• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotná a noční směny. Váš názor?

10. října 2013 
@novynka já dělala v noci první 2.měsíce, pak sem si nechala psát jen den (taky se u nás dělá týden a týden volno) ale u nás to bylo naopak víc práce v noci a přes den klid...mluvila jsem s dr a bylo to jen na mě...takže bych se řídila tím jak se cítíš ne tím co říká okolí...
23. čer 2013 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já v prvním těhotenství v noci spala a stejně naše malá prvních 8 týdnů noci prořvala a probděla. Rozhodně jsem jí režím neotočila já. Na režim si podle mě zvykne dítě po porodu - dáváš ho do tmavý místnosti, jsi tiše, máš určitý rituály a ono si navykne, že v tu dobu se prostě spí. Z mýho pohledu je nesmysl, aby si tenhle návyk přineslo z dělohy.
Pokud jsi schopná pracovat v noci, tak klidně pracuj. Já byla vyřízená i po 6 hodinách denní práce, takže jsem byla šťastná, že jsem pracovala jen do 6. měsíce...
23. čer 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kaczenka01 tak do toho bych už nešla :slight_smile: kolegyně, přesně jak ty, barmanka, ve druhém měsíci přešla radši pracovat jako pomocná síla v kuchyni... a už vůbec netahej těžký věci, já cítila, jak mě pne břicho už někdy v 10. týdnu...
23. čer 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@novynka já jsem si říkala že bych byla doma a nebo bych šla na brigadu někam ale na černo...
23. čer 2013 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem v pátém týdnu...pokladní v casinu...pouze noc....a už se nemůzu dočkat až pujdu na nemocenskou....přestala jsem zvládat noční režim..v deset se mi chce spát..a v jednu už padám na hubu unavou...mam co delat abych neusnula a to jsem s noční nikdy problémy nemela...i přes klimatizaci a velky prostor...nijak extra zakourino podle me tam neni....mi prijde ze je tam prisernej vzducha je mi z toho akorat blbe...myslim ze me nic jineho nez jit marodit rovnou nezbyva...nechci tam denne pit v tehu kafe...ta únava je strašná
2. srp 2013 ve 14:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaczenka01 tak to bych šla raději na tu rizikovku... už jen díky tomu zakouřenému prostředí :angry: já jsem taky barmanka, ale dělám od 10 tak do půlnoci (přes víkend), přes týden i méně a navíc v nekuřácké restauraci... taky mi říkají, že mi nebude mimčo pak spát, když ponocuju apod., ale dokud to zvládám, tak pracovat chci :wink: navíc to už zaměstnavatel ví, takže mám určité úlevy :slight_smile:
9. srp 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,dnes záleží čistě jen na tobě,pokud se cítíš dobře,nemáš žádné zdravotní problémy a noční ti nevadí,tak je můžeš dělat,ale pokud po zaměstnavateli budeš požadovat práci jen přes den,MUSÍ ti to umožnit,případně převést na lehčí práci.Take jsem pracovala na směny a tak to mám zjištěné.Jinak mám termín na začátku listopadu ;) Radka
8. zář 2013 v 18:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy, já pracuji jako zdravotní sestra na psychiatrii...Pracuji s pozitivníma lidma, denní a noční dvanáctky...Musím říct, že to teď moc nedávám, po denních jsem utahaná jak čokl, psychicky vyčerpaná a po nočních si připadám jako po týdenním tahu, nedej bože, když mám dvě po sobě, což se u nás stává celkem často. Přemýšlím, že buď od půlky listopadu nebo nejdéle od prosince budu doma, nechci nic riskovat a záleží mi především na miminku, aby bylo v pořádku...Ale jak tu i píšete, záleží to samozřejmě na člověku, jak to zvládá. Já to tedy moc nedávám...:wink:
10. říj 2013 ve 20:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja delala ve fabrice neptrzitej po oznameni tehotenstvi me dali jen na rini smeni ale delalo se tam s louhem a vstavala ve 4 rano tkze jsem to ve 4 mesice odpiskala a sla marodit a nelituju uzila jsem si tehotenstvi uplne v pohode :wink:
10. říj 2013 ve 20:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek