Těhotenství a jízda na kole. Mohu provozovat?

janinininka
10. črc 2007

Ahojky holky,
dnes jsem zatím neoficiálně podle testu zjistila, že jsem těhu, u dr jsem zatím nebyla, ale chtěla jsem se zeptat, co myslíte, může se v těhu jezdit na kole, já jezdím do práce, jinak se tam nemám jak dostat, to by byl problém..a co cvičení pro těhulky, od kdy se doporučuje?
díky za rady!!! 🙂

denousek
10. črc 2007

janinko to by me taky zajimalo...ja myslim ze se na kole jezdit muze ale pekne pomalu proste abys nebyla uhnana,jen takova pohodička leharko.... 😎

lu777
10. črc 2007

ahoj Jani, já bych v žádném případě na kolo nesedla.. těch prvních několik týdnů je kritických, mně bývalo divně i po pomalé chůzi a hlavně se mi někdy motala zničehonic hlava, takže bych se i bála, že někde z toho kola spadnu 😲
já myslím, že to za to riziko nestojí, jedině pokud jsi nikdy nepotratila, máš dobré kolo a rovnou silnici v perfektním stavu 😉 ale já bych do toho nešla ani tak.. mimi je mimi 😵

simus
10. črc 2007

holky já úrvní 3 měsíce nejezdila a do ted jezdím alespoň do obchodu a tak, hlavně pozor na pády🙂🙂

listicka77
10. črc 2007

Já jsem si teď užívala týden na chalupě a párkrát jsem na kolo sedla. Bylo mi zrovna dobře a myslím, že jezdím tak, abych se nemusela bát, že spadnu. Ale každý den do práce a z práce, to bych asi taky měla strach. No záleží hlavně jak pohodová ta cesta je a hlavně jak bude tobě. Motání hlavy by asi opravdu nebylo na kolo dobré (ale při motání hlavy je asi vůbec lepší zůstat doma 🙂 ).

denousek
10. črc 2007

jojo zustat doma 😵 jenze janinka ted teprve zjistila ze je tehu...to jeste potrva nez ji to overi a daji ji neschopenku...musis na ne udelat psi oci at ti ji pak daji ... 😅

majenka
10. črc 2007

Holky, já jsem se celé jaro těšila, až vytáhnu kolo a pak jsem zjistila, že jsem těhule...takže kolo pořád leží ve skříni, ale za pár týdnů ho chci vytáhnout.V prvním trimestru bych to neriskovala, mimi je náchylné na všechny otřesy, než se pořádně uvelebí...ale pokud budu v dalším trimestu v pohodě, tak to vyzkouším.Samozřejmě žádné díry, obrubníky, kořeny...jen pohodová cesta, nepřepínat se...jezdit v klídku pro radost. 🙂

denousek
10. črc 2007

jojo asi tak majenko 😔

zevina
10. črc 2007

pokud nejsou problémy nebo rizikové těhu, tak bych se kola nebála, já na něm jezdila téměř do porodu 😀 i v poradně se sestra už jen ze zvyku zeptala jak jsem přijela, zavrátila oči, že jsem nezmar, ale v podstatě neměla námitky, ty otřesy určitě nejsou o nic větší než při jízdě autem či busem, a kdybych měla s tím obrovským břichem funět pěšky... raděj pohodička na kole 😵

petja
11. črc 2007

pokud je ti fajn a nemáš potíže,není důvod na kole jezdit.Vyhýbat se přeplněným ulicím,radši si vabrat boční cestu,okliku a žádný kamení...já jezdila do 4.měsíce a jezdila bych dál,kdybych kolo nemusela tahat do vlaku a z vlaku.mimčo kolo jen uvítá 🙂

jajcka
11. črc 2007

Ahoj Jani, mě to dr zakázal, prý kvůli tomu třesení na kole, že by to nemuselo být dobré. Ale až půjdeš k dr, zeptej se uvidíš co ti řekne.

dludli
11. črc 2007

kolo jsem taky dloho resila. Nejlepsi je kdyz se budes ridit svym rozumem a tim jak se na kole citis. Kazdy DR i vse co kde najdes na netu, bude trochu jine, nekde ti reknou rozhodne ne, nekde nevadi, no jako se vsim.
Nedoporucuje se to kvuli otresum, kvuli riziku padu. Ale v buse nebo v aute jsou oresy taky, me vadili dokonce mnohem vic, ke vsemu tam ty otresy ani necekas a nemuzes je ovlivnit. Na kole bud proste slezu nebo diru objedu atd. Navic ve vedru, se v buse mackat se vsema lidma, no z toho mi bylo vazne soufl. Takze ja na kolo dopustit nedam, ale jak rika selskym rozumem, pokud by se ti mela motat hlava tak to asi nebude dobry.
V tehu se pak meni teziste takze i tam pozor, aby s tim clovek pocital.

miluska.woolley
11. črc 2007

Holky, tak ja se taky pridam, mne dr. tady v Nemecku rekl, ze na kole muzu klido jezdit dal.U nas jsou ale vsude stezky pro cyklisty a jezdim po meste. Stejne tak jako spadnou z kola, muzu uklouznout na schodech.
ed ale stejne nejezdim, je mi spatne, takze misto kola lezim na gauci.

janinininka
autor
12. črc 2007

díky moc za rady holky!!
Já to kolo asi teda taky nechám až po 3 měsíci pak jen tak lážo plážo, radši, jistota je jistota!!! 🙂
A ještě se chci zeptat ohledně těch otřesů, dnes jsem byla u dr, a vyčítám si, že jsem nevydržela dýl, teď se bojím víc než předtím.. 😕
Za prvé je brzy, je tak 1mm velké, dr mi ani přesně neřekl, zda jsem těhu, že když vyšly testy, tak že budu, ale je to malé, něco tam bylo, tak že to je asi ono.. 😖 jsem z toho taková rozhozená..mám se vyvarovat otřesů, měně se milovat, takže asi i to kolo, a právě máme jet na dovču do Itálie busem, ale cesta cca 18 hodin, tak nevím, zda mám jet, máme jet za 2 týdny, a k dr jdu příště 9.8. že už to bude tak 4 mm, a bude víc vidět. Myslíte že je lepší letadlo? mám to zrušit? Díky za rady!! 🙂

lu777
12. črc 2007

páni, autobusem tak daleko? no, mě se radši neptej, já jsem po svých zkušenostech už opatrná 😢 myslím, že letadlo je šetrnější, jestli se budeš na dovolenou cítit... taky můžou přijít nevolnosti, mně se na začátku dělalo špatně i po deseti minutách v tramvaji..
ale třeba budeš těhulka, která o mimi neví, dokud nebude kopat 🙂

maja102
13. črc 2007

Ahoj, Jani, mně doktor při každém těhotenství kolo zakázal, tak jsem si ho zatím moc neužila. To staré mě nemrzelo, ale mám před čtyřmi lety nové....Ale dítě je přednější. Po posledním dítěti se mi blokuje bederní páteř, teď čekáme další, tak budu ráda, když po porodu budu schopná jezdit aspoň do obchodu-žádný závodník už ze mě asi nebude. 😉 🙂

perisu
20. črc 2007

Holky já jsem četla,že v těhu nemusí být tak dobrá rovnováha,takže kolo asi moc nee

rosnicka2
23. črc 2007

Janinko, tohle jsem taky resila minuly tyden, a pak mi kamaradcina maminka, co dela 20 let sestricku na gynekologii a ma sama tri deti rekla, ze tehotenstvi neni nemoc. Pokud se mimi usadi, tak drzi. A nejake otresy z jezdeni na kole, behani nebo lehkeho posilovani ho nevypudi. Pokud potratim samovolne v prvnim trimestru, je to smutne, ale priroda neni blba, proste s mimi nebylo neco v poradku.

Proste delej dal, co jsi byla zvykla delat, samozrejme, ze se musis trochu hlidat. doktori kolo, behani etc. nedoporucuji spise kvuli riziku padu. Jenze ja jsem treba expert na zakopavani na schodech. Jo, taky mi rikala, ze kolem terminu menstruace mohu trochu spinit, tak mam nasadit klidovy rezim, co se tyce sportu, ale neznamena to si jit lehnout do postele a nedelat nic. Mam poslouchat vic sve telo, ono si rekne, kdyz mu bude neco vadit...

Jsem z tehu taky zatim dost vytrepla (6tt), jsem moc rada, ale taky mam strach, ze se neco nepovede, ale abych prestala "zit"..tak to ne😉

lu777
23. črc 2007

no, že když se mimi usadí, tak drží: to je individuální, moje kamarádka má dvě děti, těhu bez problémů, včetně toho posledního, až do pátého měsíce, musela být tři měsíce na udržování v nemocnici, nemohla sama ani na záchod..

jinak mně je ok, vyšetření s perfektním výsledkem, ale v pátek jsem musela vyjít asi sedm poschodí a asi mi v tom vedru praskla nějaká žilka a zakrvácela jsem.
tak mě to vyléčilo z přemýšlení o nějakém cestování a radši ještě počkám i s nějakým tělocvikem.
těhu určitě není nemoc, ale je to hodně individuální a mimi pořád roste a uvnitř se všechno mění, takže co jednomu vyhovuje, může být pro druhého moc.

zdenicka
25. črc 2007

ja jsem v 7mesici a na kole jezdim porad,sice jen po rovnych silnich,kratne trasy a pomalu,al ejezdim,.Ale asi zalezi na kazdym jak s eciti.

krista
4. dub 2009

tilly • 1d, 9tt • Dnes v 11:52
môžem sa bicyklovať? je to bezpečné, predsalen sú tam nejaké otrasy, ale zas mám dobrý bike, celoodpružený...

myskyva • 21tt • Dnes v 11:55
tilly řeším stejnej problém.Hledala jsem na internetu a je tam spousta názorů pro ale i proti cyklistice.Ale většinou se dr. bojí pádu,takže váhám jestli jezdit za předpokladu že znám svoje možnosti a jela bych po přijatelnym terénu .....

gumidek • 35tt • Dnes ve 12:02
Ahoj, kolo už mi taky hodně chybí, teď už na něj nelezu kvůli bříšku, ale na podzim jsem ještě jezdila. Kamarádka byla na kole ještě v šestým měsíci, ale pak už jí to doktorka zakázala právě kvůli možným pádům. Asi tady jinej problém není, pokud je člověk zvyklej jezdit pravidelně. No, počítám, že tak v červenci už na kolo sednu, nemůžu se dočkat.

lenonka • 1d, 15tt • Dnes v 15:10
no , ja ho skusím ešte vytiahnuť, dokial bruško nezavadzia. 😉

sissik • 1d • Dnes v 17:41
ja som sa pred tehu bicyklovala vcelku dost, ale pocas tehu som sa na to nejak necitila. na zaciatku mi bolo zle, tocila sa mi hlava a nejak som nemala odvahu nasadnut na bike. lekar mi povedal, ze mozem.
ak sa na to citite, tak skuste, co to s telom urobi.
na odpruzenom biku sa vytrasiete tiez, len menej ako na neodpruzenom
tilly a bahozelam

helulicek
6. dub 2009

Čau holky, tak já jsem na kolo sedla když začalo toto nádherný počasí, sice jen rovný terén a o mnoho kratší trasy než jsem byla zvyklá, ale cítila jsem se dobře a mimi snad taky....prý když se něco nelíbí, tak kopou, což u mě byl klídek 🙂 záleží na každým, jak se nato cítí. Mě to sice nic nedělalo, ale vím, že budu raději preferovat procházky, ale kola se dokud můžu asi nevzdám 🙂

tilly
7. dub 2009

jeeej a ja som vsade hladala bicykel, nenapadlo ma kolo 😀

jaja003
8. dub 2009

ja som vcera na bicykel tiez pozerala, bolo nadherne tak som si ho pripravila, ze sa povozim, ale nakoniec som si to rozmyslela a sla pesi... neviem, mam akysi respekt.. bojim sa riskovat... netlacilo vas pri bicyklovani brusko? Myslim hlavne okolo takeho 30 tyzdna?

denisa87
8. dub 2009

ahojte,aj ja si este sadnem na bicykel,a nevsimla som si ze by mi tlacilo brusko 🙂 pokial smiem tak sa bicyklujem. 😀

mariv
9. dub 2009

Ahoj, tak mně pan doktor řekl, že nechápe, kde se ta pověra vzala, že se v těhu nemůže jezdit na kole a že už s tím bojuje strašně dlouho. Prý můžu jezdit až do porodu, což ale hádám bude asi horší udýchat🙂 Já jsem v 18tt a v sobotu jsme dali 65 km, cie žádný velký kopce, ale část cesty byla celkem drsnej terén, takže jsem byla pěkně vydrncaná, ale mimi v pohodě. Ale do 3. měs. bych se asi opravdu bála, mimi ještě není dobře uchycené a tam je to nebezpečí asi větší. Teď už se prý jen tak nepustí🙂 Hlavně ale bacha na pády! Tak ať nám to šlape!

pink_lady
10. dub 2009

ahojte, tak ja povzbudena prispevkami som sa dnes odhodlala vytiahnut bike - lebo fakt mi to strasne chybalo, dali sme len 10 km a aj sme oddychovali ale teraz sa citim uplne skvele 🙂 😅

helulicek
10. dub 2009

dnes jsem chtěla na kolo, ale to vedro dělá svoje, byla jen procházka a jsem z toho nějaká unavená, takže odpo kolo asi vynechám 😅
Jinak myslím, že kolo je super a pokud zvládáme, tak hurá na kola 😀

zoeno.1
10. dub 2009

ahojte,len tak som tu hodila ockom,tak prispejem,ked uz som tu 😀 ja som sa bicyklovala asi do cca 7mesiaca-potom mi uz brusko zavadzalo,tak som prestala 😅

anka.
4. srp 2011

Ahoj. Oživuju diskuzi. Jezdíte nebo ne? (u mě začátek těhotenství a k tomu ještě cca 15 kg v dětské sedačce navíc - co myslíte?)

miselinka2
16. srp 2011

celkem by mě to zajímalo mě dr řekla že aťvydržím do konce 3 mesice a pak pomalu roc´vinky žádné drncáky a překážky pěkně v klidu tak se celkem těším ještě chvilku a už bude malá projíždka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru