Těhotenství a práce na směny (dvanáctky + noční)

ka.te1
2. lis 2006

Ahojek. Ráda bych se s Váma poradila. Pracuju v nemocnici jako administrativní pracovnice a sloužím 12ti hodinnové směny, včetně nočních!! Máte někdo zkušenosti s nočníma v době těhotenství?? Můžu je sloužit? Nebo musím přejít jen na denní? Poradí někdo? Díky moc 🙂

mracik
2. lis 2006

Ka.te tehotná žena by nemala robiť v nočných smenách, je to ošetrené aj zákonom, ale ako to funguje v praxi neviem. Ja osobne zatiaľ robím nočné, u nás sú to vlastne 32 hodinové služby, zatiaľ to zvládam, len sa mi chce straaašne spať.

ka.te1
autor
2. lis 2006

mracik: A nebývá ti na nočních špatně? Někdy, když je noční hektická, tak sem pak další den nepoužitelná, tak si říkám, jestli by to svědčilo mimču.

alcatko.j
2. lis 2006

ka.te, tak ja jsem pred tehotenstvim delala nocni a dvanactky..pak jsem otehotnela ale nechtela jsem hned s parvdou ven, kdyby se neco stalo, tak jsem cely jeden mesic cca do konce 2.mesice tehu pracovala dvanactky a nocni...a muzu ti rict, ze ke konci jsem uz mela strach...byla jsem vice unavena, ospala, psychika na tom byla spatne, protoze jsem si vycitala, ze ohrozuje sve dite....tak jsem sla s parvdou ven, rekla jsem zamestnanci, ze podle zakona mam pravo nedelat nocni i dvanactky, a ze ty nocni oprabdu delat nechci,ze dvanactky zvladnu, ale nocni ne, vysel mi vstric, musel...a ted je mi mnohem lip, na srdicku myslim. 😉

moniiii
2. lis 2006

Já jsem dělala noční a 12ky do 25. týdne těhu. Zvládala jsem to v pohodě. V noci byl v práci většíklid, než přes den. A doma jsem se pak krásně vyspala.

mracik
2. lis 2006

Zle mi v noci nebýva, len keď ma niekto zobudí o pol druhej v noci, mám ho chuť poslať ... no vieš kam. Bohužiaľ je nás veľmi málo, takže keby som teraz prestala slúžiť, tak ostatní by toho mali ešte viac, čakám, kedy už niekoho ďalšieho konečne príjmu.
Inak teraz som stále ospalá, takže v poslednej dobe chodím doma spať naraz s deťmi.

bibinka
2. lis 2006

kate,a v ktorej nemocnici pracujú administratívne pracovníčky aj v noci???To mi nejde do hlavy,prepáč.No rozhodne by si to mala oznámiť zamestnávateľovi, pretože ak by sa ti niečo stalo(božechráň), tak ti nič nenahradia.A ty si to budeš vyčítať, že si riskovala.
Zamestnávateľ ťa preradí na inú prácu-za rovnaký plat. Ak nie, tak máš nárok na peňažitú náhradu!Na to je zákon.Ale musí ti to dať a papieri.
Inak je však na tebe, ak si trúfaš, tak pokračuj v práci, všetko závisí od toho ako sa cítiš.pa. 🙂

ka.te1
autor
2. lis 2006

Holky, díky za postřehy. Já "plánuju" těhotenství až na příští rok, ale tohle mě dost zajímalo.

ka.te1
autor
2. lis 2006

bibinka: Jinak já pracuju na Centrální evidenci, protože lidi se do nemocnice přijímají i v noci a nejlepší na tom je, že nejvíc příjmů po půlnoci jsou rodící maminky 😉
Mám v kompetenci administrativní příjem, tisk chorobopisu + štítků, zastupuju pojišťovačky, takže když přijde v noci cizinec, tak ho musím zkásnout, zastupujeme pokladnu- tudíž přijímáme platby, atd. atd. Člověk by nevěřil co?

bibinka
4. lis 2006

ka.te1 : jéminé, tak to som si myslela, že adminitratíva v noci "spí" 😀 😀 , nuž ale ak si na centrálnom príjme, tak ti fakt nezávidím.Vôbec ma to nenapadlo.U nás v nem. sme mali akurát príjmové ambulancie, tie centrálne boli v štádiu príprav 😒 a všetko sme robili sami okrem toho, že sme sa starali o pacošov.A v noci sa prijímajú väčšinou "samé chuťovky"-samozrejme, vyjímam z toho budúce mamičky, tie sú v pohode. 🙂
ak však otehotnieš, daj si na seba pozóóór. maj sa.pa. 😀

kammka
23. led 2007

teda žasnu, že někdo může při noční chrnět!!! my si toho tady na interně moc nerisknem, teď mi tu chodila jak myška popletená paní po chodbě, že jde domů, kdybych ležela na kanapi, tak by mi snad i zdrhla...
jestli jste některá těhule, teda asi zatím ne, tak fakt neblbněte a hned z nočních odejděte, já jsem jako těhule odsloužila dvě a padala jsem na hubu...a pak jsem stejně potratila.takže bacha

musko
23. led 2007

Ahoj kammka! Ale ved mracik može pracovať ako lekárka alebo sestrička na sáloch, príp. centr. príjem - a tam možu pospávať, nie?
Inak sa som mala posledné služby úplne "úžasné" - už som bola tehu a nevedela som, takže som sa ich hneĎ s veľkou radosťou vzdala.... 😉

kilona
13. bře 2007

ahoj kate ,já teda na směny dělala jen podle potřeby ,ale zaměstnavatel nesmí těhotnou dávat na noční směny takže ,i když mě to bylo vcelku jedno,tak všechny noční za mě dělal někdo jiný,takže pokud vysloveně ty směny dělat nechceš tak ti zaměstnavatel musí vyhovět

sisstin
16. bře 2007

já teda dělám na směny..i 16-ctky..ale noční ne 😕

petja
28. bře 2007

Čau holky,já jsem teda teprv na začátku těhu,takže to tady v práci ještě nikdo ani neví,ale dělám na hotelu na recepci a je pravda,že noční jsou někdy víc v poho,než denní směna! dělám taky na směny 12 a je to jak kdy. Každopádně jsem zde chtěla podotknout,že včera jsem byla na první prohlídce a gyndr.mi řekl,že můžu dělat noční,pokud mi to nebude vadit až do konce těhu a neschopenku mi nedá,pokud nebudu nemocná!Až mu prý přijdu a budu tam omdlívat,dřív není potřeba!Ptala jsem se hlavně kvůli prostředí ve kterém dělám-je tu někdy fakt stres a zahuleno a na to mi řekl,že to ničemu nevadí a že kolik je těhotných kuřaček ☹ ,že se jim narodí pouze menší mimčo!!! To je hustej přístup,co? Jinak tohodle gyndr.si u nás všichni chválí,tak asi neměl den?! Určitě nechci být 9měsíců doma,ale na druhou stranu bych chtěla být doma aspoň 3měsíce před porodem 😒 Tak nevím...

kilona
29. bře 2007

petja ,tak já jsem to chytla dobře jak zaměstnavatele ,tak doktorku,všichni mi vycházej maximálně vstříc ted už jsem vlastně doma na mou žádost ,protože jsem řekla doktorce ,že mě tvrdne to bříško,tak jsem měla docela strach být v práci
3 měs před porodem to je taková přijatelná doba ,můžeš si všechno připravit a hlavně v klidu.
sisstin a copak děláš za práci?

petja
29. bře 2007

já si stejně myslím,že mi gyndr.nebude bránit zůstat doma,pokud budu mít nějaké potíže,pokud jo,tak ho asi vyměním. Ale myslím si,že to bude v poho,za 14 dní jdu na kontrolu,tak uvidím s jakou mě přivítá...jinak je v klidu,věnoval se mi a byl fajn

sonana
2. dub 2007

petja,ten doktor je trošku vadnej, ne? Podle mě je hloupost říct, že některé kuřačky kouří a nevadí to. Každý přece ví, že to vadí a hlavně - jestliže ty nekouříš, proč by tvoje mimi mělo už před narozením fetovat takový smrady??? Jestli tam máte často nahuleno, tak já bych šla asi radši k jinýmu dr. Ale třeba fakt neměl den...napiš pak, jak jsi dopadla.

petja
2. dub 2007

Sonana,hlavně mi furt opakoval,že nemocenskou mi dá,až budu nemocná ať se pořád neptám,nebo ho ještě dostanu do řečí! Nevím,jestli na to někdy dojel,nebo co,ale tím,že hold kuřačky jsou taky těhotné a nic se mimi neděje,tak tím mě fakt odzbrojil! Jak říkám,jinak byl v poho a prý si ho hodně chválí...zatím mě to fakt nebolí,páč je mi pořád dobře,teda až na to,že mě od začátku těhu skoro denně bolí hlava,sice piju hodně tekutin,ale moc to nepomáhá,jinak jsem bez příznaků,je pravda,že jsem zatím v 1 měsíci a něco,ale nezlobila bych se,když by mi bylo fajn pořád...pak se určitě ozvu,čím mě odzbrojil na další návštěvě 😉 ,jdu 11.4..papa

ka.te1
autor
28. dub 2007

Já bych do práce ráda chodila co nejdýl to půjde, i na ty noční směny. Je fakt, že leckdy jsou denní fakt náročnější než noc, tak co 🙂 Jen sem si říkala, jestli mimču nebude vadit ten rozhozenej rytmus, žádná pravidelnost v denní a noční hodině.

petja
30. dub 2007

Ahojky ka.te1. Něco to do sebe má,být v práci co nejdýl,než jsem otěhotněla,dívala sem se na to jinak,že to nezvládnu a bude mi furt blbě,ale teď jsem v 11tt a až na pár krizových dní a nocí jsem maximálně spokojená,moc bych si přála,aby to tak zůstalo.V práci kolikrát nemáš čas přemýšlet nad tím,co bys řešila,být furt doma.Mimču to jistě taky prospěje,když je maminka relativně v klidu,i,když někdy mi tady na recepci umí hnout žlučí,no ale to je snad přirozený stres,kterému se nevyhneš.Náročnější noční bude jistě psychicky,teď mívám mezi 01-03 docela krizovky,chce se mi hrozně spát,ale zvládnout se to dá.Dostávám teď spíše denní,už je to kolegyním asi dost divné 🙂 papa

hasko
1. kvě 2007

ahoj Petjo, já jsem taky na recepci, tak vím,o čem mluvíš. 😉
i když mi není tak dobře jako v nor málním stavu, ještě chci pracovat, doma bych se unudila.odmítla jsem dělat noční a přesčasy, a tak ty 2měsíce to snad půjde,i když cítím, že ty vyměněné směny ostatním vadí,a vedoucí naznačila , že jí ´dělám problémy´ tak jsem už vysvětlila vedoucí, že ať si někoho za mě najde, ajá půjdu klidně na nemocenskou.

petja
3. kvě 2007

Ano Hasko,přesně tak,řekla jsi to dobře, má vedoucí mi sama vyšla vstříc,ostatní z práce to ještě neví. Příští týden jdu ještě na genetiku a pak to asi v práci už oznámím. Od června taky noční dělat asi už nebudu,možná bych brala i zkrácený úvazek,ale tak 6hodin, osm pro mě nemá význam,než dojedu domů,tak je pomalu konec dne,než uděláš toto a tamto... zase s dvanáctkama je to pohoda,že nevstáváš denně do práce,znáš to... 😉 pokud máš možnost dostat PN,tak se nerozčiluj 🙂 papa

hasko
4. kvě 2007

ahoj Petjo, a to se u vás utají, že jsi těhotná 😲 já to řeknu 1 člověku a zítra to ví celý hotel, všichni chodí a paní - gratulujeme, pokojské se ptají, a ve kterém jste? je tady strašná drbárna. a u vedoucí v kanceláři se dokonce ptali, s kým to mám? /nejsem totiž vdaná/.o drby, to se starají, ale jinak je nic z našich životů/recepčních / nezajímá. neslavíme ani kolektivně narozeniny, ani žádné např.vánoční večírky.dnes jsem byla na genetickém vyšetření/13 týden/, a bylo fajn, jak jsem viděla miminko, zdálo se mi, jako by se hodně hýbalo,ale to asi ne,že? už má tvar jako člověk 😉 ahoj

sisstin
4. kvě 2007

ahoj holky...tak koukám, že se to zase rozjelo..já dělám stále i šestnáctky..vše při starém 😕

hasko
4. kvě 2007

ahoj sisstin, ty jsi taky na noční? 😎 já mám ještě 2 noční a pak už ne.musím to přežít.no ať už je ráno ☹

sisstin
4. kvě 2007

hasko: no já noční nedělám 😉 ale dlouhý směny..a skoro žádný volno 😉

hasko
4. kvě 2007

sisstin:tak to je blbé, my taky děláme někdy šestnáctky,což jsem odmítla,
holky jsou rády, že mají pak víc peněz, ale pro mě je teď důležitější zdravé miminko, a ať si každý mluví, co chce. po mateřské se stejně tady už nevrátím, s malým dítětem jde těžko dělat noční a žádné výjimky mi nepovolí.tak ahoj jdu odpočívat, dokud mi tu nechodí opilci 😒

petja
5. kvě 2007

Ahoj holky,
teda musím říct,že Sisstin absolutně nechápu,těhu sice není nemoc,ale dělat 16-ky to je hnus.Nikoho potom nebude zajímat,až nedejbože o miminko příjde a ona si to bude vyčítat do konce života.Pracovat ano,ale stanovit si pravidla! Pokud je na tom fyzicky tak dobře,že to stále zvládá,je to obdivuhodné!
Hasko,na tej genetice v poho? Mimčo bylo vidět líp než na klasickém UTZ? Já jdu v pondělí a jsem moc zvědavá...posledně jsem byla na vagin.utz u gyndr. a mimčo tam sebou jednu chvíli taky pěkně šilo a to bylo 10tt od PM,takže myslím,že jsi viděla dobře.No už to mojě těhu taky ví půlka hotelu,ale to jen kvůli tomu,že holky držkovaly,proč mám samé denní,tak jim to musela vedoucí říct...jinak u ní je to jak v hrobě,je fajn.U nás se taky žádný večírky a nic podobného nekoná ☹ dokonce už nemíváme žádné kolektivní porady,jako,když jsem nastoupila☹ Je to blbý..

sisstin
5. kvě 2007

holky..no já se cítím normálně..jsem unavená, ale to jsem byla i před těhul z práce 😅 takže jako..není to nějak hrozný..do 12tt mi bylo fakt blbě..to jsem tu kontrolku moc chtěla..ale teď je mi dobře...takže to už nějak vydržím 😔

hasko
6. kvě 2007

ahoj holky,jo, Petjo mimi na té genetice bylo vidět lépe/byla tam i větší obrazovka/.doktor se na to díval, různě mimi poměřoval, a pak ještě dělal porovnání hodnot s výsledky krve, a říkal, že O.K. jsou tam jen napsaná možná rizika,ale to je stářím/je mi už 33 ☹ tak doufám, že to bude i nadále vše o.k. Sisstin, mi je od 6.tt divně,nejsem unavená , ale týká se to jídla a pití, nic si nevychutnám, tak jako předtím,vůbec nejím maso a salámy/jen někdy rybu a kuře/, ani sladké/před těhotenstvím každý den koláček+kafíčko/.někdy mi je zle i z chleba/divně mi smrdí ☹ .nejhorší je to s pitím, můžu jen černý čaj,někdy džus,vodu.ale-vypiju 2deci džusu a už mi to nechutná, to samé i s vodou..to se pak řekne,dodržovat pitný režim..
v obchodě stojím s důchodcema 5minut u pečiva, a uvažuju, co mi bude zrovna dnes chutnat 😒 taky musím co 2-3hodiny jíst,jinak se mi chce blít.říká se, že v tom 4.měsíci by to mělo přejít,tak uvidím.dnes mi tu chodí pořád opilci,slaví hokej, a všichni mě milují-však to Petjo znáš 😵, no ještě 2hod.a jdu domů.tak zase někdy napiště..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru