Tanec v těhotenství. Jaký máte názor?

veru23
15. led 2011

Zdravím všechny těhulky, chtěla jsem se zeptat, jaký máte názor na tancování v těhotenství? Někde jsem četla, že se miminku může omotat pupeční šńůra kolem krku. Jaký máte názor? Díky za odpovědi.

katchi
15. led 2011

Myslim, ze pokud nebudes metat salta a tancovat celou noc, tak by to vadit nemelo. Stejne tak se rika, ze by se nemela myt okna, veset pradlo a dalsi povery...pokud tancujes rada, tak proc ne? Ale samozrejme vseho s mirou a moc se neunavit...

shaula
15. led 2011

Podle mě záleží na tom, jaký tanec. Nějaký poklidný společenský tanec zřejmě neuškodí, totéž třeba břišní tance (ty prý původně vznikly jako právě pomoc rodičkám). Ale asi bych se nevrhla na rychlé tance s poskoky, rychlou latinu a podobně...
Já osobně bych si našla nějaký kurz břišních tanců určený pro těhulky, to by mě zajímalo 😅 Nějak se mi nezdá, že by tanec zapříčinil omotanou šňůru, jako neříkám, že je to nemožné, ale podle mě je pravděpodobnější, že si ji mimi omotá samo tím, jak se v bříšku otáčí, než tím, že maminka tancuje... Jestli se ti do tancování chce, vyber si nějaký "vhodný" tanec a hurá na to 😉

hojda
17. led 2011

Na ten břišní tanec, také pozor jsou určité figury, které by těhotná dělat určitě neměla, lektorku byste měla uprozornit, že jste těhotná. Je to vlastně porodní tanec, takže by měl pomáhat hlavně při porodu. Já na břišní chodila a bylo super, že jsem uměla uvolnit pánev, to se při porodu hodilo a porod postupoval hodně rychle🙂.

staninka77
18. led 2011

Já když jsem byla těhu tak jsem tancovala Břišní tance prej víceméně neměly dělat šimli a otřásat nějak tělem jinak je to moc dobré řešení na na tane cdoporučuji ho je skvělá věc a ještě to tančím dál hodně to uvolnuje.
A porod jsem měla tentokrát nádhernej a taky rychlej jen teda byli více méně bolesti zad 😉 .

verja
18. led 2011

Ahoj, myslím si, že klasické tance by měly být v poho (možná jen ne nějaká latina) -je to na tom jak se kdo cítí. Ohledně omotání šňůry okolo krku, se také říká, že by se nemělo moc žehlit:D. Ale pokud jde o orientální tance, mám trochu jinou zkušenost. Tancuju už více než 4 roky. Máme skvělou lektorku, která tancuje profi. Když jsem poprvé otěhotněla, tak jsem se raději přeptala jak to je.Sama je děti ještě nemá, tak se ptala dál a bylo mi doporučeno vůbec netančit. Shimi, twisty, výkopy pro těhotenství nejsou vůbec vhodné. Osobně, když jsem si prošla naše choreografie, tak bych si vlastně nezatancovala. V těhotenství je fakt asi vhodné jen ladné kroužení a pohupování a vlnění rukama a pod vedením člověka, co má zkušenosti. Prostě břišní tance pro těhotné. Jo a ještě perlička. Jak jsem se připravovala na první porod, jak budu pěkně kroužit na sále, tak jsem si na to ani jednou během těch 40-ti hodin bolestí nevzpomněla:(. Tak snad tentokrát🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru