Speciální očkování kvůli cestování během těhotenství

kuliza
27. lis 2013

Ahoj !

Prosim o radu, pokud se nekdo najde, kdo by mel nejakou zkusenost :
Snazime se o miminko, jsme oba zdravi, doma uz tri caparty mame. Ted jsem se ale dozvedela, ze me ceka pracovni cesta do Namibie na konci teto zimy. Nutno rici, ze do civilizovanych oblasti, nikoliv absolutni divocina.
Chci se zeptat, jestli nekdo nema zkusenost, jak je to s ockovanim, mysleno ockovani behem pripadneho tehotenstvi, nebo pripadneho otehotneni v nasledujicich tydnech po ockovani. Vloni jsem absolvovala jednu cestu do Jizni afriky a mam jiz ockovani na Typhus a hepatitis A, ceka me ale jeste preockovani Tetanus, hepatitis B, a pripadne brani antimalarik. Asi moc tehuli takto necestuje, tak jsme mnoho infomaci na internetu nenasla .
Samozrejme ocekavam odpovedi typu vyber si - bud dite, nebo cesta, ale mam pocit, ze mit nejdrive informace a pak se rozhodovat je spravna cesta.

Moc dekuji :o)))

marketnieuw
27. lis 2013

v anglictine jsem nasla spoustu informaci...
u antimalarik zalezi na typu - nektere jsou absolutne nevhodne, jine pouze v pripade nutnosti... obecne spis ne
co se tyka hepatitis B a tetanus, tak jsem nasla, ze by melo byt bezpecne a bezne se tehotnym dava

vim, ze to slyset nechces, ale ja bych asi nejela pokud uz bych byla tehotna
kazdopadne se rozhodni podle sebe a urcite si nech poradit od expertu a ne od MK 😉

nonnni
28. lis 2013

Zadna antimalarika nejsou vhodna pro tehotnou zenu! Bacha na to. Antimalarika samotna jsou svinstvo. Da se pouzit Doxycykline, coz je silne antibiotikum, osobne doporucuji v porovnani s antimalriky, ale ne v tehotenstvi, alepon ne rannem.

V JAR jsem 7 let zila, dite se mi tam narodilo, druhe tam letelo prvne ve trech mesicich jen s ockovanim na TB a strach jsem nemela, protoze vim, ze byly mimo malarickou oblast. Ja mela naockovanou jen druhou zloutenku, preockovano uz nemam, tyfus vubec, zlutou zimnici take ne atd...uplne nejhorsi informace, ktere jsem kdy dostala byly z hygienickych stanic s prosbou o radu, bacha na to...takovou jednu radu poslechnout, tak uz tu nejsem.

Tady mas docela komprehensni popis i dle oblasti, musis sama zvazit, kam jedes.

http://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/afr...

Pokud by to bylo do rizikove oblasti, budto bych stornovala sluzebku, nebo se na chvili prestala snazit o tehotenstvi. Pokud je to oblast bez malarie, tak jsi prockovana vic nez dost, klidne jet 😉

Jo a prosim te, hlavne si informace overuj, nejlepe s nejakou komunitou primo v miste navstevy. Jak uz jsem psala, dat na radu hygienicke stanice, tak uz tady nepisu.

Cestovani zdar, my letime zase za dva tydny na vice jak mesic, Jezisek zase bude v bazenu 😀

lucieandrlova
28. lis 2013

Očkování v těhotenství nejde a těsně po očkování není vhodné otěhotnět. Já jsem zjistila 2 týdny před odjezdem do Dominikánské republiky, že jsem těhotná... Očkovat už nešlo. Navíc v té době na sousedním Haiti řádil tyfus... Bylo to velké dilema. Nakonec jsme jeli (těšili jsme se, doma nic připravené na Vánoce a CK by nevrátila 80000 Kč...)
Ale už bych to znovu neudělala... 10 hodin v letadle si pamatuji ještě dnes... Nesmí se kinedril, tak mi bylo pořád špatně a každou půlhodinu jsem musela na záchod. Ma místě jsem měla strach úplně ze všeho a taky jsem drobně zašpinila. A v tu chvíli mi došlo, že fakt bych nechtěla v místě ležet v nemocnici.

tehulka12
28. lis 2013

Asi bych se zkusila poradit s genetikem,co by to udělalo.V 1. trimestru je to očkováni nebezpečné.Všeobecně se doporučuje se mu v těhotenství vyhnout,ale zkusila bych toho genetika.V očkovacím centru,ti to neoočkují.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru