Sprchování v těhotenství. Vadí teplá voda?

evkahornova
1. dub 2008

Ahoj holky, založila jsem toto téma, protože jsem ho nikde nenašla ani jsem se nikde více nedočetla o problému, který mě zajímá a to je "sprchování v těhotenství".Možná se to bude některé z vás zdát jako trapné téma, ale jen se chci dozvědět více.Vím, že vana se nedoporučuje kvůli zanešení nečistot, takže já se jen sprchuji, ale chtěla jsem se zeptat jestli se některá sprchujete hodně teplou vodou.Já se v I. trimestru bála horké vody kvůli potratu, takže jsem se naučila sprchovat ve vlažné vodě, ale jsem kvůli tomu neustále nastydlá a tak se chci zeptat jestli myslíte, že opravdu hodně vadí teplá voda nebo v jaké se sprchujete vy........Děkuji všem za příspěvky.

anngie
1. dub 2008

ahoj evko, no já se sprchuju jedině v horký vodě a to od začátku, páč ve vlažný bych asi zmrzla, jsem teplomilný tvor. Nekoupu se páč vanu nemáme, ale voda teda musí být hodně teplá až horká. Ani mě nenapadlo že bych se měla sprchovat vlažnou, vždyť mimi tam má stejně svoji teplotu 😉 Akorát když jsem byla asi ve 4tt tak jsem spala na vyhřívací dečce protože mě brali záda, tak to prej jako moc dobrý neni, ale miminkovou jsem neuvařila takže dobrý 🙂

evkahornova
autor
1. dub 2008

Anngie děkuju 😵 Tak jsi mě uklidnila.Já právě furt slýchávala jak je to škodlivý pro mimi, ale už se taky začnu asi sprchovat v teplejší vodě, protože ta vlažná je fakt nepříjemná.Tak ještě jednou díkys 😉

many
1. dub 2008

ahoj,já se taky od začátku sprchuju horkou vodou 😉 studenou nemám ráda 😉

pattie
1. dub 2008

Ahoj Evko, v chytrých knížkách píšou, že se má člověk sprchovat vlažnou vodou a na nohy střídat teplou a studenou (kvůli křečovým žílám). Teorie je pěkná věc, ale v praxi se sprchuju horkou od začátku těhu, protože mám horkou vodu ráda. Takže jsem se vlažnou nesprchovala ani jednou.... 😉

evkahornova
autor
1. dub 2008

Ahaa, holky díky vám všem moc.A sprchujete se i přes bříško horkou jo?Omlouvám se že se tak ptám.

kristi
1. dub 2008

ja se i koupala a klidne v horky vode 😉

many
1. dub 2008

jo ale né dlouho 😉

natali.m
1. dub 2008

ahoj, já bych se teplé nijak nebála, taky se sprchuju od začátku horkou, aby to ohrozilo dítě, to bys musela tak hodinu ležet v horké vaně, ale sprcha je něco jiného, tak bez obav....... 😉

slunickooo
1. dub 2008

přesně tak, nemá se koupat v horké vodě, ale sprchování v teplé vodě nevadí 😉

baris
1. dub 2008

ahoj, tak to já se koupu ve vaně a voda není horká, ale vařící 😵 a když z ní vylézám, tak jsem červená jak rajče.
Asi mám špatně nastavený termostat v mojí kůži 😀 protože jinak je ta voda pro mě studená.

slunickooo
1. dub 2008

mě před tím vyloženě varovali - nekoupat se v teplé vaně - prokrvuje se děloha a hrozí potrat nebo předběžný porod

kristi
1. dub 2008

to me taky varovali,ale prece si nenecham vzit svoje poteseni? 😉

helcah
1. dub 2008

mě Dr. říkal že se má vyvarovat horké nebo hodně teplé vodě v případě, že je v těhotenství nějaký problém, takže pokud je vše ok tak bych se asi nebála. Taky je pro mě relax v horký vaně.

dukie
1. dub 2008

Kompromis: ani studená, ani horká. Prostě teplá. 🙂

Nicméně jsem četla, že problém může nastat v případě přehřátí organismu matky. A tehdy jsem to četla v souvislosti s 1. trimestrem. Že se jako může miminko poškodit. Šlo dokonce i o to, že se má maminka vyhnout zbytečnému slunění i nadměrné dlouhotrvající silné fyzické aktivitě.

Takže bych to viděla tak, že když si člověk dá teplou (či "horkou") sprchu nebo vanu a nebude se v té horké vodě plácat půl hodiny... tak že k přehřátí organismu těžko dojde a je to snad v pořádku. 🙂

Osobně horkou vanu miluju a dost mi chybí, ale naučila jsem se to šidit horkým vandlíkem a namočit do něj nožky... tedy jako chodidla. 🙂 Věřte, i to je úúúúúúleva.... 😀

plostice
1. dub 2008

Ahojte. Můj manžel tvrdí, že kdybych nepoužívala mýdlo, ale jen čistou vodu, klidně by pode mě do vany nasypal nudle, aby voda ze sprchy nepřišla vniveč - teplota mojí sprchy je prý akorát na to, aby se stihly uvařit. Jsem v šestým měsíci a mrněti to evidentně nevadí. Na začátku těhotenství mi dělala horká problém - motala se mi hlava, takže jsem zkusila chladnější, ale to není ono. Takže jsem zkusila kompromis - horká voda a otevřený okno - tím pádem mi ve vodě bylo fajn a dýchala jsem čerstvý zimní vzduch - byla to paráááááááááda.

angienka
1. dub 2008

Ahojky...tak mna nikto pred teplou vanou nevaroval a vyhradne sa len kupem-spracha je skor ojedinela,len ked sa niekde hrozne ponahlam,takmer kazdy den si davam relax vo vani 😉 a od zaciatku tehu,tak ako som zvyknuta.

sylvka
1. dub 2008

Ahoj evkahornova,mám úúúúplně stejný problém.Jsem na konci 15 týdne a nemůžu si pomoct,ale musim se sprchovat taky hodně teplou až horkou.Z počátku jsem se držela,ale nešlo to,jsem prostě tak zvyklá 😅 zatím nemám žádné problémy,sázím na to,že v létě vodu vlivem veder ochladim 🙂

kacka.va
1. dub 2008

bacha na hodně horkou vodu a sprchování břicha. Údajně to může moc ohřívat plodovou vodu, což není dobré.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru