Těhotenství a kočka v bytě. Zbavit se jí či ne?

akira
31. srp 2006

Zdravím, nikde jsem to tu nenašla, tak začínám. Mám doma dvě kočky, jsou jako moje děti a mám je moc moc ráda. Teď jsme koupili byt a chceme se pokusit o miminko. Hodně lidí mně zrazovalo, ať se zbavím koček kvůli Toxoplazmoze, jenže já se dočetla, že tak žhavé to není, že Toxo se může přenášet i jinak a kočky které žijí výhradně v bytě a jsou očkované, tak ji většinou nemají kde chytit. Moje kamarádka kvůli tomu, že je těhotná dává pryč Rozárku, kterou má celý její kočičí život. Nechci se micinek vzdát. Jsou to skvělé léčitelky a co jsem se dočetla, tak zrovna naše číčy jsou moc hodné a inteligentní. Taky se tak bojíte Toxo, že byste se zbavily dlouholetých mazlíčků, nebo si z toho nic neděláte? Jak se chránit před Toxo a nevzdát se stvoření, která nás tak milují?

terynka
29. dub 2007

Ahoj holčiny.Jsem další kdo má kočičku a čeká miminko.Jsem ráda že se opravdu najde někdo kdo nevěří že kočka může za každou katastrofu světa.A hlavně za toxo.Je pravda že je třeba rozdíl mezi tygrem pokojovým který je pouze v bytě a šelmou zahradni.Kočička na zahradě opravdu přijde do styku s různými nemocemi a nemusí to být zrovna toxo ale určitě nedávat kočku pryč.Mýt ruce a nejíst hovínka 🙂 Na jedné debatní stránce jsem se kvůji tomu tak rozčílila že jsem asi třikrát použila slovo kravina,za což se omlouvám ale některé názory mě opravdu moc moc štvou.To máte jak s ptačí chřipkou,nemocí šíleých krav,slintavkou u prasat,listerioza a u ryb taky určitě něco najdou.a včechno ohrožovalo i miminka.Musíme být prostě opatrnější a myslím že bude všechno v pořádku.Stejně je to všechno nespravedlivý,ženská která se o sebe nestará,je ve špíně a třeba bere i drogy tak pak porodí zdravé miminko a ani ho nechce a na druhou stranu mamča která se o mimčo snaží,dala by mu první poslední a na konec opravdu otěhotní,tak se jí narodí postižené mimi.A bohužel těch druhých případů znám víc.Tak mi řekněte jak má matka pořádně ochránit své díťě?

myschka
29. dub 2007

Musím se přidat k zastánkyním koček. Máme dva gaučové kocoury, testy na toxo v pořádku a taky si nedovedu přestavit, že dávám svoje chlupatá mimi pryč. Já sama jako malá s kočkou vyrůstala a nikdy nebyl problém, je pravda, že některá plemena jsou živější a zvědavější a určitě je třeba mít kočku pod dohledem ale zachovala bych klid. A naše kočky snad nezlobily ani jako půlroční jak se někdo ptal.

myschka
29. dub 2007

ještě bych měla napsat, že moje kočky jsou peršánci a max. aktivita je cesta k misce. neskáčou ani na stůl ani na linku a vůbec nejeví zájem o chod domácnosti. Je pravda, že jsem u známé viděla jak to může dopadnout když nemá kočka vedení ale předpokládám, že když je někdo na téhle diskusi tak ví kde jsou meze.

jabjunka
29. dub 2007

Ahoj holky,ani mě nedá,abych nepřispěla.My máme kočičky i pejsky 10 let,nejprve v bytě,poté u domečku,ale přístup domů mají neustále a neomezený.Nikdy jsem v těhotenství nějak nepanikařila,protože jsou všichni očkovaní a pravidelně vyšetřovaní.Tox jsem dostala stejně,ale z úplně jiného zdroje.Dětičky mi donesli domů pochroumanou kavku a bylo to.Není ovšem pravda,že po tox musíte 5 let zapomenout na mimi,já za rok a půl po léčbě otěhotněla,těhu bylo v pohodě a mimi taky.

helcah
19. pro 2008

Prosím o radu všechny zkušené chovatelky koček. Žijeme v domě s manželovými rodiči a včera si manžel všiml že na stole v dílně, kde se válela kočka lezou nějaký blechy a červíci apod. takže vyhnal rodiče s kočkou na veterinu a dnes se otec vrátil s tím, že kočka vlastně nemá nic hrozného, pouze škrkavky, tasemnice, blechy a nějaké larvy, což mě teda pěkně vyděsilo. No a my máme doma 2měsíční dítě.Kočky k nám do bytu nechodí ale máme společnou chodbu a dílnu (prádelnu). No a nechal odčervit a odblešit tu jednu kočku takže si myslím že to stejně zase chytne od tý druhý a hlavně kočky jim lezou po sedačkách, drbou se vedle postele na koberečkách apod. a táta to vysál a myslí si, že se toho zbaví. Můžete mi někdo poradit co mám dělat? Jako jestli koupit nějaký sprej a vystříkat celý byt i s chodbou nebo jestli stačí podlahy vytírat pravidelně savem? Je fakt, že už mě teda jednou asi před dvěma roky jedna blecha kousla, tak bych nechtěla aby to tady bylo jak v nějakým humusu. Díky za každou radu, kdyby rodiče ty kočky neměli tak rádi (i když se o ně absolutně nestarají) tak bych je snad vyhnala....

helcah
19. pro 2008

Koukám že je to téma ve snažilkách, tak nevím jestli se sem úplně hodí ale nechtěla jsem zakládat nový když už tu je.

teri81
19. pro 2008

Mame doma kocourka,ktery chodi i ven,ale je to naprosty mazlicek a milacek.
Taky jsem ze zacatku propadla hysterii ohledne toxoplazmozy a uz trikrat mi na ni delali testy,ktere jsem si vynutila )
Proste se ted s kocicakem nemazlim a nepoustim ho samozrejme do postele,na zachod chodi ven,takze vykaly doma nemame a dr. rikal,ze kdyz jsem toxo nechytla za cely zivot ,kdy jsem se mazlila s kockama,proc bych ji mela dostat ted,kdyz si od kocka udrzuju odstup 😉
Ze zacatku byl kocourek dost zmateny,lisal se a divil,proc se k nemu nemam,ale asi uz to pochopil a chovat se chodi k priteli 😀
Nezbavujte se kocicek ,jsou to clenove rodiny a ten nas mi dodaval moc sily prave v dlouhem snazeni o miminko,je to taky takove nase miminko.
Pravidelne ho odcervujeme, je ockovany a myslim,ze neni treba mit obavy. 🙂

helcah
19. pro 2008

Teri pokud ho pravidelně odčervujete a staráte se o něj tak je to jiná situace. Asi si nečetla přímo můj poslední příspěvek, proč jsem tuto diskuzi znovu obnovila. Naši mají doma taky kočičku o kterou se starají a ta mi vůbec nevadí a s malou je často navštěvujeme.

helcah
21. pro 2008

Posouvám toto téma na začátek, snad se tady najde někdo kdo třeba řešil podobný problém.

quinny
21. pro 2008

helcah jsem velký milovník koček, ale mám taky malé mimi. takže určité meze by to chtělo. Trvala bych na důsledném odčervení VŠECH koček tchánovců + deratizaci domácnosti. A chápu to jako úkol pro tvého manžela, přeci jen jsou to jeho rodiče 😉 Snad to v zájmu mimča nebude takový nepřekonatelný problém a půjde se nějak domluvit 😉

zuzik03
21. pro 2008

helcah, my mame 2 kocky, ale jen jedna chodi ven a to jeste kontrolovane (bydlime v 1. patre bytovky, tudiz ji musime vypustit a kdyz chce zpet, ceka pod balkonem pred barakem, az ji nekdo pusti zpet), jednou rocne odcervujeme. s hygienou to moc neprehanime, ale to co pises uz mi teda prijde moc 😅 quinny ma pravdu, chce to vsechny odcervit plus bych se jeste zeptala na veterine, jak udrzet hygienu aspon v urcitych mezich - nekteri cizopasnici zvirat cloveku skodit nemusi a je to jen o pocitu, ale to ti nejlip rekne asi veterinar.

helcah
22. pro 2008

Holky děkuju za rady, do bytu nám kočky naštěstí nechodí ale pry se to i tak může roznést. Myslíte že bych teda měla byt něčím vystříkat? Nebo myslíte jako deratizaci od deratizéra? Jenže to by němělo smysl, protože rodiče si ten byt stejně neuklidí takže se to bude roznášet dál. A navíc všechny úklidy po kočkách jsou na nás a finanční náklady spojené s tou veterinou musíme hradit my.

modra_slunecnice
16. čer 2010

Zdravím mě by spíš zajímalo chování kočky/ koček když jste si přinesli mimi domů. toxo neřeším, dok mi řekl jestli kočky mám už delší dobu tak jsem toxo prodělala, pokud né stejně v těhu se to řešit nedá a určitě bych kočky nevyhodil a celý byt nedezinfikoval abych likvidovala potencionální místa kde se kočka otřela slinama. Dělat test kočkám mi řeklo vet že je vyhazování penez ze stejného důvodu, protože kočka but toxo prodělal pak má imunitu a pokud neprodělal nemá jí kde chytnout, pokud nechodí ven a pokud jí chytne např. z obuvy a tak ji pordělá a opět je otázka zda jí já chytnu nebo ne a zda jsem jí třeba neprodělal jako malý dítě - strejda měl králíky ty mají toxo taky a můžete dostat toxo z králičího masa, špatně omyté zeleniny atd. Spíš pokud mi můžete písnout vaše zkušenosti a opatření při příchodu mimi do domácnosti s kočkami.
Likviduji WC také sama, používám rukavice a umývám si ruce. Myslím že je jedno zda chodíte po ulicích plných výkalu od psů rozpuštěných deštěm a doma pak dáte boty na rohožku a vše se vám vesle šíří po bytě průvanem a odparem, případně prachem nebo ulízíte kočičí WC koček které jsou řádně očkované, odčervené, skoro mi to příjde bezpečnější než si vyzouvat boty

iluss
16. čer 2010

@modra_slunecnice Já mám doma kocoura a roční holčičku. Než jsem porodila, tak byl kocour ještě takový třeštiprdlo a lítal po bytě a blbnul. Jak jsem se vrátila z porodnice, tak jakoby najednou dospěl a chytnul rozum. Asi jsem mu hodně chyběla, tu dobu, co jsem byla v porodnici. No a když jsme s malou přišly domů, tak jsem mu jí ukázala a řekla mu rázně NENEEE. Ukázala jsem mu, že nesmí do její postýlky a ani do jejího košíku a na přebalovací pult. Když se přiblížil k postýlce, tak jsem mu rázně řekla ne a zasyčela na něj. A kupodivu tam pak fakt nelezl a vůbec si jí nevšímal. Takže úplně v pohodě. Prostě když někde byla malá, tak se kocour zvedl a šel někam jinam. I on chtěl mít klid od plačícího miminka. No a teď spíš bráním kocoura před naší holčičkou. Protože ona za ním furt lítá jak blázen, chce ho hladit, ale spíš to dopadává tak, že mu rve chlupy a plácá ho ručičkou, když kocour žere granule, tak ona doleze k němu a z misky mu je přebírá 😀 občas je sranda je z toho pozorovat.

modra_slunecnice
17. čer 2010

@iluss - děkuji za báječné zprávy. myslím si že to tak taky bude i u nás. já mám strach spíš z kočičky tak je přesně takový střeštidlo jak jsi popsala svého kocoura a hlavně je děsně zvědavá, moc na ni NESMÍŠ asi postřikovač ani syčení nezabírá ☹ ale myslím že to nějak zvládnu aspon budu mít víc zábavy a nebudu se soustředit jen na mimi a nevleze mi to na mozek 🙂 . Už taky vidím jak prcek bude kočky masakrovat a hrnout se k jejich granulím 😀 . Jen taková otázka, myslíš si že v těch granulích je něco nezdravého, kdyby třeba prtě nejakou ochutnalo v nestřežený okamžik ? Já si říkám že ne, když čtu složení a že to podléhá stejným hygeinickým pravidlům jako jídlo pro lidi.... Co si myslíš ty ?

iluss
17. čer 2010

@modra_slunecnice opravdu si myslím, že můžeš být v klidu. U rodičů mám ještě 3 kočky a ty si malé jako miminka taky vůbec nevšímaly a když jsme přijeli na návštěvu, tak se kočky vždycky zdekovaly a zalezly někam do klidu. Takže v pohodě.
Těch granulí bych se nebála z důvodu toho, že by je spapala a bylo v nich něco špatného. Ale spíš z toho, že ty granule jsou dost tvrdé a kdyby je vdechla, tak by se mohla udusit. Takže když ke granulím přijde, tak jsem vždycky u ní a nebo musí mít v pusince dudlík, aby byla zašpuntovaná a nestrkala tam ty granule.

modra_slunecnice
17. čer 2010

😀 😀 díky za báječné rady do budoucna. já jsem zatím v 22 tt takže mě tyhle radosti teprve v dálce čekají 😀 ale už se na ně nesmírně těším a myslím že naše kočky i jiná zvířátka prostě život obohatí a u dětí to platí dvojnásobě 😅
stačí mě sledovat ty chlupatý šašky a když si k nim připočtu ještě prtě tak asi budu mít co dělat udržet moč od smíchu 😀

draga
17. čer 2010

@modra_slunecnice ahoj kočičí maminko 🙂 my jsme měli kočku jednu, dlouho předtím, než se narodil malej, když jsem ho donesla domů z porodnice, tak kočka sedávala u postýlky, hlídala, nikdy k němu nevlezla a nehrozilo zadušení...ale už to byla kočičí dáma...navíc je dokázáno, z nějakých studií, že dítě, které vyrůstá doma s kočkou má menší pravděpodobnost alergií...když malej vyrostl a bylo mu 2,5 roku pořídili jsme mu ještě koťátko, protože se mu u známých strašně líbilo, sám si ho vybral...kocour je magor, lítá , skáče, mě kouše a nabíhá na nohy...na malýho nikdy!!! bere ho dokonce jako svýho páníčka a když je ve školce tak sedí a čeká kdy už dorazí malej domů a že mu dává zabrat, tahá ho za ocas, různě pošťuchuje a kočičák trpí ale blaženě 🙂) pak si to vybere na mě 🙂 co se týká granulí malej si je dost často dává s kočkama, nic škodlivýho v nich není, toho bych se nebála spíš u těch menších dětí toho vdechnutí jak píše illus...ale celkově si myslím, že kočka a malý mimi jde skloubit úplně v pohodě 😉

modra_slunecnice
17. čer 2010

@draga - to zní naprosto optimisticky a já se fakt už těším. na to vdechnutí určitě budu dávat pozor. myslím že budu taky muset kočky spíš zachranovat od prcka 😀 než jeho před kočkama. Ted jak říkám musím jen zvladnout aby kočky nelezly do postýlky. Už když jsem domu dovezla sedačku do auta tak hned byly obě v ní a děsně se jim tam líbilo, tak jsem ji musela zavřít do skříne. asi je ted teda začnu s postřikovačm cvičit že NESMÍ 😀

draga
17. čer 2010

@modra_slunecnice naše kočky vlezou do všeho co dotáhneme domů, kočka vyzkoušela jak kočárek, tak postýlku, ale když v ní pak ležel prcek nikdy tam nevlezla k němu...ale podotýkám, že ona je taková plašanka 😀

mody
22. čer 2010

Máme dvě kočky a dva psy. Než se malej narodil, tak jedna kočka spávala v jeho postýlce a druhá lezla do kočárku, ale k němu si nikdy žádná nelehla. Jednou jsem malého dávala do postýlky a nevšimla jsem si, že pod přebalovákem spí kočka, zjistila jsem to asi po 10 min. co tam leželi spolu (fotka je v albu) 😉 .

listicka20
23. čer 2010

Nedá mi to, musím se připojit ke kočkomilům 😎 Když se malá narodila, bydleli jsme v pronajatém bytě a zvířata jsme tam mít nemohli, ale u mamky máme kočku a u známých kocoury, brala jsem tam Katrinku už od miminka. Osobně mám za to, že čím dřív mimčo přijde do kontaktu se zvířaty, tím spíš si tělíčko na zvířecí srst zvykne a alergie se nevyvine. Je to stejný jako třeba s prachem - dítě chovaný ve sterilním prostředí bude spíš alergik než dítě, co vyrůstá za "normálního" provozu domácnosti a sem tam se pohrabe v blátě. Malá teď kočky miluje. A učí jí to být něžná, dotýkat se jich jemně, starat se o ně. Nemůžu se dočkat, až budeme mít vlastní kočičky!

listicka20
23. čer 2010

A ještě jsem taky chtěla říct, pozor na doktory, dřív jsem dost trpěla na různý ekzémy a kdykoli jsem přišla ke kožnímu na obvodě, tak mi řek, máte doma domácí zvířátko? Kočičku? Tak to je asi z toho, to budete muset dát kočičku pryč. A předepsal mi černou mast, kterou jsem pak ani nepoužila, protože jsem si na krabičce přečetla, že je karcinogenní. Chodila jsem tam k němu v podstatě jenom, když jsem se chtěla ulít ze školy. A pak jsem si našla jinýho kožaře, co mi předepsal něco úplně jinýho, o domácích zvířátkách ani zmínka, a ekzém byl hned pryč.

modra_slunecnice
28. črc 2010

holky já ted byla na dovolené s rodiči a přítelem, byli tam na mě jako sršni jak jsem nezorpovědná že kočky lehnou prckovi an hrudník a udusí ho, že s náma taky spí taky se mazlí a že to určitě budou chtít udělat i s miminkem...připadla jsem si tam jako an praníři. až mi to byli líto. marně jsem vysvětlovala že to řeším, ptám se a určitě budu dávat pozor a když tak kočky vykážu pryč a mimčo budu hlídat...... je mi to tak líto..ale kočky pryč nedám. ted když se přítel chová jako idot, protože asi na něj dolíhá nějaký stres ze zodpovědnosti, jsou to jediný stvoření co mě po večerech umějí rozveselit. Ale řekněte mi jak mám celé rodině jak mojím rodičum tak jeho vysvětlit že jsem zodpovědná a že to není o tom že bych chtěla riskovat život miminka a že upřednostunju kočky před miminkem....ach jo..trápí mě to ☹

draga
28. črc 2010

@modra_slunecnice prosím tě a zjišťovalas někde nějaké info kolik dětí kočky zadusily? já teda nevím, už jsem svoje napsala, kočka se mnou spala v posteli, lehávala i na bříško, když prcek byl vevnitř a ještě nebylo tak veliký aby nespadla, do prázdný postýlky lezla pořád, ale do postýlky kde spal mimís NIKDY nevlezla, sledovala co to tam leží, chodila po okraji ale opravdu na něj nikdy nevlezla....ani teď ne....a na mě spí opět vesele dál...nesmíš tomu tolik podléhat a přítel sám uvidí, že to půjde, řekni, že to vyzkoušíš a uvidíte po pár dnech...každopádně držím palečky, vím jak ti je, taky jsem se bála a řešila to, byla jsem jak ty, Málku bych nikomu nedala....

benjik
28. črc 2010

Souhlasím s gragou,máme dvě kočky a pa,kočky se mnou spávala v posteli,když jsem byla těhu,zahřívali bříško,ta jedna spala v postýlce než se malá narodila,pak už tam sama nešla. Teda jen jednou tam vlezla,ale to až po půl roce a do nohou postele,tak jsme ji kleply přes zadek a od té doby klid. Jo ještě předtím byla jednou dcerka u nás v posteli,já k ní natulená z jedné strany a z druhé kočka a malá spala tak dobře jak už dlouho ne. Jinak kočky miluje,no oni asi jí moc ne,když je tahá za ocas,ale nechají si to líbit a nic jí neudělají. Naopak,když začne brečet,tak začnou mnoukat,aby jí uklidnili.
My si jednu kočku brali domů z útulku týden před porodem a i tam mi paní řekla,že děláme to nejlepší pro dítě,když může vyrůstat se zvířetem. Nemocí se nebojíme,pokud má kočka klasickou zdrav. péči,tak co to hrotit. Kdyby se měl člověk bát všeho,tak musí žít ve sterilní kouli,kde mu nic nehrozí.

benjik
28. črc 2010

@modra_slunecnice rodinu neřeš,vysvětlila jsi jim to dost a to stačí. Po porodu do tebe budou šít zas kvůli jiným věcem typu proč je dítě tak málo/tolik oblečené,za našich dob atd.... Tchýně byla to samé kvůli kočkám,tak jsme jí řekli,že je to naše kočka,naše dítě a naše rozhodnutí a tečka. a od té doby je klid.

draga
28. črc 2010

jj souhlas s benjik... 😉

lin18
28. črc 2010

Holky, když byly malýmu asi tři měsíce tak chytil kočku za ocas...no a co myslíte...šup s ním do pusy 😀 😀 😀 a žádný problémy (teda malej, ta kočka nadšená nebyla 😀 )...Pro děti je rozhodně lepší když mají od malička styk se zvířatama...stejně se snimi tak jako tak později v životě setká každé dítě a když je s nimi v kontaktu od malička tak to dle mého riziko alergie minimalizuje...

draga
28. črc 2010

jj četla jsem nějakou studii o vlivu kočky na mimi a pozdějším rizikem alergie, pozorovali děti co žily od narození doma s jednou, dvěma a žádnou kočkou...ty co neměli kočku byly vesměs později alergici, ty co měli jednu číču už snad jen nějaké menší procento a ty co se dvěma na tom byly úplně nejlíp... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru