Těhotenství a kočka v bytě. Zbavit se jí či ne?

akira
31. srp 2006

Zdravím, nikde jsem to tu nenašla, tak začínám. Mám doma dvě kočky, jsou jako moje děti a mám je moc moc ráda. Teď jsme koupili byt a chceme se pokusit o miminko. Hodně lidí mně zrazovalo, ať se zbavím koček kvůli Toxoplazmoze, jenže já se dočetla, že tak žhavé to není, že Toxo se může přenášet i jinak a kočky které žijí výhradně v bytě a jsou očkované, tak ji většinou nemají kde chytit. Moje kamarádka kvůli tomu, že je těhotná dává pryč Rozárku, kterou má celý její kočičí život. Nechci se micinek vzdát. Jsou to skvělé léčitelky a co jsem se dočetla, tak zrovna naše číčy jsou moc hodné a inteligentní. Taky se tak bojíte Toxo, že byste se zbavily dlouholetých mazlíčků, nebo si z toho nic neděláte? Jak se chránit před Toxo a nevzdát se stvoření, která nás tak milují?

benjik
28. črc 2010

@lin18 to je dobrý, Nel má za sebou ochutnávku granulí i konzervy a taky to na na ní nezanechalo následky.Spíš od té doby nějak moc mlsně kouká po jejich miskách 😀

draga
28. črc 2010

@benjik Dála miluje kočičí chroustátka, tak jsem mu koupila kdejaké křupinky, abych mu to jako vyměnila a neee, pořád užírá kočkám 🙂))

benjik
28. črc 2010

@draga 😀 Nel zas krade kočkám hračky.

draga
28. črc 2010

@benjik tak to náš kocour krade hračky Dálovi, hlavně ty figurky z kinder vajíček to vždycky vezme do huby a zdrhá ...a někam si to schová....pak v noci to vytáhne a strašně s tím zlobí 🙂))

benjik
28. črc 2010

@draga to je dobrý🙂 Naše menší kočka vždycky na hračkách usne,máme ten stolek od fisher price a tak hopsacího koníka,na tom se jí pí dobře. Nejlepší je,když stolek zapomeneme na noc vypnout,to pak v noci,když na něj hupsne slyšíš třeba: celou knihu přečti sám,kamarády najdeš tam,kačenku i žabičku,pejska,kočičika. Fakt milý v noci. Takže jako kočku a dítě rozhodně k sobě,pak se člověk nenudí. 😀

draga
28. črc 2010

@benjik jo tak to je dobrý 🙂 já vůbec nechápu, proč jsou ty kočky tak zvědavý, musí na všechno lézt, všechno zkoumat, všude zalejzat...ale přesně je veselo a nenudíme se...zrovna dneska manžel nechal našeho slavného kocoura celou noc na okně...chudinka...naštěstí vydržel sedět na parapetu, ráno ho manžel slyšel mňoukat a skřehotat tak šel na obhlídku, jeslti se někde neskřípnul a když ho viděl na tom okně málem to sním praštilo, hned ho pustil domů a mazlil 🙂 no mě bylo divný, že večer na mě spala jen kočičí dáma a malej černej jí neprovokoval 🙂

benjik
28. črc 2010

@draga jaj,chudák kocour,já když bydlela ještě v paneláku,tak jsem kočku taky furt tahala z parapetu,jak na něj lezla. No a kocour,co jsme ho měli než se Nelča narodila spal v pračce.

draga
28. črc 2010

@benjik naštěstí jsme v 1.patře a je léto, jednou jsem nechala kočku na parapetu přes noc já, a bylo to v zimě...chudáček...ale přišla jsem na to někdy kolem 5 ráno a začla jí hledat...potvora skočila na okno, když jsem větrala malýmu v pokojíčku...obíhala jsem celý sídliště, jak magor jí volala, hledala pod autama, v křoví... a ona seděla na parapetu úplně přikrčená a našel jí až manžel... 😉

benjik
28. črc 2010

@draga my byly ve 4.patře,jaj chudák,jsou to potvory,kolikrát je člověk hledá,proleze každý kout a oni se pak objeví jak duchové uprostřed pokoje.

draga
28. črc 2010

@benjik no přesně 🙂 a mýmu kámoši vylítl kocour ze 6.patra...hledali ho a pak si vzpomněl, že měl otevřený okno, šel dolů, kocour tam ležel v kaluži krve...hned jeli k veterináři, ten ho prohlédl a zjistil, že mu nic není, že je jen v šoku a překousl si jazyk, proto ta krev...jsou to šoky 🙂 ale neměnila bych 🙂

benjik
28. črc 2010

@draga babi se kočka ztratila v paneláku,proklouzla dveřma,když mě vyprovázela. o a za pár hodin,jí přinesli sousedi,co bydlí o pár pater níž (babi v 9.),že jim spala v botníku,tak že si jí vzali k sobě seznámit s kocourem a pak si vzpoměli,že nás s ní vídávali( brala jsem si kočku od babi několikrát k nám),tak jí babi přinesli. Jo taky bych neměnila,nedokážu si představit,že by malá vyrůstala bez zvířat.

draga
28. črc 2010

@benjik tak to je taky story 🙂)) na nás zase jednou tvonil soused, že prý nám utekla kočka, a že jí nese...byla to britka a tu teda nemáme 🙂 no mohli jsme mít 3...ale věděla jsem, že je jedný holčiny co tu bydlí nad náma v pronájmu 🙂) tak kočka našla domov...ale že jim to ani nevadí, viď? že jsou někde jinde...potvory 🙂

lin18
28. črc 2010

No my teda máme kočky venkovní a nejvíc mě rozčiluje, že si zvykly spávat v Kubíkově kočáře, který nechávám v garáži...takže pak jsou všude chlupy a otisky špinavých tlapiček 😀 . Ale úplně nejvíc mě vytáčí, když je Kuba protivnej...nejhorší to teda bylo v šestinedělí....pořád řve anebo se vzteká a manžel mě pošle ven, abych se prošla po zahradě a uklidnila se a sotva vylezu tak jsou u mě kočky a otírají se mi o nohy a taky vztekle mňoukají, že se jim nevěnuji. To mě pak berou čerti, že nemůžu mít ani chvilku klid.... 😝

benjik
28. črc 2010

@draga Nám se zatoulal loni o čáry kocour,tak jsme vyvěsili plakáty s jeho fotkou a po pár dnech volala paní,že ho asi našli,tak že si pro něj máme jít a ona to byla kočička 😀

benjik
28. črc 2010

@lin18 pošli manžu jezdit a klid bude 😀

draga
28. črc 2010

@lin18 neboj za chvíli s nima bude Kubíček lítat po zahradě, náš prcek je teď u bab a ta má kocoura, velikýho vykastrovanýho...a její sousedka má koček 14!!!! nechápu i když kočky miluju tohle mi přijde jako už moc...no a kočky jsou nalezlý na zahradě u babičky a Dála si tam s nima hraje ....a je veselo... 😀

draga
28. črc 2010

@benjik teda ty dneska fakt perlíš 🙂)) a našel se kočičák?

benjik
28. črc 2010

@draga bohužel ne ☹ hm,já se taky jednou sekla v pohlaví,kočka měla kotata,to jedno vypadalo dle neklamných kuliček na kluka a za dva roky měl kotata,měla od narození zduřelé žlázky.

benjik
28. črc 2010

@draga my jich měli jednou 16 na zahradě,dvě kočky zároven porodily a jedna měla omerčata

draga
28. črc 2010

@benjik no my naše dvě první kočky (to jsem ještě byla malá) taky měli Pascal a Lucinka...Lucinka byla v pohodě, ale Pascálek se jednou začal divně kroutit, mlátil sebou o zem, mysleli jsme že je po něm a pak nám sousedka řekla,(přistěhovali jsme se z města na vesnici) že se jen mrouská...no a pak měl koťátka a jméno už mu zůstalo 🙂)

lin18
28. črc 2010

My taky jednou měli na zahradě 12 koček...já ani kočky nechtěla ale jedna kočičí máma nám nechala na půdě čtyři koťata...když jsme je objevili tak už byly vyhublý, oči zahnisaný...no hrůza. A jak neznali lidi tak se nenchali ani chytit. Tak jsem je začala krmit a asi po roce už se nechaly pohladit, do ruky vzít až tak za další rok. No a dneska jsou to mazlové. A pak jsem ukradla kotě sousedce...donesli si domů maliný koťátko...sotva měsíční...no pořád jsem ho nacházela před našima dveřma, tak jsem mu dala pamlsek a odnesla ho zpátky...druhej den tam bylo zas. Tak jsem se sousedů ptala proč jim pořád utíká...no dozvěděla jsem se jen tak mimochodem, že mu nedávají nic k jídlu...prej si má nachytat myši! Tak jsem ho vzala k nám a vzkázala jim, že pokud s tím mají problém tak je půjdu nahlásit za týrání.
Pak jednou měly tři kočky naráz koťata...jakmile dokojily tak jsem je vezla vykastrovat...a ta jedna byla už zas v tom!!! No a pak se ztratil kocour...asi když naháněl slečny a celkově se to tak nějak rozprchlo...až nám zůstaly tři. Ale stejně jich k nám chodí aspoň deset...protože kočky mají misky se žrádlem venku tak v noci chodí tuláci dojídat zbytky....

benjik
28. črc 2010

@draga tak v tom nejsem sama. 😀 a ty polohy koček při spaní 😀 Na ušáku,že jí hlava přepadává pře tu trunku,že to vypadá jak když se na tom udusila, nacpaná mezi deskama radiátoru atd... 😀 Jo a menší kočka spí často v sedě,až se z toho svalí na bok.

benjik
28. črc 2010

@lin18 jo jo nám se to rozprchlo po sousedech taky. A jednou někdo hodil ke kameníkům,se kterýma jsme sousedili krabici s kotětem a ono tam tak mnoukala,na zavolání přiběhlo,tak jsem ho vzala domů a už byl náš,mazel jeden.

draga
28. črc 2010

holky nojo jenomže vy se o ty kočky staráte, ale tahle sousedka babičky, je věčně v práci, kočky prý vykastrovat nedá...takže do roka to bude kočičí kolonie, sousedi kolem už jsou naštvaný, kočky lezou všude, koťatům teče z očí, já tam zítra jedu tak jim asi aspoň otřu očíčka optalmosept. chudákové ☹

@benjik no ty spací polohy taky mnohdy nechápu a zrovna tak místa, včera se mladej usadil na žehlícím prkně, hlava mu vysela dolů, packy natažený ...čekala jsem kdy sletí a nic...

benjik
28. črc 2010

@draga to je jak naše,taky žehlící prkno je oblíbený. 😀 Jo pak když se o to lidi nestaraj je to děs,proto jsou ty nemoci a vznikají tady tyhle otázky,jako ta která začala tuhle diskuzi ☹

lin18
29. črc 2010

Jo a ještě k té toxo...kočky mám venkovní a když jsem byla těhotná vyžádala jsem si testy a byly negativní.....prý není zas až tak snadné to chytit...stačí normální hygiena....

modra_slunecnice
3. srp 2010

Tak jsem si dala práci a přečetla si vše, moc se mi líbil kocour s překousnutým jazykem 😀 zní to ftipně i když to asi zase taková psina nebyla, mě je to měsíc vypadal kočička z okna 4 p. potvory si odsunyli sít s kterou zápásím i já NEPOCHOPÍM TO NIKDY , u nás to ale bylo bolavější, byla nutná operace, pobyt u dok a místo sušičky na prádlo, kterou jsem měla vyhlídnutou mám zdravou umazlenou kočku 🙂 no přítel tak nadšený nebyl když slyšel že sušička bude tak za 2 měcíce až zase našetříme. spací polohy kočet jsou neuvěřitelný, můj kocour spí an zádech, všechny 4 do vzduchu a spí.... 😀 kočička zase miluje plynový kotel, spí na něm jak je zásobní nádrž na vodu v zimně jak e topilo se tam i trochu "přismahla " 😀 přišla se pomazlit a já čichám a smrdí spálený chlupy 😀 😀
Lidi co mají SPOUSTU koček, nechávají to divoce se množit a nestarají se o to nemám ráda, když už má někdo kočk víc má nechat vyčistit kočky aby se to nemnožilo jako blechy, pak jsou nemoci, kotata kterým teče z očí plná svrabu v uších a roztoču v kožíšku... chudátka !!!!
Mám dva chupatý mazílílky a i když se kvuli nim a miminu hádám snad s každým z rodiny NEDALA BYCH JE!!! DOKONCE SNAD I PŘÍTEL UŽ TO VZDAL 🙂 těším se jak mimi bude větší a budem zachranovat kočky před ním než jeho před kočkama, kocour je takový pako že i kdyby jste mu rvali jazyk z tlamičky tak bude držet a nesekne jen bude trpět 😅

draga
3. srp 2010

@modra_slunecnice ty jo chudinka kočička....no hlavně, že je v pořádku, já bych taky oželila sušičku 🙂

modra_slunecnice
3. srp 2010

@draga no já v tom taky měl jasno, že jí musím pomoct, ale byla jsem rozhodnutá, kdyby byla moc pomlácená že ji nebudu trápit ale nechám ji uspat...jako že ta představa mě děsila ale představa že ji budou štrikovat jako pytel a ona pak bude třeba trpět doživotně bolestma...to bych nepřála nikomu natož zvířátku ☹ . Takže když mi pak dok řekl že když se to zoperuje a zvládnou se plíce zatopená krví tak že bude v pořádku do 3 týdnů 🙂

lin18
3. srp 2010

@modra_slunecnice Kočka se nám taky jednou přichytila...asi spala v zimě na půdě za komínem. Přišla na dvůr a já viděla, že má na zadku velkej hnědej flek...ona je bílá tak to bilo do očí. Tak jsem usoudila, že se vyválela někde ve výkalech a šla jsem ji osprchovat. Kočky máme venkovní...v té doby jí byly asi dva roky a ještě nikdy ve vaně nebyla...no bylo to mazec....ještě za 14 dnů se mě v práci ptali kterým křovím jsem se prodírala 😀 . No a protože byla zima tak musela zůstat přes noc doma...aby se po koupání nenastydla...taky poprvé...vyděšená z každýho zvuku ani televizi jsme nemohli zapnout...nakonec to nějak přečkala na skříni. Ráno vyletěla ven a ještě asi týden se mi obloukem vyhýbala. Samozřejmě jsem flek nesmyla...ale chlupy zase dorostly....nějak mi to mozek nebral, že by se zvíře mohlo spálit.
My už do koček investovali hodně peněz...jednak za kastrace a pak normální vet. zákroky, nemluvě o žrádle....na to, že žijí venku a vidím je dvakrát denně při krmení docela dost. No ale jednou si nás ochočily tak se o ně musíme starat 😀
A o dítě se neboj...Kuba je trápí docela dost...chytá je za ocas, škube za chlupy, dokonce už ocas i ochutnal...no vždycky radši utekly, nesekly ho nikdy. Mně taky neseknou i když jim třeba čistím uši...radši se snaží utýct. A kontaktem se zvířaty minimalizuješ možnost vzniku alergie...tímto argumentuj všem kdo jsou proti 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru