Těhotenství a řízení auta. Máme pomalejší reakce?

jardine
4. lis 2007

Milé těhulky, mám dotaz. Jsem maminkou roční holčičky a právě jsem znovu (plánovaně) otěhotněla. Mám řidičák, ale 12 let jsem neřídila, takže jsem de facto začátečník. Zatím jsem si vystačila s MHD (bydlíme v jejím dosahu, ve vsi Vejprnice za Plzní), ale nevím, jak to budu zvládat s dvěma malými dětmi. Chtěla bych si dát kondice v autoškole a začít se znovu učit, ale četla jsem že těhule mají pomalejší reakce a moc by řídit neměly. Máte s tím nějaké zkušenosti? Jak jsem na tom s řízením vy? Díky....

varfa
5. lis 2007

Já zatím nic nepociťuji,reakce jsou v pořádku a stejně mi nic jiného do mateřské nezbývá,protože musím se nějak dostávat do práce a jinak to nejde,než autíčkem.

kachnik
5. lis 2007

jardine, řídí se mi úplně normálně a v pohodě, reakce super. Neboj a šupni na rekondičky, pak se budeš víc a víc bát. Vím podle své kamarádky.

zuzik03
5. lis 2007

Já teď naopak jezdím autem víc než předtím a taky se mi řídí normálně, dokonce bych řekla, že jsem za volantem pozornější a už mě tolik nerozčilují někteří pražští bezohlední řidiči 😉

jardine
autor
5. lis 2007

Holky, děkuji za podporu, už jsem si domluvila první kondiční jízdu, tak držte palečky!

bielanevesta
5. lis 2007

Jardine ja som v těhu šoférovala bez problémov 😉 Akurát tesne pred TP som sa už koli bruchu ani nevošla za volant 😀 Takže žiadne strachy 😉

micanek
5. lis 2007

Já jezdím taky pořád a řídí se mi normálně. Ale pro jistotu, jsem si pořídila BeSafe bezp. pás pro těhu ... kdyby náhodou ... ale reakce se mi zdají taky pořád stejný ... možná se jen více bojím ryskovat 😖

krista
5. lis 2007

Já taky nepociťuji pomalejší reakce, i když jsem ve 4.měsíci bourala a od té doby jsem jen přeparkovala auto 😖 Ale to s tím nemá vůbec co dělat, hlavně se poutat 😉

zevina
5. lis 2007

jardine, jen do toho a ničeho se neboj 😉 vím o čem mluvím, za volant jsem sedla po 7 letech, začátky krušné, ale jde spíš o psychický blok, brzo získáš jistotu 🙂 jezdila jsem až do porodu a co mám malýho, tuplem nedám na autíčko dopustit (jsme z vesnice, takže vláčet dítě, nákupy a plíny z města autobusem který jezdí jen občas by byl vážně opruz 😝 ) a pomalejších reakcí se bát nemusíš, možná je člověk spíš kapku nemotorný, ale zvládnout se to dá a hlavně je to pohodlnější než čekat jestli tě v MHD někdo pustí sednout, tak držím palečky 😉

apollo505
5. lis 2007

Ahojky, ja jsem zacala jezdit pred 1/2 rokem po 10-ti letech a vsechno je zatim v pohode. Spis mam problem jako spolujezdec, dela je mi spatne. Takze pokud nebyvas moc ospala, vzhuru do toho 🙂

vendy01
6. lis 2007

Ahojky, já jsem na autě přímo závislá(bydlíme na vesnici), takže řídim denně celé těhu,ale nejdelší trasu tak 30km. Za necelý měsíc mám termín a řídím stejně,nepociťuju nějakou změnu v reakcích apod. Jen už mi to je v autě nepohodlný 😉 a samozřejmě jezdim mnohem opatrněji..

ankili
9. lis 2007

Hezké odpoledne, přidávám svou zkušenost s řízením - jezdím pravidelně každý den do práce, mimo to na nákupy a další pojížďky jako kadeřnice, manikůra .... apod. a minimálně jednou za měsíc na moravu, jako spolujezdec. žádný rozdíl v řízení před těhu a při těhu jsem nepozorovala. Jen jsem si také pořídila BeSafe Belt - pás pro těhotné (myslím že micanek ho ma v albicku), je to s ním v pohodě, pás alespoň netlačí a mám jistotu že kdyby něco tak se mimískovi nic nestane a mě také ne. za to ta investice určitě stojí.

dzej
9. lis 2007

Ahojky, no já jezdím denně a jediný problém, který teď s autem mám je ten, že se mi z něho špatně vylízá 😀 Možná je člověk víc opatrnější, ale nepozoruji, že bych měla horší reakce. Včera jsme musela jet po D1 tak jsem radši jela pomaleji, ale to spíš z opatrnosti. Jinak poutat, poutat, poutat. A jestli je v autě airbag, je ideální sedadlo posunout do nejvíc dozadu a zvednout nahoru.

kacka.va
9. lis 2007

Já taky nepociťuju nějaké změny reakcí, řídím každý den, na autě jsem taky závislá. Jedině možná jsem teď trochu víc opatrná, abych neublížila i mimču, kdyby se něco stalo.
Jardine: ale ty jízdy si fakt objednej a co nejvíc, protože jestli jsi opravdu 12 let neřídila, tak to chce co nejvíc cviku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru