Tampony Ellen na koupání v těhotenství, máte zkušenost?

johhaanka
19. čer 2013

Ahoj holky, mate nektera zkusenosti s probiotickými tampony ellen. Dnes mi je gynekolog doporucil na koupani. Diky 🙂

evcounek
19. čer 2013

hmmmmmmmmm to mě zajímá. ty se chceš jako těhulka koupat v nějakém rybníku?

consti
19. čer 2013

Nemám, ale taky mě to zajímá 😉 . V rybníku se teda koupat nehodlám, ale v bazénu ano 😉

verusinek
19. čer 2013

Mám a používala jsem u obou těhu. Nekoupala jsem se tedy v rybníku, ale ve veřejných bazénech, takže jsem je pro jistou používala.

evcounek
19. čer 2013

@consti aha já se koupu doma v bazénu a nic takového nepoužívám, i když asi na veřené koupaliště by to něco chtělo

verusinek
19. čer 2013

Jééé tak zrada, já používala tyhle http://www.docsimon.cz/zbozi/senta-protect-ochr..., myslela jsem si, že to je to samé 🙂

consti
19. čer 2013

@evcounek Já si říkám, že i doma (respektive u babi nebo tety) tím asi nic nezkazím 😉 ...Na koupaliště pak určitě 😉 .

evcounek
19. čer 2013

@consti ty tampony jsou k čemu? zabrání to třeba vzniku kvasinkové infekce?

consti
19. čer 2013

@evcounek Já myslím, že hlavně jsou k ochraně před vniknutím infekce...ale zatím jsem to nějak nestudovala a posledně jsem se na to mé dr. zapomněla zeptat, jestli je používat i do bazénu... 😅

hofka1
19. čer 2013

Není lepší nečím máznout před koupelí a preventivně zavést třeba laktobacilovou kapsli potom? Tampon taky nasákne kde co.

johhaanka
autor
19. čer 2013

V rybníku neeee 🙂 ale v bazenu plaveckem a na koupaku ano. Ja mam prave taky nakoupene ty protect senta, ty jsou namocene v oleji a prave se nenasáknou vodou. Tyhle probioticky pry vytvori v pochve mikroflóru, která tam ma byt 🙂a tim padem se zamezi infekci. Tak je budu asi stridat a je to 😀

speedygon
19. čer 2013

@hofka1 ty tampony jsou právě něčím napuštěné...nevím tedy, jak typ, co zmiňuje tazatelka, ale tuším zrivna ty v odkazu(sentaa) jsou napuštěné nějakým olejem...já je taky budu řešit, pokud bychom se měli koupat...kolikrát stačilo koupání doma ve vaně kvasinky měly pré 😠

olusenka
19. čer 2013

mě u prvního těhotenství gynekolog ty napuštěné olejem absolutně nedoporučil. O těch s probiotiky jsme se nebavily, pokud byly už k mání. (Ale asi bych je letos zkusila.) Radil koupat jen v nějakém bazénu u známých, kde vím, kdo se tam koupe. I když zas si říkám, že veřejný bazén by měl být extra hlídaný. je na známých samých, co si tam nasypou apod.

mysplys
19. čer 2013

já ty probiotické tampony ellen používala preventivně při koupání v bazénu ...a neměla jsem problém ... pravda je, že ani normálně na mykozy netrpím, ale když jsem se ptala na to dr. tak právě říkala, že ty probiotické jsou na to koupání nejlepší 😉

krabice1983
19. čer 2013

Já v těhu chodila jen do bazenu a ani mě nenapadlo si brát nějaký tampony.Asi jsem zaostalá,ale já to nikdy ani neslyšela 😢

annapan
3. zář 2015

Já bych řekla, že jsou elleny vhodné nejen do rybníků, ale i do bazénu. Přeci jen tam dávají chlor, což je dezinfekce, takže to musí dělat taky pěknou neplechu. Já je tedy použivám všude a jsem za ně fakt ráda. Pokud vím, tak nic podobného, probiotika v tamponu, na trhu není. No a letos v létě jsem si koupila i ten jejich ellen krém s probiotiky. Takže mám takové bezva kombo 😉

Jinak mi to nedalo a napsala jsem si o vzorky, abych ušetřila 😀 , a protože na jiné diskuzi dávali odkaz.... ale firma vzorky bohužel neposkytuje.....
No, zkusila jsem to, ale moc se nedivím. Nějakých pilulek nám z lékárny vzorek asi taky nepošlou 😀
Pokud jste to tedy některá taky viděla, tak to nemá cenu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru