Som tehotná a pijem coca colu. Vadí to?

erika2909
7. pro 2011

ahojte som v 19tyzdni a chcela som sa spytat este ci vadi ze si dam sem tam coca colu

kristynaw
7. pro 2011

jedna denne nevadi,stejne jako kafe

cuci25
7. pro 2011

mě cola v prvním trimestru hrozně pomáhala, bylo mi furt špatně a jedině cola mi ulevila a hlavně jsem měla na ní strašnou chuť 😝 Pokud nepiješ litrovku denně, tak by to nemělo být nic tak strašného 😅

luciebx
7. pro 2011

jj kola mi taky pomahala.. me teda kafe prestalo chutnat... asi v 10 tt takze sem ho nemohla pit.. az pak po porodu sem si dala a od ty doby piju znovu..

zdeniii
7. pro 2011

jej mně kola pomáhala na nevolnosti 🙂 je úžasná a nedám na ní dopustit 🙂 když mi není dobře od žaludku kola to jistí .-) ale samozřjmě jí nepiju na litry 😉

mifinka
7. pro 2011

fajn, já taky 🙂 aaaa? Na pálení žáhy třeba mě zabírá perfektně..

tyrisa
7. pro 2011

Když je mi nejhůře,nedostanu do sebe jinou tekutinu než colu,nebo kofolu.....otázka je,jestli je lépe to nepít kvůli kofeinu,nebo být dehydrovaná......

jetynka
7. pro 2011

Já piju coca colu taky tak 2x do týdne max půl litru a pokud mě zrovna z ní nenadýmá, jinak má u mě lepší účinek než káva kterou teď piju vyjímečně a když už tak bez kofeinu. Coca colu bych asi omezila pak v době kojení na minimum ať pak miminko nenadýmá z bublinek.

kludsisek
7. pro 2011

cola je super na pálení žáhy a vůbec na nevolnosti mi pomohla jen ona. V přiměřeném množství neuškodí 😀

salomee
7. pro 2011

Ahoj, já teda občas piju kofolu (trojku) po tom, co jsem se dočetla, že to nevadí. Mě pomáhá na bolení hlavy, možná tím, že mi zvedne můj nízký tlak, nebo nevím🙂.

ia.
7. pro 2011

já jsem v druhém těhu mohla až do 4 měsíce pít jen kofolu, ze všeho ostatního mi bylo zle a zvracela jsem. Měla jsem špatné svědomí, ale říkala jsem si, že lépe kofolu než vůbec nic. No a kluk je zdravý a žádné následky nemá. Jen se narodil s černýma vlasama jako uhel, tak že by to bylo z té kofoly? 😀

popellka
7. pro 2011

Tak mně ju doktor dokonce doporučil a vychlazenou - když mně bývalo špatně od žaludku 😉

peroli
7. pro 2011

Já dokonce u druhýho těhu pila JEN kolu.. 😅 😅 bylo to fakt jediný co jsem udržela... 😅 😒 Zkoušela jsem vodu, čaj, sirup, minerálky, atd atd. a všechno šlo vždycky ven.. 😝 kola byla jediná v pohodě.. Pila jsem to fakt celých 9 měsíců a Filípek vypadá v pohodě 😵 😉 😀

jankadudova
7. pro 2011

U vseho plati "s mirou". Tak v klidu 😉

marinka
7. pro 2011

Určitě trocha denně nevadí, ale nepřehánět to, kofein zvyšuje tep miminka a byla jsem hodně překvapená, když nám porodní asistentka popisovala, co s prckem v bříšku udělá jedno silnější kafe 😅 Nicméně, mně na nevolnosti taky moc pomáhala, takže jsem ji v prvním trimestru popíjela po troškách..

coxa
7. pro 2011

Pokud je to sem - tam jak píšeš a třeba jen sklenička, tak bych to neřešila. Já to teda měla na opak - mě cola v těhotenství strašně smrděla. 😀

ronyx
7. pro 2011

Taky si občas dám,když nevypiješ celou litrovku,tak to nevadí 😀

sussanah
7. pro 2011

pila jsem ji po douscich kdyz jsem zvracela prvni trimestr, pomahalo. Litr denne bych toho ale rozhodne nepila, vseho s mirou.

barbarik
7. pro 2011

Jestli ji nepiješ po hektolitrech, tak to určitě nevadí. Nejsem na to pyšná, ale prakticky celé těhotenství jsem byla živena jídlem z McDonalda (chutě - všechno ostatní se mi hnusilo 😅 ). Cola mi pomáhá od nevolností odjakživa. Pila jsem jen tak 1-2 skleničky denně - ale jedině Colu light nebo Zero. V "opravdové" cole je moc cukru a to opravdu není moc dobře. A samozřejmě také radši nepij ty falešné cocacoly, co prodává Tesco apod. 😉

sookie
7. pro 2011

K té cole light nebo zero - bacha na umělý sladidla!!! Cukr je svinstvo, ale umělý sladidla ještě větší. Těhotný, kojící a malé děti by se jim měly úplně vyhýbat! Studií už o tom vyšlo dost... Taky si coly občas cucnu, ale když už, tak jedině full-fat🙂

jancaroj
17. únor 2012

Ahoj.né že bych kolu pila každý den ale tak jednou za týden-14 dní si 2 litrovku koupím a mám jí za dva dny vysrklou.Mám jí hrozně ráda a i když to není moc zdravý tak sem přestala kouřit a pít kafe takže kola je to nejmenší zlo.nehledě na to že v čaji je ten kofein taky 😒

marketa97
17. únor 2012

mně teda špatně není ale mám na ní taky pořád chuť to jsem u prvního těhotenství teda neměla :D

pavlanatlinka
17. únor 2012

Ja místo koly pila kofolu. Kolu bych urcite nepila ale pokud to nebude kazdy den ve velkém mnozsví tak to nevadí

amallie
17. únor 2012

občas se tu řeší fakt kraviny 😀
vždycky platí, všeho s mírou, v těhotenství kromě cigaret to platí taky 😉
sklenka koly, či decka vína, nebo kousíček sýra fakt nevadí, ale nesmí se toho kvanta, což teda u koly zrovna by se nemělo nikdy, nic zdravého to není

maximka33
17. únor 2012

tak já byla těhotná dvakrát, a o kole doktorka nikdy nemluvila. jen o kávě, že stačí jedna denně a s mlíkem.

certatana
17. únor 2012

ten kofein není to nejhorší, co v cole je, je tam hlavně kyselina fosforečná, která váže vápník ve střevech a způsobuje tak ztráty vápníku, kterejžto je pro mimi i 4U dost podstatnej, takže to je hlavní důvod proč se cola nedoporučuje v těhu .... ale já ji taky pila - s mírou 😝

werunqa
17. únor 2012

JAK PISE cuci25 😉

maudn
17. únor 2012

já ji teda nepiju ani kávu, ze zásady- ale těším se až si dám první skleničku...

weri1
17. únor 2012

myslím že když to nepiješ denně na litry, tak se nic nestane....já ji pila, jelikož jsem měla celodenní nevolnosti první 4 měsíce a cola mi dělala dobře

slundo
23. únor 2012

Určitě se jí neboj 🙂 Taky to byla moje nejlepší kamarádka v prvním trimestru 😀 Nepij ji denně a bude to ok. A vyhýbej se tý light jak už tu někdo psal, ve škole nás učili, že to tělu škodí mnohem víc. Všude se píše jak je cola škodlivá, ale taky jsem narazila na studii jednoho lékaře, který sám colu konzumuje ve velkým a ten to tak negativně nevidí 🙂 A já s ním souhlasím. Cola mi vždy udělá dobře 🙂

pepibubu
23. únor 2012

Já mám ráda Pepsi, ale v těhotenstvích - obou - jsem si ji radši odpustila, taktéž kafe, právě proto, že vím, že kofein urychluje srdíčko miminku až na 2x tolik, což když si člověk uvědomí, že "normální" je 160/min, tak x 2, no uf uf uf....

Jediné, kdy jsem si v těhu dala pepsi nebo kafe účelově, bylo před monitory, oba kluci byli spáči a než by mi tam klepali břichem, tak jsem si dala Twix, Pepsi a bylo, monitory ukázkový 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru