Syrová vejce v nepečeném cukroví, uškodí v těhotenství?

sendoska
20. pro 2012

Dobrý den, od kámošky jsme dostala perfektní vánoční recept na Nepečený sladký Salám... vždy mi u ní moc chutnal, tak jsem se rozhodla že ho udělám. Ale při přečtení receptu jsem znejistěla ☹ obsahuje totiž 2 syrová vejce ... Tak nevím jestli to můžu risknout A salámek si udělat??? Vajíčka mám domácí od mamky ... Co myslíte?? 😨

mataharyy
21. pro 2012

@schnek já to mám tak zvláštně hozené, já z vajec bez tepelných úprav neudělám nic, ale když jsem na návštěvě doma, vím že máma do včelích úlků dává bílek jen tak a ty úlky žeru (ne jím, ale opravdu žeru) ve velkém 😀 Stejně tak tchyně dělá žloutkové řezy (ořechový korpus a navrch po upečení se natírají žloutky vyšlehané s cukrem) já je miluji, ale sama je doma kvůli těm žloutkům neudělám, ale u tchyně se obžeru 😀 😀 Mám to zvláštně hozené... 😎

jessicaa
6. kvě 2013

Ahojte, pekla jsem buchtu, kde je náplní tvaroh s vajíčkem... A pak jsme olízla lžičku po tvarohu s tím syrovým vajíčkem? Mám se obávat? Mockrát díky!

sendoska
autor
7. kvě 2013

@jessicaa neboj se 🙂 je malá pravděpodobnost , že by se něco stalo. Pokud ti není špatně nebo tak, tak bych to neřešila.

jessicaa
7. kvě 2013

@sendoska Díky, no hlídám se hlídám, ale snad vše OK. Ale víš jak, strach je strach...

sendoska
autor
7. kvě 2013

@jessicaa já se ti nedivím 🙂 ze začátku jsem měla strach taky skoro se všeho , aby se miminku nic nestalo. Kdyby v tom vajíčku naka bakterie byla tak by i tobě bylo zle, pokud neni tak bude vše v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru