Těhotenství po císaři. Zvedám 15kg syna, je to riziko?

eluska87
10. dub 2014

Ahoj holky...chci se zeptat jsou nějaká extra rizika když zvedám syna 15 kg? jsem dva a půl roku po císaři a v červnu čekáme děvče..pokud vše půjde mám rodit normálně,ale kdyby byla malá otočená prcinou dolů, nebo měla víc jak 3,75kg tak jdu na císaře..a doktor mi řekl, že ho vůbec nemám zvedat.tak poslechnu,ale co se může stát??může se stá jako něco s jizvou??jinak jsem 30tt.

martina_z
10. dub 2014

@eluska87 A jizva Te nekdy boli? Me od zacatku, ale doporuceni nezvedat dite mi dal doktor ihned, uz jen protoze jsem mela v prvnim hematom, tak aby se neudelal i ted. Snazila jsem se malyho tahat co nejmin. Ted mam obzvlast dodrzovat klidovy rezim, protoze uz mam jeden predcasny porod za sebou a pred mesicem jsem mela cipek mekky a na 1cm. Prober to kazdopadne s doktorem - my laikove rizika posoudit neumime.

luccy.luccy
10. dub 2014

Já jsem taky po císaři, v červnu 2011. teď jsem v 31 tt a dceru, která má skoro 18 kg občas nosím. to mi vůbec nevadí, ale jizva mě někdy pořádně bolí, jako když tahá. Klidně i v noci, když spím, tak mě to probudí, takže nějaká aktivita na to asi nemá vliv. Teď v červnu mám rodit a jsem zvědavá jak, první miminko mělo přes 4 kg a teď to hrozí zase. Doktorka řekla, že jizva může někdy vnitřně prasknout, ale o nošení a zvedání těžkýho nemluvila.

hofka1
10. dub 2014

tělo je na zátěž zvyklejší než u prvního těhotenství .. nedá se nic dělat, občas dítě zvednout prostě musíš, ale jde to omezit případně zvedat bez zatížení břicha (dřepnout, vzít dítě, stoupnout si bez ohýbání) .. párkrát jsem prostě musela vzít ječící kopající dítě z hřiště a nést ho až domů - třetí patro bez výtahu🙂

ffiinnkkaa
10. dub 2014

Jsi na tom skoro podobně jak já 🙂 2 a něco po narození malého..holčičku jsem čekala v červnu 😉
Ale k dotazu..já malého taky zvedala celé těhotenství až dokonce..ono celé to druhé těhoteství bylo nějaké jine..pohodovější nevím...možná proto, že člověku nic jiného nezbylo 😉 ale kdybych se necítila tak dobře jak jsem se cítila..tak to zvedání asi omezím

lenicka07
10. dub 2014

Ahojky, otěhotněla jsem osm měsíců po císaři, takže ke konci těhu jsem byla nucena zvedat 13 kg dítě, malá v té době teprve začínala chodit, stálé zvedání do a z postýlky, nošení po schodech do patra, nikoho jsem na pomoc neměla, ... a nic se nestalo, těhu bylo bezproblémové, doktorka o nějakém zákazu nošení nic neříkala. Občas jizva sice trochu pobolívala, ale jinak nic. Pravda ale je, že jsem měla naplánovaného dalšího císaře (oční vada), při operaci se zjistilo, že jizva byla v jednom místě ztenčená, asi by nevydržela při přirozeném porodu.

tarra27
10. dub 2014

Taky jsem zvedala a pohoda a to jsem byla tehotna 6mes po porodu sekci....jde o to, ze nesmis delat prudke pohyby...to je podle me spatne jinak ok...

mili01
10. dub 2014

Taky jsem zvedala dcerku když jsem byla po druhé těhotná. První porod císař (nepostupující porod), druhé těhotenství dvojčata... a babičky 800 km daleko.. kdo mi jí jako měl vyndat a dát přes den do postýlky? Taky jsem dostala doporučení nezvedat, no ale nešlo to.. a těhotenství v pohodě, porodila jsem kluky plánovaným císařem v 37 tt. Takže nepřehánět to, ale pokud nemáš žádné problémy, tak bych to moc neřešila. Spíš jsem řešila, aby mně u toho malá náhodou nekopla nebo tak..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru