Těhotenství a jízda na koni. Máte zkušenost?

terak
10. dub 2010

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s jízdou na koni v průběhu těhotenství?

maxi.smile
10. dub 2010

Ahoj, já jezdím na koni řadu let, ale poslední roky již ne tak intenzivně..já jsem se rozhodla, že na koni v těhotenství jezdit ani nebudu. Oproti tomu moje kamarádka jezdila každý den od početí do termínu porodu a musím říct, že ,,se rozhodně nevozila v kroku" ... Je ježdění a ježdění....ona má tak vypracované svaly ,,tam dole", že pak měla u porodu obrovské problémy a mimi nemohlo ven.... 🤐

terak
autor
10. dub 2010

A zeptám se hloupě ... nemůžu ho vyklepat? Jsem v pátem týdnu a od doby co jsem to zjistila, mi i krok přijde jako strašný drncák 😖

collette
10. dub 2010

terak - dělaj to, na co se cítíš. Já s jízdou na koni zkušenosti nemám, jen s jízdou na kole a tu mi gynekolog moc nedoporučoval. Je to strašně individuální. Jak píše maxi, některé z nás mimi nevyklepou ani při cvalu, jiné stačí drncák v autě. Spolehlivě Ti to neřekne nikdo a když se zeptáš doktora, tak Ti raději zakáže všechno, aby pak neměl problémy 😅

eloana
10. dub 2010

Ahoj ja jezdila 9tt pak jsem spinila tak jsem toho nechala. Druhe tehotenstvi je vymodlene,takze bych to neriskovala......
Ale kamaradky jezdily asi do asi do 7 mesice -krok, klus, neskakaly a prilis necvalaly.
Podle me mimco nevyklepes ,ale je zde vyssi riziko padu.
Ano jak pise Maxi - je to taky pak o svalech -kamaradka prave diky tomu ,ze je svalnata obe deti ma na cisare.....

eloana
10. dub 2010

jinak ja u koni ted pred druhem tehu delala,ale radeji jsem toho nechala po zjisteni -delala jsem u hrebcu a mela jsem jednoho obsedat ,takze ot jsem radeji neriskovala......

benotka
11. dub 2010

Ahoj, jezdím už 11let, ale v době kdy jsme se rozhodli začít snažit jsem si zrovna udělala menší pauzu a za 3 měsíce jsem otěhotněla tak teď nejezdím. Švagrová jezdila do 4.měsíce, ale já to riskovat nebudu.
A teď když čtu o těch svalech, tak to jen doufám, že nebudu mít problémy při porodu, i když je to individuální 😉

vverunkaa
11. dub 2010

ahojky,tak zaleží co znamená v pruběhu... 🙂 Když sem otěhotněla,v druhém měsíci to semnou koníček nabral na bariériu a třískla jsem sebou pěkně ,14 dní mě bolely záda,ale horší byla ta myšlenka, zda se tam uvnitř v bříšku tomu prdískovi něco nestalo.I přesto,že koně miluji a tahle práce mě živí,jsem prostě řekla ne! No,ale jelikož ja bez koní být nemužu,tak jsem teda od té doby nejezdila až pak když sem byla na začátku pátého měsíce,tak sem nemohla vzdržet a opět vyskočila do sedla 😵 Ale to fakt jenom jednou a od té doby už nic.A taky sem měla malé bříško,s větším bych to nedala 😀 Na koníky se do stáje občas zajdu podívat.Ted sem na začátku šestého měsíce a přítel už mě tam nevidí rád....no nedivím se...ono riziko je všude okolo koní, ne jen na koni ! ☹ Kamarádka jezdila denně až do šestého,ale já bych to fakt neriskovala.Nedovedu si představit o to malé přijít jen kvuli nerozvážnosti. 😉

maxi.smile
11. dub 2010

...ještě jsem si vzpomněla, že té mojí kamarádce doktor řekl, že pokud by uvažovala o druhém mimču, tak ať radši půl roku před (teď nevím jestli porodem, nebo otěhotněním vůbec), na koně neleze....po porodu byla celá vyjukaná, že jí na břiše skákal doktor, sestry a její vypracované svaly (ona má několik koní doma a jezdí skutečně denně a skutečně denně v těhotenství jezdila) ne a ne povolit a malej se nemohl dostat ven....jak píše vverunkaa, jde o to, že asi nemá smysl si později vyčítat: ,,Kdybych já tenkrát na toho koně nelezla, nebo se u nich vůbec nemotala.." Je jasné, že když někoho porazí auto, je to osud...ale tohle je spíš pokoušení štěstí...kůň samozřejmě pozná, když na něm sedí dítě, nebo se někde kolem motá...ale jestli pozná, že je v bříšku a ví, že má být přítulný a hlavně opatrný??Asi spíš pochybuju...A my, co se kolem koní nějak více motáme, motaly, budeme motat, tak víme, že někdy hold jsou chvíle, kdy nás koník při čištění ,,namáčkne" na zeď, nebo hlavou vrazí do břicha a chce drbat...asi bych se bála..přece jenom...jde o naše miminka 😎

zerog
8. čer 2013

bezva diskuze, hodně mě zajímaly zkušenosti ostatních jezdkyň..já mám už 9 let svého koně, dříve jsme i hodně trénovali, parkury, teď už jen hobby. jezdila jsem pětkrát, pak třikrát v týdnu..teď jsem devátý týden a co to vím, dva týdny nazpět zhruba potvrzeno, už nejezdím..necítím se dobře, mám obavy..tak radši ne a budu mít náhradního jezdce a chodit na návštěvy..ale chybí mi to, je nádherně, šla bych na vyjížďku s kámoškou, skočit si..ale nestojí mi to za problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru