Solárko v těhotenství. Může miminku uškodit?

alt
1. kvě 2006

Holki jaký máte názor na solárko v těhotenství? Může to miminku nějak uškodit? jestli s tím máte některá nějaké zkušenosti napište. Já bych potřebovala být trochu víc opálená, ale nevím, zda je solárko vhodné i pro těhulky...

sandule
13. kvě 2009

ahoj holky tak já jsem byla na solárku cca ve 4 tt.a to jsem ještě nevěděla že jsem těhu a udělalo se mi tam tak zle že jsem sotva vylezla musela jsem si tam lehnout na zem a ležela asi cca 10 minut pak jsem vylezla uplně zelená a paní ze solárka mi povídla jestli jsem v pohodě a já řekla že asi moc ne že se mi udělalo zle a ona jestli nejsem těhotná tak jsem vlítla do lékárny a bylo to jasný od té doby jsem tam nevlezla .
Také mám před svatbou a chtěla bych hezkou barvičku ale zdraví miminka a moje je pro mě důležitější 😉
Ale znám spoustu těhulek co chodí a nemají žádnej problém asi to záleží jak se kdo cítí ale já bych to nedoporučovala

eatygrenee
14. kvě 2009

ahoj, já se vdávala ve 13. týdnu těhu a na solárko jsem nešla, přestože jsem si moc přála být tmavší. zkoušela jsem ale nástřik a nakonec samoop. krémík. Riziko ze solárka bych kvuli tomu abych byla tmavší určo nepodstoupila, pak bych si to jednou vyčítala. sice u nás na solárku tak tvrdí, že se v těhu může, ale nevěřím tomu. žádné záření není zdravé a solárko samo o sobě není moc zdravé normálně natož s mimísem.Takže rozhodně ne, je to zbytečný risk.

martulka1721
16. kvě 2009

Ja si uprimne myslim, ze pri dnesnich ozonovych dirach je i normalni slunce velice skodlive... sice do solarka taky nechodim, ale pokud to nekdo snasi - nevidim duvod, proc ne, protoze i kdyz pujdete na koupaliste v lete, nebo si jen oblecete sukni a tilko na sebe, stejne i slunecni zareni je velice skodlive...

zuzietka
5. čer 2009

Ahoj holky píšete zde že solárku se raději vyhýbat v těhotenství?Jsem v 6 měsíci a za 14 dní mi čeká svatba,myslíte že kdybych šla na solárko třeba jen po 5 min oblečená a jen si chtěla opálit dekolt a obličej by nějak uškodilo miminku?jsem bílá jak stěna a ještě mám opálené jen ramínka z tílka,no vypadá to hrozně a nevím zda tímto počasím co ted právě je,nějak dohoním to opálení🙂díky za radu

kacka11
5. čer 2009

holky podle mě to některé moc řešíte..dřív nebylo nic takového..může nebo nemůže..ty ženský dřív dělaly všechno a jsme zdravý???jsme...podle mě je to o pocitu každé maminy....

jeudi
5. čer 2009

kacka ale driv nebylo take solarko a tolika zdravi nebezpecnych veci jako je dnes ..proto je vse dnes na takove ,,urovni,, ze to maminky alespon upozorni co by meli a co ne ..driv se o tom nevedelo,proto se to neresilo.zuzi ja bych to neriskovala radsi si pockej na slunicko a nebo zkus jit na nastrik 😉 a nebo maji solarko jen na oblicej a telo to ti brisko neosviti vubec 😉 a kdyby to u vas nemeli tak si v solarku nechas zaplou jen oblicejovou cast.a nemusis se tam parit v obleceni 😉

zuzietka
5. čer 2009

Jeudi mockrat ti dekuji za radu.

lucie777
7. čer 2009

Zuzi, já se na to ptala i doktora a říkal, že v pohodě, takže já se na solárko taky chystám (taky kvůli svatbě), jasně, že se tam nebudu péct půl hodiny, půjdu na 5-7 minut (turbo solárko stojací), takže se opálím, ale vedro mi nebude, to je asi jediný, co by miminku mohlo vadit, že by se v břiše upeklo, jinak to nevadí, solárko neproniká tak hluboko do těla, zas to nesmíme tak hrotit! 😉 Jak říká Kacka, když se mamina cítí v pohodě, tak proč se zbytečně omezovat! 🙂

ygreen
7. čer 2009

no, já tedy do solárka v těhu nešla, za prvé nikdo nikdy ještě nepotvrdil, že je to pro plod bezpečné a že ty paprsky neproniknou kam nemají a za druhé po alkoholu a drogách je teplo nejvýznamnějším faktorem vzniku postižení. Takže aniž bych to nějak hrotila, tohle si ráda odpustím. To bych si raději zašla na nástřik.

ygreen
29. črc 2009
strouzek
29. črc 2009

bože co to je za téma? někoho napadne chodit v těhu do solárka a ještě se svolením doktora?? to je fakt mazec. V těhu by se nemělo ani moc péct na normálním sluníčku, jednak kvůli přehřátí a pak taky kvůli tomu že kůže reaguje v těhu jinak natož solárko. Měla jsem známou co 3x potratila, pořád nikdo nevěděl proč a jí nenapadlo říkat dr. že chodí na solárko vždycky byla těhu tak nějak na jaře v létě takže si každej myslel že je opálená z normálního sluníčka až pak se to náhodou dověděl dr. protože ona se prořekla a málem jí zabil, u 4. těhu jí zakázal rezolutně jenom slovo solárko vyslovit a dítě normálně donosila. Náhoda? Podle mě ne, nejhorší že někoho neodradí ani 3 potraty a ještě byla naštvaná že tam chodit nemůže protože jí prý solárko pomáhá na pleť 😠 😠 😠

stylly
29. črc 2009

myslím že těhotná žena by na solárko neměla,..jaká kolikv literatura pro těhotné nedoporučeje ani slunění na sluníčku,proto když jedete třeba k moři je vhodné být v polostínu a mazat si bříško a prsa vysokým faktorem 50+ 🙂

garfieldmail1
30. črc 2009

ygreen : taky jsem to četla a doufám, že ostatní to nepřehlédnou! Mne by v těhu nenapadlo jít do solárka ani náhodou a teď jsem ráda, že jsem tomu nijak zvlášť neholdovala ani předtím 😵

sofie32
30. črc 2009

No všechno v těhu se snažím brát tak nějak sportovně, ale na solárko bych teda rozhodně nešla!!!!!!!!!!!!!! 🙄 😠 Pokud bych potřebovala zhnědnout, tak co takhle samoopalovací nástřik??? Nebo kvalitní samoopalovák (mně se osvědčil Dior sprej)

petule83
31. črc 2009

Holky neblbněte s těma solárkama v těhotenství!Já tam taky byla vždycky pečená vařená,ale jakmile jsem otěhotněla,tak konec se solárkem!A ani po porodu tam nebudu chodit,to radši zkusím ty nástřiky,jestli na to budou peníze.Nejprve mimčo,potom já.

katrin111
1. srp 2009

holky ja bych teda taky v tehu na solarko nesla.......ja se tedka nevystavuju ani slunicku natoz jit na umele.........clovek se o mimco snazi a pak si to nezkazim blbym solarkem!!!!!

carculka
1. srp 2009

holky jen pridam svuj nazor,manzel ma solarka,i jsem delala brigady na solarku(na skole)...v tehu se v zadnym pripade solarko nedoporucuje...a ze jsem se chodila opykat,ale co jsem tehu tak neee,a kamaradka(maj je taky)tak v tehu taky nesla ani na minutu a jeste mi ted upozornovala at mi to ani nenapadne

kozinka
1. srp 2009

V těhotenství solárko??? 😕 😕 😕 Čučím, že takové téma vůbec je.... určitě je to škodlivé i pro netěhotné, na tož pro těhulky....!!!!!!! 😖 😲

misicka455
1. srp 2009

Taky koukám, solárko v těhu nikdy !!!

ygreen
1. srp 2009

myslím že miminkám v bříšku musí vadit u ty ultrafialové paprsky, nejen vedro. Každopádně mám zdrávku a naše profesorka nás nabádala, abysme do solárka nikdy nelezli. Já byla asi 10x za život, hlavně před svatbou a myslím že už nikdy nepůjdu. Lehce se opálím venku na zahradě nebo s klukem na procházkách a na nějakou akci se může člověk natřít samoopalovákem. I když podle mě hrozně stárne pleť, hlavně ze solárka. To raději budu světlá a ve 30 budu vypadat na 30, né na 45 😉

martiinkaa24
18. kvě 2010

ahoj, já sem ted asi týden začla chodit na solárko a při poslední návštěvě sem si zvýšila na 10 minut,ale po 8 sem vylezla protože se mi začala točit hlava, nechápala sem a dnes sem to zjistila při testu, že jsem v tom, takže solárko asi nějakej ten vliv na tělo má,už tam chodit nebudu, i když mě aj mrzí těch 600,-permanentka

radisek
11. čer 2010

Ahoj holky. Tak chodit do solárka by mě nenapadlo, ani kdybych těhotná nebyla. Teď jsem v 11 tt a mažu si jen nohy samoopalovacím krémem. Je to pohoda. Dvakrát týdně namažu a mám nožky jak z dovolené u moře. Všem vřele doporučuju a navíc-je to bez rizika.

vendy01
21. čer 2010

Martiinkaa24: Jé , já jsem na tom byla tenkrát stejně 😀 Zrovna jsem si koupila permici do solárka a za 2 dny jsem zjistila, že jsem těhotná 🙂 Stejnou pernamentku mi pak za 2 roky ještě uznali a já jí dochodila 😀
Jinak hodně štěstí a pohodové těhotenství 🙂

majdale007
26. dub 2012

Solárium není pro těhotné
Opalování těhotných žen je problematické z kosmetických důvodů. Zvýšená hladina estrogenu a jiných hormonů totiž může v kombinaci s opalováním zapříčinit vznik chloazmatu, tady tmavých pigmentových skvrnek většinou na čele a na nose, které po porodu mohou, ale nemusejí zmizet.
Pokud se během těhotenství nechcete vzdát krásně opálené pokožky, můžete zkusit solárium či samoopalovací krémy, ale ani to není příliš vhodné. Solária s klidným srdcem žádný odborník těhotným nedoporučí, je to vynález příliš mladý na to, než aby byly důkladně popsány jeho vlivy na zdravé lidi, natož na nastávající maminky. Nevhodné jsou ovšem i samoopalovací krémy. Jejich účinek je totiž vesměs založen na bázi dihydroxyacetonu, což je látka, která proniká do těla a přes placentu se může dostat až k dítěti.

svoba
8. kvě 2012

solárko v těhotenství určitě NE!

sonya55
3. čer 2014

solarko v tehotenstve urcite nie!!!!! ak chceme byt opalene tak zdravou cestou bez poskodenia pokozky a babatka..... kvalitny samoopalovak 100x lepsi ako solarko....ziadne lacaky z drogerky za 2-3 €... kto chce perfektny vysledok nech vyskusa fake bake.. tolko moja skusenost baby...

dadalolly
25. bře 2015

Zdravim holky ja mam doma ..domaci solarium tim padem to davam jen na oblicej 🙂 Myslim ze tim nic neriskuju a dekolt a tvar mam hezky opalenou..doporucuji 🙂 Jsem v druhem mesici a citim se dobre 🙂 solarko mi nedela problem 🙂

krasnam
21. čer 2015

Taky jsem před těhotenstvím chodívala na solárko, pak už ne, když jsem zjistila, že jsem v očekávání. Nechtěla jsem malýmu nějak ublížit. Tenhle druh záření je určitě škodlivý! Na svatbu jsem chtěla být opálená, tak jsem to vyřešila samoopalovacím nástřikem, který je bezproblémový. 🙂

vendulineks
26. čer 2015

O tom samoopalovacím nástřiku taky přemýšlím kvůli svatbě. Jsem z Prahy. Nemáte nějaké typy kam jít? A jaké značky dané salony používají? Na netu je toho moc a nevím, čemu můžu věřit. Děkuji.

m_o
26. čer 2015

Ja se na samoopalovak ptala doktora, je to primar na soukrome klinice a rekl, ze pouziti samoopalovacich preparatu v tehotenstvi poklada za horsi variantu, nez se opalit na slunci. Obsahuji vitamin A a je to skodlive pro plod. Ve velkym mnozstvi - nastrik muze mit fatalni dusledky pro plod. Vady oci, koncetin atd. Taky jsem chtela pouzivat samoopalovak, ale radsi jsem od toho upustila, nestoji to za to. Ale je to na kazdym. Jsou diskuze o pouzivani samoopalovaku v tehotenstvi, tak zkuste mrknout jeste jinam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru