Těhotenství a kočka v bytě. Zbavit se jí či ne?

akira
31. srp 2006

Zdravím, nikde jsem to tu nenašla, tak začínám. Mám doma dvě kočky, jsou jako moje děti a mám je moc moc ráda. Teď jsme koupili byt a chceme se pokusit o miminko. Hodně lidí mně zrazovalo, ať se zbavím koček kvůli Toxoplazmoze, jenže já se dočetla, že tak žhavé to není, že Toxo se může přenášet i jinak a kočky které žijí výhradně v bytě a jsou očkované, tak ji většinou nemají kde chytit. Moje kamarádka kvůli tomu, že je těhotná dává pryč Rozárku, kterou má celý její kočičí život. Nechci se micinek vzdát. Jsou to skvělé léčitelky a co jsem se dočetla, tak zrovna naše číčy jsou moc hodné a inteligentní. Taky se tak bojíte Toxo, že byste se zbavily dlouholetých mazlíčků, nebo si z toho nic neděláte? Jak se chránit před Toxo a nevzdát se stvoření, která nás tak milují?

caira
25. říj 2006

nada mi to a musim se ozvat na prispevek Kacenky.P - pokud je rodic alergik, dite bude s nejvetsi pravdepodobnosti alergik take, nemusi se to projevit hned,nicmene v prubehu let se to objevi uricte. alergie JE zalezitost dedicna. Takze pokud ma Vilca alergii, s dost velkou pravdepodobnosti muze byt jeji mimco tez alergik, takze se ji nedivim, ze se snazi ji "drzet" od kocek dale....

kimby
25. říj 2006

ZDRAVÍM,nečetla jsem úplně všechny příspěvky, ale tedy Vilco, to je názor malého dítěte, to se na mne nezlob. Můžeš být alergická, ale pokud se dítě od mala bude stýkat se zvířaty, chlupy apod bude více odolné, než dítě, které budeš držet ve sterilním prostředí, pak bude mít milion alergií na kdeco. Já jsem holka z baráku, vždy jsem mezi zvířaty vyrůstala, netrpím jedinou alergií a že jsem se mazlila od králíků, prasátek, slepic, pejska i kočičky až až. Rodiče vždy dodržovali základní hygienické návyky a já budu stejná. Chci zdravé dítě, ne skleníkové, který zakašla kvůli každé hlouposti. Nyní jako dospělá se věnuji chovu jednoho plemene kočiček. Můj chovný pár je pravidelně očkován, odčervován a testován. Krmím superprémiovými granulkami, kočičky ven nechodí a na miminko se moc těšíme, nechám si udělat jen test na toxo. Nikdy bych nedala pryč zvířátko, nikdy, je to jen pouhá nezodpovědnost a špatná informovanost....toť můj názor

kimby
25. říj 2006

A jelikož se mezi chovateli kočiček z celé Evropy pohybuji, nikdy nikomu miminko nebylo jakkoli zalehnuto, ublíženo apod. Kočka není žádný hlupák, naopak, přátelé mají právě narozenou holčičku, a přestože jim i mě chodí lehat kočičky z důvodu náklonosti a důvěry na moji hruď, stejně jako lencenemeckove, kočičáci leží v postýlce vedle maličké, hlídají ji a jakmile začne plakat, jsou u páníčků jak střela, aby upozornily. A podotýkám, že mnou chované plemeno dosahuje váhy až 10kg, je to jedno z nějvětších plemen.

baruna
25. říj 2006

Kimby mám stejný zážitek. Včera jsem se byla podívat u kamarádky na 3-měsíční miminko. Mimi spalo v ložnici, my jsme klábosili a kocour seděl celou dobu u postýlky a hlídal mimi. Jak malá začala plakat, kocour nám to přiletěl hned oznámit 😀

kimby
25. říj 2006

Díky Barunko, chtěla jsem tím především říci, že to chce zdravý rozum a především ověřit si nejdříve informace, než dělat ukvapené závěry...

caira
25. říj 2006

kimby: vilca ale nemluvila o tom, ze by kocka mohla ublizit nebo tak neco, mluvila o alerigiich a kocky jsou jedni z nejvetsich alergenu mezi zviraty. Mam kocky rada, ale jsem na ne bohuzel taky alergicka..coz znamena, ze ani lidi s kockami nemuzu navstevovat a pokud by se moje dite mazlilo ci jinak dotykalo kocky bude to mit pak nepriznivy dopad na me..takze pokud Vilca trpi silnou formou alergie a k tomu jeste astma..je to hlavne i pro ni nebezpecne nechat dite se stykat s kockou.

vilca
25. říj 2006

Cairo, díky za podporu. Už jsem si myslela, že jsou tu samé holky, které nemají o alergiích ani páru. Napsala jsi to přesně, jsem ráda, že ses mě zastala 🙂
Kimby, než začneš někomu říkat, že má názory malého dítěte, nejdřív si přečti všechny příspěvky, ať příště nejsi úplně mimo mísu.

baruna
25. říj 2006

Ale kimby je chovatelka, jak jsem pochopila, takže je to dobrý názor i z druhé strany.
Vilco už jsi to konzultovala i s jiným lékařem - víš ty alergie. Už jsme to tu spolu rozebírali, tak jsem zvědavá.

monipa
25. říj 2006

Mame 3 mesicniho kocourka, ktereho jsme "adoptovali" behem obdobi, kdy se snazime o miminko. Poradne jsme se poptala na toxoplazmozu doktora a veterinare. A ti mi rekli, ze to neni jen kocka, ktera ji prenasi. Muzeme ji dostat i ze zeleninoveho salatu. Dulezite je si nechat udelat test na toxoplazmozu, a kdyz jste jako male vyrostly mezi zviraty, je mozne, ze mate protilatky a toxoplazmozu uz nedostanete. Kdyz protilatky nemate, doporucuji behem tehotenstvi mesicni test na toxo a take, aby se nekdo jiny staral o krmeni a vykali vaseho koucourka nebo kocicky.

vilca
26. říj 2006

Ahoj Barčo, měla jsem možnost mluvit akorát s naší pediatričkou a ta se shoduje s alergoložkou a s pediatričkou v porodnici - u dítěte se možnost vzniku alergie násobí, pokud jsou alergičtí rodiče. A doporučila mi, abych Evičku nevystavovala svým alergenům.

lamia
26. říj 2006

Hele, mě si teď chodí naše Míca taky hodně lehat na hrudník,ale hlavu si vždycky položí na bříško a přede miminku 😀 , jsem zvědavá, jak na ní bude reagovat po porodu, až budeme doma a mimís jí uslyší příst, protože od sedmého měsíce(to teda ještě nejsme, ale Mindě to určitě vydrží,tahle něžná péče)si prý dobře pomatují zvuky, které v děloze slyší a uklidňuje je to (hlavně teda hlasy rodičů, samozřejmě 😉 )tak uděláme pokus na vlastním prckovi, co bude pak říkat na Mícu 😀 . Ale zbytek zvěřince nechává náše mrně v bříšku zcela chladnými 😀

llucinka
26. říj 2006

Nám tak chodí naše Cassie lehat na bříško, je to parádně uvolňující pocit, jak se tam schoulí a přede... 😉 A rozhodně by nikoho nezalehla... Sice nemáme zkušenost, jak bude reagovat na mimi, ale zkušenost máme pouze, když jsme nemocní nebo nás něco bolí. Jednou jsem přišla od zubaře s pořádně provrtaným zubem, celé dopoledne mě až bolestí tekly slzy a viděla jsem kočičku, jak kolem mě nervózně chodí, přešlapovala po posteli a kňourala tak dlouho, dokud někdo nepřišel... Když jsem usla, schoulila se vedle mě a kdaž jsem jen otevřela oči, okamžitě byla vzhůru a sledovala co se děje. Parádní pomocník, když není člověku dobře. A funguje to nejen na mě, ale i na ostatní členy rodiny. Vždycky pozná, že se něco děje. A když vám je zle a přijde ten milý hebký kožíšek a začne příst, není nic lepšího... 😉 Toť jen má zkušenost...

kimby
27. říj 2006

Cairo, já jsem ale nepsala v příspěvku o Vilce, že tvrdí, že kočka ubližuje, bylo o tom psáno v druhém příspěvku a to na příspěvek lenkynemeckove, kde ji překvapilo, že kočička ji spala u krku, na hrudi....a tak jsem popsala zkušenosti ode mě a chovatelů opravdu těžkých koček...Takže jsem četla pořádně, ne tak, jak jsi psala jako zastánkyně Vilci.
Máte právo na svůj názor, stejně jako já, nikdo nevíte, zda dítě alergické bude či ne a předem rozhodnout, jen proto, že matka je, že dítě se nikdy s kočkou apod nebude stýkat, natož říct, ať ho dají rodiče pryč je...no prostě můj názor, nikomu ho přeci nevnucuji, jen nesouhlasím. A navíc, přesto, že se chovu věnuji na nějaké úrovni, mám dost přátel kteří alergii mají a k nám normálně na návštěvy chodí, jen se vysloveně nemazlí, nebo pohladí a umyjí si ruce, mám doma čisto, vysávám každý den, větrám a problémy nebyly.

vilca
27. říj 2006

Kimby: ony existují různé stupně alergií a astmatu. Já mám bohužel od každého ten vyšší stupeň, takže mi jakýkoli styk s kočkou dělá opravdu moc špatně. Věř mi, fakt si nevymýšlím. A své holčičce nic takového zakazovat nebudu, jen ji podle rady odborníků teď nějaký čas nebudu vystavovat alergenům. To je všechno. Nevím, proč mě za to tady všechny (skoro všechny) tak odsuzujete.

kimby
28. říj 2006

Ahoj Vilco,
nemyslím si, že by tě někdo odsuzoval a chápu tě, vzhledem k alergii a její síle, jen se mi nelíbil názor...ať ho dají pryč. Na druhou stranu, ono je rozdíl..ten můj názor, já mluvím o chovných kočkách, žijící pouze v bytě, očkované, pravidelně odčervené, koupané a hlavně je mám-povinost testované. Necourají se ven, takže možnost zanešení jakkéhokoli "...." nevím, jak to napsat 🙂 je prakticky nulová. Samozřejmě ti a maličké přeji jen a jen samé zdravíčko, což je nejdůležitější. 😉

baruna
28. říj 2006

Vilčo tak to nezbývá než držet palce ať malá nemá alergii také. Ale ještě mě napadla taková věc - možná je to blbost, ale včera jsem se bavila s kamarádkou, také silná alergička a ta chodí k nějaké paní na kyneziologii. Poradil jí to její praktický lékař s tím, že většina alergií je psychosomatického rázu. Uf doufám, že jsem to napsala dobře. Tak jsem se vyptala a kamarádce to prý ohromně pomohlo. Jinak ta kyneziologie je odbourávání bloků v mozku nebo podvědomí. Teď nevím přesně, ale určitě nebude problém si to najít na netu.

vilca
28. říj 2006

Kimby: díky. Když je miminko zdravé, není už potřeba skoro nic jiného 🙂
Barčo: zkusím se na to někde mrknout. Každopádně děkuju. 😉

caira
28. říj 2006

Vilco, nemas zac, podporu si naprosto zaslouzis.. ja jelikoz jsem taky alergik na kocky, "musela" se tomu podritit bohuzel cela rodina..a to vcetne teticek, sestrenic atd atd..proste nikdo nema kocku, protze vedi, ze bych je nemohla navstevovat.. preci jen pro vetsinu z nich je me zdravi dulezitejsi nez mit kociciho mazlicka... 🙂 Jak rikam, kocky mam rada, nic proti nim nemam..ale vim uz ted, ze moje dite proste nebude moct mit kocku za mazlika { stejne jsem pejskar 😀 }

vilca
28. říj 2006

Cairo, máš velké štěstí, že se tomu tvému problému takhle všichni podřídili. Ono je fakt důležitější zdraví člověka než cokoli jiného. Já bohužel to štěstí nemám, manželovi rodiče kocoura mají pořád doma, i když jsme jim s manželem řekli, že dokud tam ten kocour bude, tak tam s miminkem nebudeme chodit. Holt, vybrali si sami, co je pro ně přednější 😒

caira
28. říj 2006

vilca ja tomu rozumim.. u nas to bylo tak, ze bracha alergik neni, a vzdycky kdyz byl u nejakeho kamarada, ktery mel kocku a pak prisel domu ja pak trpela jak zvire.. kolikrat to bylo az tak, ze se nasi bali, ze se udusim..jako mala jsem neumela pouzivat inhalator na dychani, takze to bylo vzdy dost dramo..pamatuju jak me tata snazil naucit jak ten Ditek vdechovat 😒 .. a to bylo fakt jen po tom, co si s kockou hral bracha..takze si umim predstavit, jak by bylo tobe, kdyby si s kockou "hrala" tvoje mala a pak jsi ji brala na ruku atd.. ja se alespon s brachou nemusela "mazlit" takze jsem ho vzdy drzela co nejdal od sebe..coz ty s mimcem samo sebou delat nemuzes ...

caira
28. říj 2006

jeste k tomu prispevku baruny..ja trpim na alergie od doby co mi byl rok, kdyz jsem se malem udusila na dovolene po te, co kolem naseho kempu byla vsude ta vata z topolu az po te jsem byla testovana na ostatni latky a zjistili mi dalsi alergie....takze nevim, jak muze byt u maleho ditete alergie psychosomaticka? jak to muze byt u maleho ditete spojene s dusevni strankou?

baruna
29. říj 2006

Cairo - trochu se o tyhle alternativní léčby zajímám. A většina psycho problémů je z miminkovského nebo dokonce prenatálního období. A to co jsi tady popsala, třeba se tam stalo ještě něco, co se ti zdá hodně nepodstatné, ale máš to zasunuté někde v podvědomí. Já bych tu kyneziologii zkusila. Já byla také na "terapii" - u mě to byl docela nepříjemný zážitek hrabat se v minulosti, ale ohromně mi to pomohlo.

caira
29. říj 2006

baru: urcite se na to nekde poptam a zkusila bych to.. za zkousku clovek nic neda..ale porad si neumim vysvetlit, jak to muze byt psychickeho razu, kdyz je u nas v rodine alergie dedicna..no ale zkusit se to muze... 😉

baruna
29. říj 2006

Cairo neříkám, že ti to pomůže, ale zase to není drahá záležitost a za zkoušku nic nedáš. Jestli do toho půjdeš, dej vědět jak jsi dopadla. Jsem zvědavá.
Vilco-ještě k té kočce rodičů. Já vím, že je to těžké, ale určitě měli kočičku dřív než jsi přišla do rodiny. Kdyby to věděli, určitě by si už žádnou nepořídili. A dát jí pryč - kam? Nechat jí utratit? Já bych to řešila nějakým kompromisem. Rodičům totiž určitě také není tahle situace příjemná, pro ně je prostě kočka člen rodiny a nic s tím nanaděláš. Jediné co můžeš, je to respektovat. Oni by zase měli respektovat tvojí alergii a s mimčem si přeci můžou hrát na neutrální půdě. Nebo se domluvte, že do některé místnosti kočka nesmí a tam se budete navštěvovat. Neboj ono když se bude chtít, tak to nějak půjde 🙂 Držím palečky.

xsipm04
29. říj 2006

Ahojky holky, jen vám musím napsat, co se mi dneska zdálo 😀 . Zdálo se mi, že se mi už narodilo miminko, ale bylo děsně malilinkatý, přesně do dlaně, takový malý paleček 🙂 Mě to ale v tom snu připadalo naprosto normální. Akorát že jsem se celý sen děsně bála a šla jsem v tom snu k manželovi a ptala jsem se ho: "Hele nemyslíš, že se může stát, že by si ho naše Zuzča (to je naše kočička), která ještě nikdy neviděla a asi už ani neuvidí, myš, nespletla s myší, když je tak malí? Jen aby nám ho nezakousla!!!

No 🙂 naštěstí to byl jen sen a doufám, že naše miminko si naše číča s myškou jednou fakt nesplete 😀

lamia
29. říj 2006

Baruna - taky jsem to tak Vilce navrhovala, ať se zkusí s manž.rodiči tak domluvit, ale to víš, zas ne s každou tchyní je domluva 😉, tak nevím, třeba by to zrovna tady nepomohlo, to musí Vilca vědět sama.

Vilca - máš alergii ještě na něco jiného, nebo "jen" na kočičí antigeny?? (ono to bohatě stačí...ptám se jen proto, že pokud bys měla opravdu reakci jen na kočky, nemusí to být pro mimi taková šance Tvou alergii zdědit, než když bys reagovala na tisíc a jednu věc)

vilca
29. říj 2006

Barčo, manželovi rodiče měli kočku dřív než jsem začala k nim chodit. Pak jim umřela (bylo jí asi 14 let), tak jsme si s Pavlem řekli, že se to tím vyřešilo samo. Jenže jednoho dne přišla nynější tchýně s kocourem a bylo to. Prostě si pořídila nového. A k té místnosti. Navrhovali jsme, aby ho nepouštěli do jednoho pokoje, kam bychom chodili my, jenže kocour je pořád všude. Takže tudy cesta nevede. S některými lidmi se prostě domluvit nedá... 😒
Lamia: mám alergii taky na trávy, plísně a roztoče. Jenže kočičí alergeny na mě působí nejagresivněji. Stačí když se dostane do mé blízkosti a já cítím, jak mě svědí oči, za chvíli je mám rudé, teče mi z nosu i z očí, špatně se mi dýchá (jako kdyby se mi ucpala dýchací trubice) a když mám někde na těle drobnou ranku, začne mě strašně štípat a pálit. V jedné místnosti s kočkou být nemůžu 😔

0401
29. říj 2006

Ahoj holky, přispěji svou troškou do mlýna.
Jednou jsme se vraceli s manželem domů a před barákem na schodech bylo malé mourkaté koťátko. Začalo se k nám hned lísat. Já bych se pouliční kočky nikdy nechytila, ale tohle bylo nějaké jiné, takové miloučké. Můj říká: nevezmem si ho? Otevřeli jsme dveře, vběhl dovnitř a já pochopila, že je náš.
Žil s námi skoro rok, když jsem otěhotněla. Byla jsem u doktora na testy toxoplazmózy, byly O.K. Ale nesměla jsem Tobiáškovi měnit písek. Jenže on, když ho ráno neměl čistý, vyhrabával všechny hrudky ven a nosil mi to po bytě. Nechtěla jsem maželovi pořád připomínat, že ho má vyčistit, kašlal na to, takže to stejně bylo na mě a začala jsem silně uvažovat, že ho dáme pryč. O jedno mimi už jsem přišla a mít třeba slepé mimi kvůli kocourovi, to jsem vážně nechtěla riskovat. Nehledě na to, že jsem si nedovedla představit, že bude mimi spinkat a kocour na něho skočí a třeba nechtěně poškrábe 😒
S těžkým srdcem jsme ho dali známým. Snad je Tobiáškovi u nich dobře 🙂
Mrzí mě to, ale dítě a kočka u nás fakt nejde dohromady. ☹

yenn
29. říj 2006

0401: Tim Ok myslis ze byli negativni, nebo jsi mela toxoplazmozu nekdy v minulosti prodelanou?

lenkanemeckova
29. říj 2006

Můžu se zeptat... sand poradíte... kde se testy na toxoplazmótu dělají? Možná jste mě tak vyděsili, že bych si je pro jistotu udělala... stačí zajít k obvodní na odběr... nebo se musí někam speciálně... a pozná se z testů i že už to mám třeba za sebou??? Případně jestli máte zkušenost s cenou... někdo tu psal, že to platí pojišťovna... ale tomu moc nevěřím... alespoň ta moje co nemusí nezaplatí 😒 ... Předem díky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru