebo som vyzerala ozaj jak veľryba..hi.hi.hi 🙂

mywiel • 1d • 9. listopad 2007 ve 22:04
Dagsty mas pravdu ja som tiez radsej opatrna ako si potom vycitat, hlavne teraz na zaciatku.

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 22:04
ahoj dagsty.tak dik to jsi me vcelku uklidnila.ty 2 mesice to jeste vydrzim a pak to teda pujdu vyskouset aji ja.uz se nemuzu dockat az porodim.a konecne se poradne vyspim.nevim jak spat.nejlepe se mi spi na brise ale mam strach abych neudusila malou

riuska • 2d • 9. listopad 2007 ve 22:13
ahojte 🙂
co sa tyka tepleho kupela urcite to nerobte, ani opalovat sa s babatkom nema presne kvoli prehriatiu, solarko ? naco ved tehotna mamicka je krasna aj biela 😀
anico ver mi teraz sa vyspis lepsie ako ked budes mat babatko na svete 😅

mywiel • 1d • 9. listopad 2007 ve 22:16
Dik riuska takze iba sprchy aspon viem.

makelka • 1d • 9. listopad 2007 ve 22:19
ahoj, tak mě bylo řečeno, že od 3.měsíce to není problém, a v zimě to je prý i příjemné 😉 ale nakonec jsem nebyla 🙂

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 22:27
ja kdyz jsem se ptala doktora na koupani tak mi rekl ze se klidne muzu koupat ale az po 3 mesici tehotenstvi a ne v moc horke vode aby se mi neudelalo spatne.ale jinak pry ti to pomuze opravdu na zada.ale poradit ti fakt muze jen doktor tan jediny vi jak jsi na tom. a plavani mi jen doporucuje.a pisou to i v ruznych clankach ze plavani je dobre jak pro maminku tak i pro miminko

alionuska • 1d • 9. listopad 2007 ve 22:40
Mywiel,ked som bola prvy krat tehotna moj lekar mi vyslovene povedal,aby som sa nekupala v horucej vode aspon prve dva mesiace.Vraj zena moze z toho potratit.A ja som inak maniak,ja mozem aj40°C vodu.Ale v tehotenstve som sa tiez iba sprchovala,teda asi do polovice tehotenstva.Potom som sa uz do vane skoro nezmestila. 😀 Pri prvej dcerke som mala pred porodom 80kg,pribrala som 25 kg a ani jedna stria.Za 3 mesiace som mala mojich 55kg spat.A teraz som schudla tiez hned,ale od stresu ... ☹ riuska to napisala pekne,ze tehotna mamicka je krasna aj biela,tak netreba vymyslat zo solarkom.

dagsty • 2d • 9. listopad 2007 ve 23:08
Jéj alionuska si dobrá.... Taká super váha.... 🙂
A na margo toho kúpania - ja som sa tiež potom už nevmestila do vane... Bože to bol pohľad.. 😅 😅 😅 😅 😅 😅

Anico, ja tiež spím iba na bruchu a aj keď som bola tehotná som spala na bruchu.. Ja neviem, tak som si ho nejako to bruško uložila nabok....ja inak spať neviem.... 😉

dagsty • 2d • 9. listopad 2007 ve 23:11
Je pravda, že som sa raz kúpala, ale to ma tak boleli obličky, že som nevedela čo robiť, tak som si napustila vaňu...ale po 5 minútach som ju vypustila, lebo mi bolo zle.....
☹ ☹ ☹ ☹
Ale v podstate ja sa nekúpem ani teraz , len sem - tam...
Ja keď ľahnem do vane, tak pribehnú deti a chcú asistovať, hlavne Rebeka... a to už po mojom kúpaní 😒 .

dagsty • 2d • 9. listopad 2007 ve 23:12
Bože jak som to napísala!!!!! 😖 ...jak špindíra...
Sa nekúpem, ale sa denne sprchujem... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 hi.hi.hi. 😵

anico • 1d • 9. listopad 2007 ve 23:38
tak to jsem rada ze muzu spat na brisku.jinak totiz nemuzu usnout.mela jsem fakt strach ze by se mala mohla udusit

alionuska • 1d • 9. listopad 2007 ve 23:47
Dagsty,ze "špindíra". 🙂 som sa z chuti na tom zasmiala. 😀 😀

dagsty • 2d • 10. listopad 2007 ve 00:03
Tak dobre, že ste to pochopili.....
Ja nespím, lebo malu dávam na nočník...Preboha dúfam, že sa mi nevycikala do postele, lebo explodujem 😉 😉 😉 ...hlavne,že koníkujem....
Tak pa. baby, zajtra sa ozvem...pa.pa.pa. 🙂 🙂 🙂 🙂
Dobrú nôcku...

dagsty • 2d • 10. listopad 2007 v 09:46
Dobré ránko baby...
Samoška, že sa mi malá včera pocikala do postele, ☹ hlavná vec, že mama na internete.... 🙂

alionuska • 1d • 10. listopad 2007 v 11:26
Dagsty,ahoj.Dufam,ze si neexplodovala..?Preco jej nedas na noc plienocku?ved je este malicka..

dagsty • 2d • 10. listopad 2007 ve 12:12
Rebeka na noc plienku nenosí asi dva mesiace... 🙂 Museli sme urobiť rázny krok,lebo si zvykla, že môže čúrať, lebo má plienku.... Teraz keď ide večer spať, tak hovorí, že sa dnes nepopiškam.... ale stalo sa....
A tvoja maličká ako???? Od kedy nenosila plienočky??? 🙂
Rebeka cez deň nenosí už asi 4 mesiace a na noc ako som písala...
No, či som neexplodovala??? Skoro..hlavne ked vstala okolo jednej akože vyspatá...a bola hore do druhej... 😅
Mne netreba chodiť ani do baru...lebo sa tak cítim - jak po bare... ☹ ☹

sisstin • 1d • 10. listopad 2007 ve 12:16
já jsem se koupala až těsně před porodem..a na koupálku taky ne..to jsem se zas bála infekce 😕

alionuska • 1d • 10. listopad 2007 ve 12:40
Dagsty,nasa Ala sa pyta na nocnik uz dlho a choidi cikat aj kakat sama,ale na noc jej este davam plienku.Ona strasne tvrdo spinka a neznasa ked ju prikryjem paplonom,stale sa odkopava a ked jej zostane nad ranom zima,tak sa pocika.Ked jej dam plienku tak je rano sucha,ale ked jej ju nedam,tak sa pocika.A mne sa uz stale nechce prezkiekat navlecky.Ved z toho vyrastie,dufam. 😀

dagsty • 2d • 11. listopad 2007 ve 13:56
Ahojte baby, tak ako sa máte??? Ja dnes len tak na skok, lebo idem s deťmi na muzikál Tri prasiatka s Katkou Koščovou...tak uvidím, ako si vedie naša prvá superstar... Potom sa ozvema napíšem ako bolo...
Pa.pa.pa. 🙂 🙂 🙂

alionuska • 1d • 11. listopad 2007 v 15:58
Dagsty,tak vam prajem prijemny zazitok s muzikalu.Potom mi napis,ci Katka hrala hlavnu rolu...jedno z prasiatok 😀

dagsty • 2d • 11. listopad 2007 v 17:14
Jéééj, keby ste vedeli ako bolo krásne. 😉
V kinosále tichúčko, všetky deti otvorené ústa a s napätím sledovali, čo sa bude diať...
Katka K. hrala líšku... ja Katku veľmi nemusím, ale bola perfektná 🙂 🙂 .
Normálne ma prekvapila. 🙂
Potom sme to s mojimi sestrami a ich ratolesťami zaklincovali v pizzerii. Som na prasknutie. 😲
Dnes bolo fajn....škoda, že si to pokazím s večerným žehlením...ach jaj. neznášam žehlenie...pa.pa.pa.
😲

anico • 1d • 11. listopad 2007 ve 22:41
ahoj nevim co se deje ale nejdou mi otevrit stranky s dnesnim datumem .mam vse stare nevite jak je to mozne?

evajska
16. led 2009

nevím kde jste to všichni vzali,ale na solárko se normálně může chodit,když vam není špatně,každy doktor vam jen řekne,že vam starne kuže a ne že to ublíží miminku,jsem už podruhé těhotna a normalně jsem tam chodila a chodím

wsmoulinkaa
16. led 2009

ahoj je to pravda... na solárko můžete ikdyž tam nechodím páč se moc dobře neopaluju ptala jsem se dr a není problém 😉

lucie777
6. dub 2009

Tak to je zajímavý, každý tvrdí něco úplně jinýho, zeptám se dr a když nebude zásadně proti, párkrát do solárka vlezu, aspoň trochu mi zmizí pupínky z obličeje a hlavně nechci být úplně bílá nevěsta, šaty budou stačit.. 😀

sandule
6. dub 2009

ahoj holky já na solárko chodím a ted jsem byla a udělalo se mi tak zle že sem málem omdlela☹takže když vám bude dobře tak chodte ale mě to teda nesedlo☹

marzim
7. dub 2009

ahoj devcata, slysela jsem o nastrikovem opaleni. Pry je to dobre a myslim, ze pro nas tehu by to bylo i dobre. Jdu kamaradce za svedka a ona se vratila akorat od more, takze je cerna jako bota a nechci vedle ni vypadat jak reditelka vapenky. Takze bych brala to nastrikove opaleni, ale netusim kde to delaji. jsem z Plzne, tak kdybyste mi mohla nektera poradit, byla bych moc vdecna. Dekuji 🙂

nelinkav
7. dub 2009

Ahoj, já bych teda těhotná do solárka nešla, i když někdo (pokud možno majitel solárka 😀 ) tvrdí, že je to neškodný. Škodlivý to bude určitě, opálení je de facto poškození pokožky a už jen z prosté logiky, že tam člověk zhnědne během 5min, kdežto na sluníčku by mu to trvalo třeba několik dnů. Tedy je to záření podle mě agresivní až dost. Sama jsem jeden čas chodívala pravidelně, teď sem tam použiju krém s přídavkem samoopalováku (např.Dove) a snědá můžu být stejně. Jinak před nějakou "důležitou" akcí si zajdu na ten nástřik - v Brně v Body Sun to maj pod názvem tuším Speed Bronzer. Super, vydrží to měsíc 😉 Marzim, u vás Body Sun bude taky určitě ne?

marzim
9. dub 2009

Ahojk nelinkav, prave ze vubec nevim ze by to bylo nekde v Plzni. Musim se jeste poptat, ale diky moc
🙂

jeudi
9. dub 2009

sakra se mi to cele smazalo..tak ve zkratce solarko ne skodi i netehulkam natoz tehulim,a slunicko s mirou a namazana ...kazdy den chvili pro vitamin D 😉 jinak me solarko taky chybi byla jsem na nej zvykla ale nesla bych tam v tehu,je to nebezpecne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru