Stres krátce po oplození. Múže poškodit vajíčko?

dadunecka
4. pro 2008

Ahojky holky,
chci se zeptat, celé odpoledne jsem se toto nebo alespoň podobné téma snažila najít, nenašla, tak jsem ho založila. Před zhruba 8 dny jsem měla ovulaci, už jsem se těšila, že by se nám mohl s manželem splnit sen a na Ježíška být né dva, nýbrž tři 😵. Poslední 2 - 3 dny jsem měla velké stresy v práci, nosila jsem těžké věci.. Snažila jsem si to nepřipouštět, ale nešlo to.
Napadlo mě.. Myslíte, že by to mohlo mít vliv, kdyby už bylo vajíčko oplozené v děloze.. Mohlo by se poškodit a s menstruací odejít? 😢 Děkuji předem za Vaše názory. Mám hrozné výčitky..☹ Některé věci člověk neovlivní.. Hezký večer! 😉

lenka0402
4. pro 2008

ahoj myslim si ze nemusis mat vycitky.ja som pred tehotenstvom mala tiez dost narocnu fyzicku pracu,stresi a a zatial je vsetko v poriadku.az ked som zistila ze som tehotna tak som sa pribrzdila a skor viac oddychovala.Ale urcite ak chcete mat babeto tak stres urcite nerobi dobre ani tebe a ani babetu.

dadunecka
autor
4. pro 2008

Děkuji, já na to pořád myslím, mám už za sebou MA v 9tt, takže se víc hlídám... 😖 😉
Budu myslet pozitivně a věřit, že se to podaří a za 5 dní třeba bude pozitivní testík. 😉
Přeji pohodové těhotenství! 🙂

ibi
4. pro 2008

dadunecka stres nie je dobry, to je jasne, ale tie prve dni az skoro dva tyzdne este nie je embryjko uchytene k maternici, takze len zvysena fyzicka namaha moze sposobit problem.... neuchytene embryjko netusi, ze si v psych. strese...inac celkove babatko nie je nervovymi spojeniami prepojene s matkou, vnima (a to az podstatne neskor) tvoj tep, dychanie a pod - to ho moze stresovat, lebo sa to v strese zrychluje a meni sa aj chem. rovnovaha tvojho organizmu. setri sa fyzicky! ja som hrozne vela behala, jazdila autom, sportovala a v 6tt som mala male krvacanie, nastastie vsetko ok, ale ma vyznam sa tie prve tri mesiace viac setrit 🙂

azhra
4. pro 2008

Ahoj Dadu, ja jsem tehu zatim pouhe dva tydny.. zatim si to nechci pripoustet.. nicmene ma fyzioterapeuticka,kam chodim mi zakazala zvysenou fyziksou namahu, zvedat tezke veci, pry je velmi nebezpecne v prvnim trimestru i treba i umyvat okna,veset zaclony [ dobra rada pred Vanoci 😉 ] ..luxovat..
a pry sex v obdobi ocekavane menses je uplne nejhorsi... takze brzdi 🙂

azhra
4. pro 2008

Jinak stres v praci vubec nemuzu vyloucit ☹

dadunecka
autor
5. pro 2008

Holky, děkuji moc, budu se raději šetřit a moc moc gratuluji k těhotenství 😵.
Jinak před Vánoci dobrá rada 😀, budeme se šetřit a polovičky nám budou více pomáhat 😝
Hezký den! 😉

dadunecka
autor
7. pro 2008

Ahojky holky, zatím vše vypadá ok, dokonce mám pocit, že mám trošičku těhu příznaky, tedy pokud už mi nehrabe 😅. Bolejí mě hrozně bradavky, pobolívá podbřišek jako před ms, včera jsem pekla cukroví a poprvé mi nevonělo, vždycky se těším na sladkou vůni vanilky a tentokrát jsem upekla 3 druhy a konec... 😝 😀
Držte pěstičky. Děkuji. Určitě písnu. MS má začít 8.-9.12.,tak ať už nechodí 😀. Ale tentokrát na 9 měsíců 😵!

meleri
7. pro 2008

Azhro,

gratuluju k tehotenstvi!

Dadunecko,

taky jsem to zazila, ten strach z toho ze to nevyslo, protoze jsem udelala neco spatne....doktor mi ale rekl, ze ty prvni dny je embryo jak zrnko prachu a mohla bys skakat na jedne noze a nevypadne z tebe...jak se ale uhnizdi tak je treba byt uz v klidu, kdyz ti potvrdi tehotenstvi tak se urcite setri.

at se vam holky dari!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru