• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenství a jízda na kole. Mohu provozovat?

19. srpna 2013 
ahoj, tak ja jsem na zacatku jezdila i s malou ve voziku za kolem, v 16 tt jsme byli na dovolene, kde jsem jezdila teda uz bez ni. Jeste par vyjizdek planuju, ale uz jenom pohodovych a pomalu ;)
16. srp 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm, tak mě dr. řekla, že kolo ne. Prý můžu na rotoped :frowning2: Škoda, užívali jsme si super výlety. Každopádně to teda nebudu raději riskovat. I když na začátku těhotenství jsem ještě jezdila.
16. srp 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud vím, tak kolo se nedoporučuje ze 2 důvodů:

1. Ten důležitější: Je to sport se zvýšeným rizikem pádu (narozdíl třeba od plavání, lehčí jógy, chůze), tj. hrozí s tím spojená nebezpečí.
2. Ten diskutabilnější: Otřesy. Už si nepamatuju, jak to bylo vysvětlováno, někde jsem o tom kdysi četla, časté otřesy při jízdě můžou vyvolat nějaké stahy dělohy či co, v pozdější fázi teoreticky i vyvolat porod... ale to bude asi spíš jen takový "možný" scénář... ne úplně pravděpodobný. Nevím. Bohužel si fakt nepamatuji zdroj, že bych to znovu nastudovala... tak to berte s rezervou.

Rotoped je logicky v pohodě, riziko pádu odpadá, otřesy taky.
17. srp 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda jezdí, ne zvlášťě časo,ale jezdím a v cyklosedačce mám malou..nedělá mi to žádný problém,opravdu se snažím nespadnout a tak:slight_smile:
17. srp 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, já taky z kola obyčejně nepadám :slight_smile: ale jak mi dr. řekla, že ne, tak bych si to stejně neužila. :frowning2:
23. srp 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přispívám do starší diskuse. Jsem 18tt a právě jsme na cyklodovolené :slight_smile: trošku tlačí bříško...tak 20km mi stačí (je tu dost kopcovitý terén) ale mimi je v pohodě, večer se tam pak roztahuje jako by si říkalo "konečně místo :grinning: " takže pozor na rychlost, auta, drncáky...ale jinak nevidím problém!!
19. srp 2013 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek