Těhotenství a kočka v bytě. Zbavit se jí či ne?

akira
31. srp 2006

Zdravím, nikde jsem to tu nenašla, tak začínám. Mám doma dvě kočky, jsou jako moje děti a mám je moc moc ráda. Teď jsme koupili byt a chceme se pokusit o miminko. Hodně lidí mně zrazovalo, ať se zbavím koček kvůli Toxoplazmoze, jenže já se dočetla, že tak žhavé to není, že Toxo se může přenášet i jinak a kočky které žijí výhradně v bytě a jsou očkované, tak ji většinou nemají kde chytit. Moje kamarádka kvůli tomu, že je těhotná dává pryč Rozárku, kterou má celý její kočičí život. Nechci se micinek vzdát. Jsou to skvělé léčitelky a co jsem se dočetla, tak zrovna naše číčy jsou moc hodné a inteligentní. Taky se tak bojíte Toxo, že byste se zbavily dlouholetých mazlíčků, nebo si z toho nic neděláte? Jak se chránit před Toxo a nevzdát se stvoření, která nás tak milují?

draga
4. srp 2010

jo moje milá kočičí dámička jednou skočila na sporák zrovna jsem vařila, uhořely jí fousy na jedné straně, strašně to smrdělo...ona má ty fousky ještě takový krásně dlouhý...no a na jedný straně je najednou měla centimetrový...postupně vypadaly a narostly nový 🙂...

marcelkap
9. srp 2010

Ahoj,
my máme doma kočičku a kocourka a ani na vteřinu nás nenapadlo, že bysme je dali kvůli miminku pryč. Jsou jenom doma, ven vůbec nechodí, takže jsme neměli strach z nějaké nákazy. Jediný čemu se stále vyhýbám je vybírání a čištění jejich záchodu.
Miminka si zatím vůbec nevšímají, je to pro ně vetřelec a úspěšně jí ignorují. Snažíme se ale přesto dávat pozor a nenecháváme je společně samotný v jedný místnosti. Když je malá v postýlce, tak jen nahlídnou a jdou pryč, ale jak jí vyndáme, tak tam hned skočej a to pak skočim já po čičinách a ženu je pryč 🙂
To, že se maj dát kvůli miminku kočky pryč říkaj jenom ti, kdo kočky nemají a nechápou, že to nejde se jich zříct, vždyť jsou to naši miláčci a "děti".

svatule
8. lis 2011

holky, obnovuji téma, mám dotaz, zda některá nemáte zkušenost. Jsme kočičí rodina, máme 2 kocoury, oba mají skoro 4 roky. Dcera má 11 měsíců, tedy začíná chodit a je hodně rychlá na 4, tím pádem začla kocoury prohánět. Tomu mladšímu to až tak nevadí, prostě buď se schová, nebo tu chvilku její péči vydrží 🙂 , ale starší je v tomhle potvora. Začal záměrně čekat, co bude malá dělat a místo toho, aby se "uklidil", když okolo něj malá chodí, počká a škrábne...začínám být zoufalá, malé to zatím nevadí, ale mám strach, aby ji třeba časem neškrábl do obličeje. On je tzv. teritoriální kocour, nemá rád návštěvy, hlídá si svoje území, ale na mě a manžela si nedovolí nic, naopak, je to strašný mazel s náma. Jen teď jak si jich malá už všímá, tak mu to vadí. Nemáte některá tip, co s ním?

svatule
8. lis 2011

jinak samozřejmě neuvažujeme o zbavení se kocoura, to opravdu v nejzazším případě a šel by do rodiny...

kathy.skal
8. lis 2011

@svatule ahojky, dle mého odpozorování mají k sobě děti a zvířátka hodně blízko ... i co se týká chování 😀 Já bych je nechala, ať si to vyříkají sami. Když po ní kocour hodně vyjede, tak mu vydzinkat - i když je teritoriální, tak vy ho krmíte, tudíž jste v hierarchii výš a měl by vaše přání respektovat 🙂 Nebo ho okřiknout v čas, když si všimnete, že na mlaou číhá. Chápu, že málokterá kočka to dokáže splnit na 100 %, ale podle mě časem pochopí, že děti ho neohrozí a nemá cenu jim ubližovat. A ona mu malá ty jeho útrapy asi bohatě vrátí, až povyroste 😉
Jinak k zadání tématu - máme doma koček 6, prožily s námi celé těhotenství a v pohodě. Teď už holky lezou po čtyřech a kočky nám postupně opouští koberec a stěhují se do vyšších sfér - na pračku, skříňky, parapety a tak... za chvíli se za nimi postěhují i mističky, protože děti pojaly granule jako výtečkou lahůdku 😅

svatule
8. lis 2011

@kathy.skal je s ním právě sranda v tom smyslu, že opravdu čeká, co mu dovolíme, už jsme se na jeho chování ptali i veterináře, protože opravdu vyjíždí i na návštěvy apod. a ten říkal, že bohužel nic...že to je jeho povaha...
granule se taky stěhovaly 😀 malé hrozně chutnají 😀
asi tomu nechám volný průběh, jediné čeho se fakt bojím, že to udělá tak, abych to neviděla...

kathy.skal
8. lis 2011

@svatule já si aspoň říkám, dobře, že kupujeme kvalitní granule 😀 😀

arianka
8. lis 2011

@svatule : jak tady už někdo řekl, zkusila bych kocourka "upozornit" že tohle ne 😉 mám také kočky, kluci za chvíli polezou, ale tam si to kluci jednou provždy vyřešili a kočky se jim obloukem vyhýbají, ale u vás bych to opravdu viděla důsledně kocoura napomenout, ne fyzicky trestat, ale okřiknout a odehnat, když by číhal na prcka. On to časem pochopí, jen to bude stát trochu trpělivosti.

svatule
10. lis 2011

tak holky, kocourek byl důrazně upozorněn, že na malou se nečíhá a neútočí a klepu, ale zatím se jí nedotkl, tak snad to tak bude pokračovat, dám vědět. Hlídám i malou, aby ho třeba netahala za ocas a podobně, snad se mi to podaří uhlídat

wolfina
2. srp 2012

Ahoj zrovna řešim kočičáky, (mám dva) začnu tím, že rozhodně se od nás nikam stěhovat nebudou. Jsou moji miláčci, nikdy nebyli venku jsou pravidelně očkování a mají veterinární vyšetření, po kontaktu s jejich wc si vždy dezinfikuju ruce. A nyní partnerova rodina na mě vytáhla ohrožení z koček a pořád pruděj a pruděj, ale je jim to stejně k ničemu. Jen nevím, proč má někdo neustále touhu hledat a hledat, aby si něco našel.

airinka83
5. srp 2012

@wolfina ahoj, taky bydlím v bytě, mám dva kocoury a jsem těhu. Moje kočky taky chodí maximálně na balkon a pravidelně dostávají odčervovací tabletky. Nenech se vystrašit, jsou to stejné pověry jako např. to, že těhotný nemají věšet prádlo a nepít kafe 😒 názory a la jedna baba povídala. Kočky jsou přenašeči toxoplazmozy nejčastěji jako koťata a to ty, které žijou venku. Nechápu, proč mají někteří příbuzní pocit, že můžou rozhodovat a diktovat, ale znám to, taky už se na mě snáší sprcha zaručených rad co a jak..držím tobě i tvým kočičákům palce, ať to ustojíte 🙂

wolfina
5. srp 2012

Ja
@airinka83 opravdu me muzou vis co.... ted jsem je opet usadila, ze si nedovedou predstavit kocky a male dite, rekla jsem jim ze oni to opravdu resit nemusi (neparu se snima), protoze nejlepsi je kdyz se bude kazdej starat o sebe...jinak diky za podporu

luckar
7. srp 2012

@wolfina všude stejný, první otázka MM babičky před naroezním malé byla kam dáme kocoura. No kocour nám v jejích 8 měsících bohužel umřel a dostali jsme nového. A teda co ty dva dělají 😀, malá mu momentálně nedá pokoj a tak kocour číhá, škrábe, doráží a už to ani neřešíme. Prostě si to mezi sebou vyřeší sami.

wolfina
7. srp 2012

@luckar muism ti uprime rici, ze me jejich straosti bavi:o)) ironicky se tomu uz jen smeju:o))) kocky miluju kocky byly a budou i kdyby se oni staveli treba na hlavu

daasenka85
18. zář 2012

Ahoj holky!
nenarážím na nikoho tady, ale fakt nechápu lidi (a že jich "znám"), co se zbaví kočičky v těhotenství "jen tak". máme číčáky jako děti, jsou čistí, jen v bytě, ven chodí jen na vodítku na zahradu, syrové maso nejedí. i tak jsem pro jistotu nechala oba vyšetřit na toxoplasmosu a mají ji negativní 🙂 ale někomu to je asi zatěžko.. my je máme jako děti, tak tohle nechápu ☹ ten živý tvor za nezodpovědnost majitele nemůže... ale zase jiná situace je, když má někdo silně alergické dítě, to je pak trápění pro všechny a asi je lépe kočičce jinde..

baruna2
3. čer 2013

VILCO JA MAM TAKY ALERGII NA A ASTMA JSEM ALERGICKA NA PSA A DOCELA CASTO SE DUSIM (1 TYDNE ) PODLE ME SES SOBEC A JA SEM SI TO ZAZILA TO CO SIS ZAZILA TY 🙂

baruna2
3. čer 2013

@vilca TY MAS TEN STUPEN VZSSI A JA MAM NEJVYSI POPPRVE JSEM SE USILA DENODENE ALE PO CASE SI ZVYKNES PODLE ME FAKT PREHANIS

baruna2
3. čer 2013

@vilca ZAJIMAVE ZE SI PSALA ZE KNIM MOC NECHODIS
😲

maximaty
3. čer 2013

Zbavit?????

llluckaaa
3. čer 2013

@baruna2 Vilca to psala před 7 lety a teď už není aktivní, takže je zbytečné jí něco psát 😉

ivash
3. čer 2013

Jak vůbec může někoho napadnou zbavit se kvůli těhotenství a pak miminku kočičky?Já po 3 synech jsem si pořídila holčičku aspoň kočičí,jsou jí teď už 4 roky a ani by mě nenapadlo dát jí pryč kvůli tomu,že jsem znovu těhotná,vždyť je to moje dítě vypiplala jsem ji od 4 týdnů kdy jsem ji získala,je rozmazlená,brečí když nejsem dýl doma,spí se mnou a nesmím bez ní ani na záchod.Synové říkají že se má líp než oni když byli malí 🙂.Jasně první věta tchýně když jsme s manželem oznámili že bude konečně babičkou byla,a co uděláte s kočkou?a já jí na to řekla co by nic ona přece za to že jsem těhotná nemůže,tak proč jí trestat,je zdravá očkovaná ven nechodí a všichni ji doma milujeme tak se není o čem bavit ,ne?Písek jí teda pro jistotu teď čistí manžel ,ale to je tak všechno co jsme změnili,naopak už se těším jak bude na malího reagovat je totiž strašně zvědavá 🙂

vilca
3. čer 2013

@ivash ty brďo, to už je tak dávno 😀 Nevím, jestli jsi to tady četla celé, ale u mě nešlo o kočku jako takovou, ale o to, že mám z alergie astma a na kočku reaguju bohužel dost divoce (dušení a podobně)... Ale to je můj názor, samozřejmě chápu, že všichni ho nemusí sdílet 😉 Takže mějte kočky, kdybych nebyl takhle alergická, určitě bych nějakou taky měla 😉

vilca
3. čer 2013

@baruna2 nechápu, proč bych si měla zvykat na dušení 😀 Když tu kočka není, je mi fajn, nebudu si ji pořizovat jen kvůli tomu, že ji mají jiní...

ivash
3. čer 2013

@vilca Ne nečetla jsem to celé jen něco,tak jsem jen přidala svůj názor,jinak můj nejstarší syn je alergický na kočky i na psy a je zajímavé,že pokud bydlel doma tak mu to nevadilo,ale po tom co se před 2lety odstěhoval a začal chodit jen na návštěvy tak se mu ta alergie rozjela a bez léků k nám nemůže.

diuse
3. črc 2013

Holky, mohli byste mi říct, co hrozí těhuly, kdyby dostala toxoplazmozu? Já jdu na konci měsíce na testy a všude je dost diverzních článků na tohle téma, že nevím, co si o tom myslet. Jsem čerstvě tehotná, máme doma kočky, přičemž nové kotě asi cca stejně staré, jako moje těhu. Pryč je samozřejmě nedám, jen mě zajímá, kde jsou ty rizika a jaká vlastně jsou. Budu ráda za každou radu 😅

zdenkajan
19. črc 2013

Ahojky máme kotě a rozhodně ho kvůli tomu nedáme pryč.Radši jsem obětovala pár korun za vyšetření a vím že naše kotě prtě tuhle nemoc nemá.Jinak Toxa.....můžete získat i z špatně omytého ovoce,zeleniny.Je asi jen 5%koček které toxu mají.A jen ve dvouch % šlo o přenos na člověka.

zrzzynka
16. srp 2013

@akira také mám kocoura a jak píší holky, záchod mění přítel a jinak ok, takže bych se nebála 🙂 🙂

eliskabety
30. srp 2013

Ja mam v byte tri kocky. petimesicni zdrave miminko a zvládáme to dobře.. Musime dbat na hygienu, olizovat ho nenecham ale jinak zadny problém. Ani v tehotenstvi, ani ted. S toxoplazmózou to není tak snadny, jak do lidi tlaci media.. Kdo o tom vi dost informaci, nemusi se bat.. Kocka je skvely spolecnik tehotne zeny i jejich deti.. Ale jiste vseho s mirou🙂

iiivvveeettt
23. zář 2013

Mám dvě kočandy a 5-ti měsíční mimčo, vše je naprosto super. 🙂 V těhotenství jsem záchodky uklízela normálně jako vždy, tzn. po si umýt ruce. Kočky jsou doma a očkované (pracovala jsem jako ošetřovatelka zvířat), tak pro jistotu očkování mají. Odčervuji cca 1x za 4 měsíce. Malá je z nich úplně paf, haleká na ně, děláme malá, směje se jim atd. Snaží se už lézt a to díky nim, protože za nimi chce ;) Za mě DÍTĚ A ZVÍŘE SUPER VĚC 🙂

tynakytla
27. zář 2013

Ahoj, já nemám strach ani tak z Toxo, o tom jsem se už hodně dozvěděla, spíš mě straší tím že si kočička na miminko lehne, přítel se bojí že až se narodí že ho škrábne atd, já ji nechci dát pryč je to moje "prvorozené chlupaté". Máte někdo doma mimi a číču? Prosím poraďte co dělat. Navíc se budeme stěhovat do menšího bytu a máme ještě králíka, z toho tak strach ani nemám...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru