Spinning v těhotenství. Měla bych ho omezit?

dengi
26. lis 2008

Ahojky maminky... ja budu maminkou poprvé, tak bych se Vás chtěla zeptat zda-li si můzu risknou v těhotenství chodit na spinig... nebo bych to měla raději omezit....děkuji ...

dengi
autor
26. lis 2008

ps: omlouvám se za chybu v nadpisu ... 😕

katka82
26. lis 2008

Ahoj Dengi 🙂 no nevím já bych to asi neriskovala,ale zeptej se raději Dr. 😉

evuse
26. lis 2008

Někde už tady to téma myslím je. Každopádně dle toho, jak probíhaly hodiny tam, kam jsem chodila kdysi já, tak bych to tedy neriskovala. Přijde mi to jako dost velká zátěž.

betelgeuzz
27. lis 2008

Dengi, poradila bych se s doktorem a s cvičitelkou/cvičitelem. měli by o tom něco vědět. Někde jsem četla (už nevím, kde), že v těhotenství by se neměl dělat sport, kde ti tep jde přes 140 a vzniká kyslíkový dluh. TEoreticky se to dá u spinningu uhlídat, ale už vlastně nepojedeš s ostatními, spíš to bude jako vyjížďka na kole. 😉

kristi
27. lis 2008

ja bych asi nechodila, dela mi to obcas problem udychat ted, natoz s brichem...

lenkabu
27. lis 2008

Spinning bych nedoporučila,je hodně jiných sportovních aktivit pro těhule.

fedakada
27. lis 2008

No, já mám zase opačné informace! Na speening klidně můžeš, samozřejmě s rozuem a nejdůležitější je hlídat si tepovku! No, já jsem byla na speenu tak před dvěmi měsíci naposled a mám pocit, že bych se u něj hodně "kopala" do břicha 😀 , tak nevím, jestli právě speen budu teď praktikovat 😕 . Jinak moje Dr. chodila na speen do 7.měsíce 😎 !!!! Já jsem se mé dr. ptala, jestli je nějaký problém se spotrem, říkala, že jestli jsem byla zvyklá cvičit doteď, mám klidně pokračovat, nedoporučují se jen poskoky, běh a klasické posilování na břicho 🙂

aponchie
27. lis 2008

nesla bych 😝

mikijana
27. lis 2008

taky jsem velký fanda spinningu, chodila jsem pravidelně před těhu, ale v těhu jsem toho nechala, doktorka mi to zakázala☹i když jsem měla bezproblémové těhotenství a doteď chodím do práce, ale neriskovala bych...
tak se těším až porodím a aklimatizuju a zase začnu chodit, doufám, že budu schopna🙂

kristi
27. lis 2008

to je fakt dost narocnej sport na to,aby tam nekdo chdoil s mimcem v brisku...a hlavne, by me to nebavilo, kdybych ze sebe nemohla vydat vse

mikijana
27. lis 2008

přesně taak , když už jsme u toho zajímalo by mě jestli můžu chodit na spinning, když budu kojit?

janinunina
27. lis 2008

dengi:
pokud jsi ve fyzicke pohode a nezakazal ti to doktor,tak muzes,ale upozorni na to instruktora!Ja sama jsem instruktorka spinningu a jezdila jsem lekce do 7 mes. pro klienty,ale pak bylo i leto a sama asi vis,jak to pres leto upada,tak od 5 mes. jsem uz jezdila mene.a pak uz ti to stejne nebude pohodlne se drzet riditek...me to zacalo dosti tlacit na zaludek...samozrejme,ze pro tebe plati,aby sis udrzovala tepovku do 140 tepu,mela zvysena riditka,doplnovala tekutiny a rekla o tom tomu instruktorovi.mozna by bylo dobre se vyhnout skokum...tym ta tepovka umi pekne vyletet,jinak spalovaci hodiny...tam se pres tu tep,frekvenci ani nedostanes.Je dobre se udrzovat v kondici,ja jsem jeste v 8.mes sla po Pradedu turu,ale ted uz se priznam bych nesla...telo si samo rekne,ze uz chce odpocivat...zacinam byt pekne shnila🙂

janinunina
27. lis 2008

mikijana...tak ja myslim,ze je to zase o tom nedrit se do umoru...ale mliko muze clovek stratit i stresem,takze asi tak...ja se planuju vratit po 6-ti nedeli,nebo 2 mes...zalezi,jak to pujde po porodu..

aponchie
27. lis 2008

no ja sla do Tater s malou v bruchu az nahoru skoro v poslednim tazeni,ale radsi bych sla turu nez jela na kole rychlostne 😖

janinunina
27. lis 2008

kristi:ono v tehu v zadnym sportu prece nemuzes ze sebe vydat vse...jde o to,aby se ta zenska udrzovala aspon trochu fit a to jakkoliv,co je ji prijemne..ja jsem se po sportu citila dobre a to i kdyz jsem musela jet treba jen na 70 procent..ale je to clovek od cloveka..kazdy tehotenstvi je jiny..

dengi
autor
27. lis 2008

jj tak moc děkuji, já to teda prokonzultuju s Dr. a s trenéren... 😉 a pak se uvidí...

kristynka74
27. lis 2008

No tak me doktorka zakazala i jezdit na kole... Natoz potom spining!!! Rekla, ze mam plavat a chodit na dlouhe prochazky...

kristi
27. lis 2008

asi tak, ja jsem taky radsi nedelala nic...

vse ze sebe muzes vydat napr. pri gravid joze, ze? to je uplne jinej druh sportu vylozene vhodny pro tehule. Spinn je ale fak narocnej. Za hodku jdu, uz se tesim....ale v tehu bych si netroufla ani omylem

sandra81
27. lis 2008

Taky chodim na spining a nase cvicitelka normalne cely tehotenstvi spiningovala. Je ale samej sval, ma desne svalnaty bricho takze ji ty svaly asi hodne pomohly myslim. Rikala, ze kdo se citi dobre, tak klidne spiningovat muze, ale hlavni je poslouchat svy telo.
Ja jsem ted v 7tt a tento tyden jsem spining vynechala nebo mi je furt spatne. Kdyz mi ale pristi tyden bude dobre tak pujdu a budu se snazit jeste vydrzet. Teda pokud se budu citit ok. A holt si nedavat takovou zatez jako normalne...
Ovsem lepsi nez spining a mozna cokoliv jinyho v tehot. je myslim plavani. Ja plavu cely zivot a plavala jsem prakticky do porodu. Fakt idealni a nic se tim nezatezuje. Udrzovat kondici i v tehot. je myslim dulezity.

aponchie
28. lis 2008

no ale nemuzete se srovnavat s nekym kdo spinuje celej zivot a denne nekolik hodin a je samej sval preci 😅 to plavani je bezvadna vec v tehu

andreahrbacova
28. lis 2008

apochnie když už mluvíš o plavání,chodíš na normální bazén,nebo na speciální pro těhulky?

aponchie
28. lis 2008

ja pokazde chodila na normalni bazen ,zadne kurcy tehu s plavanim treba sem nechodila pac me to hromadne radeni nejak nebavi 😀 ted se chystam ,ale u nas je hnusnej zimak a studena voda ja radsi kdyz jedeme k nasim do Zlina tak tam pac tam je nadhernej cistej teplouckej bazen a celkem sou tri,vim,ze u nas je neco pro tehule ,ale je to malick a hlavne je to skupina maminek a cvici u toho a pak jak pani radove plavou dokolecka dokola a je to pres cele mesto nic pro me..ja jeste do 10tt jezdila na kole,jenze mam astma a po operaci zada,nejake chir.zakroky za sebou a prodelanou borelii takze se nesmim moc namahat,ale hooodne chodim to je nejlepsi podle me

andreahrbacova
28. lis 2008

tak jaká by měla být optimální voda v bazénu?A jak dlouho tak plaveš?to jsou otázky co?Ale zajímá mě,chtěla bych chodit taky plavat,ale nevím jestli na normální bazén nebo pro těhulky.

aponchie
28. lis 2008

ty jo tak to ja vubec tak detailne neresim,proste nemam rada u nas chladnou vodu a chodim do Zlina tam je teplejsi asi o 2stupne (nevim kolik presne)jak u nas a jsem tam hodku a pul a potapim se plavu kraula prsa znak proste jako normalne.. 😀

zkus si najit lazne zlin a treba je tam teplota vody,ale myslim,ze to je jen o tvem pocitu pac miminu rozhodne zima nebude ja miluju teplou vodu a kdyz je mirne chladnejsi o to vic plavu abych se zahrala,ja prave nejsem na takoveto plavani ala pani radova to me nebavi a zaroven je mi u toho kosa.. 😀

sandra81
29. lis 2008

Ja chodila taky do normalniho bazenu, kde je voda tak tipuju 27 stupnu myslim. Takze tepla. Kdyz uz jsem mela velky bricho, tak jsem tak rychle nemohla plavat ale i tak v pohode pul hodinu v kuse. Nejlepsi bylo kdyz jsem tam byla den pred terminem porodu. Vsichni si ze me dali srandu ze to nosim 10 mesicu atd. a ja jim rekla se smichem ze zitra mam termin takze az prijdu domu z plavani tak mi zacnou kontrakce a zitra se narodi. Hm a ono to tak presne i bylo. Dobry co? 🙂
A jeste neco, chodila jsem i normalka do porodu do sauny. Jen az od asi 16 tydne tehot. a taky pohoda. Kdyz jsem se ochlazovala,vystrcila jsem ten mega pupek pod studenou sprchu a myslim ze i mala mozna proto je celkem otuzila a nikdy nemocna. Ha ha ha....

aponchie
29. lis 2008

tak to je prdel co? 😀 ja prave premejslim nad tou saunou jestli to zkusim pac ja jsem desnej srab vlezt do toho bazenu studene vody a davam si sprchu maximalne a nevim jestli to ma teda nejakej ucinek takto 😝

kristi
29. lis 2008

to vis ze ma, ochladis se tak jako tak

aponchie
29. lis 2008

no ale ja tak lehce nejdriv a pak pridavam a ostani sup sprcha studena ledova a hned naostro to je des ja se tam kroutim jak vul 😀 ale td nemuzu bo sem po angine a musim dostatecne zregenerovat

kristi
29. lis 2008

to jde o zvyk, ja ve vode taky chcipam, a ponorit se byva dost problem, ale musim, proste musim

aponchie
29. lis 2008

jeste sem byla posledne v pare a malem sem umrela nevim jakou to ma souvislost s tim ,ze mam astma a nemuzu se dodechnout ale umirala sem mela jsem pocit ,ze se dusim a nekdo mi stoji na krku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru