Sú oriešky pre tehotné naozaj zakázané?

mirka00
15. kvě 2011

ahojte maminy je pravda,že tehotné ženy nemožu jest oriešky?

sisip
15. kvě 2011

AHOJ, MYSLÍM, ŽE JE TO BLBOST, JÁ JEDLA UPLNĚ VŠECHNO.

slunickoseznam.cz
15. kvě 2011

Třeba mandle se doporučují jsou dobré při pálení žáhy a obsahují hodně hořčíku,já bych to tak nehrotila taky jsem jedla téměř vše a mam zdravou dceru člověk musí uvažovat zdravým rozumem a né příručkama a každou hovadinou co se objeví na netu

andy80
15. kvě 2011

To slyším poprvé, nevidím důvod, proč by měli být zakázané.

efkas
15. kvě 2011

To je zase kravina 😀 ,zrovna se cpu buchtou z ořechů 😝

denousek
15. kvě 2011

tak to jsem taky neslyšela...ale ja jsem jedla taky uplně vše..i zrající sýry a tatarku 😝

hansed
15. kvě 2011

teda to jsem ještě neslyšela 😀 oříšky jsou naopak doporučované, že jsou zdravé 😉 myslím, že je dobré se řídit zdravým rozumem, případně se poradit s doktorem 🙂

coxa
15. kvě 2011

Oříšky jsem jedla bez omezení, hlavně pistácie. 😉

saminka
15. kvě 2011

myslim si , ze se jedna jen o arasidy na ktere muze byt alergicka reakce, nic vic 😉

slovnicek
15. kvě 2011

Ja slysela, ze jsou orisky hodne nachylne k plisnim (treba pri spatnem skladovani) a proto se v tehotenstvi preventivne nedoporucuji. Ale take bych to nejak zasadne neresila 😉 ... tedy pokud ji tam primo neuvidis 😅 ...
A jestli na ne mas chut, tak si dej 😉

perca
3. čer 2011

nejlepší je řídit se heslem "všeho s mírou" 🙂
nedoporučují se z důvodů, které psala @slovnicek, oříšky jsou náchylné k plísním a ty produkují mykotoxiny (a jen bůh ví, jak je s nimi nakládáno, než doputují k nám), ani s mandlema se nemá přehánět, nadměrná konzumace (tím myslím, třeba celý velký pytlík) zase vede k tomu, že se v těle z nich uvolní kyanid

mkr
3. čer 2011

možná kvůli tomu, že je to alergen, takže toho nesmíš ve velkém množství, ale určitě jsou i prospěšné, jinak to je to samý jako, že by se neměly citrusový plody a já je jedla po kilech a malý z toho nic nebylo 🙂

martaska78
4. čer 2011

Oříšky jsou alergen, ale spíš si myslím, že jsou "zakázané" kvůli balení a přepravě, jsou náchylné k různým plísním, které nejsou očkem vidět. Já oříšky dlabala, ale ze zahrady čerstvé 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru