Těhotná a noční směny. Váš názor?

novynka
14. dub 2013

Zajímá mě váš názor. Jsem ve 2. měsíci těhotenství, nemám žádné problémy a cítím se víceméně dobře. Pracuju jako noční recepční (20-8 h) vždy 7 nocí za sebou a pak mám celý týden volný. V práci ještě o mém těhotenství neví, chci to říct až po 3. měsíci. Nicméně bych, samozřejmě z finančních důvodů, ráda do 5/6. měsíce pracovala, normálně na noční (mám tam svůj klid, téměř žádnou práci, můžu si i zdřímnout). S doktorkou jsem o tom ještě nemluvila. Co na to říkáte vy? Zatím se setkávám s názory, že jsem se zbláznila, že otočím dítěti režim, já si ale myslím, že do toho 6. měsíce to snad ještě na dítě moc vliv nemá, nebo ano? Mě prostě děsí představa, že bych najednou 7 měsíců brala 6000 nemocenskou (bohužel na pásce nemám uznanou celou výplatu :( ). Děkuju za vaše názory a doufám, že tu bude nějaký podobný "blázen" jako já 🙂

petrajavor
23. čer 2013

@novynka já dělala v noci první 2.měsíce, pak sem si nechala psát jen den (taky se u nás dělá týden a týden volno) ale u nás to bylo naopak víc práce v noci a přes den klid...mluvila jsem s dr a bylo to jen na mě...takže bych se řídila tím jak se cítíš ne tím co říká okolí...

mm_mm
23. čer 2013

Já v prvním těhotenství v noci spala a stejně naše malá prvních 8 týdnů noci prořvala a probděla. Rozhodně jsem jí režím neotočila já. Na režim si podle mě zvykne dítě po porodu - dáváš ho do tmavý místnosti, jsi tiše, máš určitý rituály a ono si navykne, že v tu dobu se prostě spí. Z mýho pohledu je nesmysl, aby si tenhle návyk přineslo z dělohy.
Pokud jsi schopná pracovat v noci, tak klidně pracuj. Já byla vyřízená i po 6 hodinách denní práce, takže jsem byla šťastná, že jsem pracovala jen do 6. měsíce...

novynka
autor
23. čer 2013

@kaczenka01 tak do toho bych už nešla 🙂 kolegyně, přesně jak ty, barmanka, ve druhém měsíci přešla radši pracovat jako pomocná síla v kuchyni... a už vůbec netahej těžký věci, já cítila, jak mě pne břicho už někdy v 10. týdnu...

kaczenka01
23. čer 2013

@novynka já jsem si říkala že bych byla doma a nebo bych šla na brigadu někam ale na černo...

trskova
2. srp 2013

jsem v pátém týdnu...pokladní v casinu...pouze noc....a už se nemůzu dočkat až pujdu na nemocenskou....přestala jsem zvládat noční režim..v deset se mi chce spát..a v jednu už padám na hubu unavou...mam co delat abych neusnula a to jsem s noční nikdy problémy nemela...i přes klimatizaci a velky prostor...nijak extra zakourino podle me tam neni....mi prijde ze je tam prisernej vzducha je mi z toho akorat blbe...myslim ze me nic jineho nez jit marodit rovnou nezbyva...nechci tam denne pit v tehu kafe...ta únava je strašná

prcek1987
9. srp 2013

@kaczenka01 tak to bych šla raději na tu rizikovku... už jen díky tomu zakouřenému prostředí 😠 já jsem taky barmanka, ale dělám od 10 tak do půlnoci (přes víkend), přes týden i méně a navíc v nekuřácké restauraci... taky mi říkají, že mi nebude mimčo pak spát, když ponocuju apod., ale dokud to zvládám, tak pracovat chci 😉 navíc to už zaměstnavatel ví, takže mám určité úlevy 🙂

radamax
8. zář 2013

Ahojky,dnes záleží čistě jen na tobě,pokud se cítíš dobře,nemáš žádné zdravotní problémy a noční ti nevadí,tak je můžeš dělat,ale pokud po zaměstnavateli budeš požadovat práci jen přes den,MUSÍ ti to umožnit,případně převést na lehčí práci.Take jsem pracovala na směny a tak to mám zjištěné.Jinak mám termín na začátku listopadu ;) Radka

kattherinne
10. říj 2013

Ahojky maminy, já pracuji jako zdravotní sestra na psychiatrii...Pracuji s pozitivníma lidma, denní a noční dvanáctky...Musím říct, že to teď moc nedávám, po denních jsem utahaná jak čokl, psychicky vyčerpaná a po nočních si připadám jako po týdenním tahu, nedej bože, když mám dvě po sobě, což se u nás stává celkem často. Přemýšlím, že buď od půlky listopadu nebo nejdéle od prosince budu doma, nechci nic riskovat a záleží mi především na miminku, aby bylo v pořádku...Ale jak tu i píšete, záleží to samozřejmě na člověku, jak to zvládá. Já to tedy moc nedávám...😉

punky
10. říj 2013

ja delala ve fabrice neptrzitej po oznameni tehotenstvi me dali jen na rini smeni ale delalo se tam s louhem a vstavala ve 4 rano tkze jsem to ve 4 mesice odpiskala a sla marodit a nelituju uzila jsem si tehotenstvi uplne v pohode 😉

tehulkamaminka
19. říj 2020

Jo a já dělám ve skladu v 4 tt lehce krvacim, ale u nás neradi dávají dění směny, i finančně se nám hodí noční. Jaký mate názor na 1 trimestr v noci a ještě ve skladu? Děkuji. Velice fyzicky i psychicky namáhavé 10 hodin práce 3 přestávky 20 minut a 30 minut

drep
19. říj 2020

@tehulkamaminka jak ti pomůže, že já celý první trimestr sloužila normálně 24 na aro nebo na záchrance, ani v jedné práci se nevyspím? Já neměla žádné problémy, vyjma únavy a do druhého trimestru je to stejně všechno nebo nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru